Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Uff, to nie wiem gdzie to wyczytałam z tym 30 czerwca, jestem pocieszona, bo mam nawał pracy i na pewno bym nie zdążyła. Dzięki za odpowiedź!!

Bo w pierwotnej wersji ustawy FV miały być od 1 maj 2004 do 31 grudnia 2007, a wnioski złożone najpóźniej do końca czerwca 2008.... stąd co roku do końca czerwca jest panika, że to ostateczny termin (a zmiany w tym zakresie obowiązują od 1 stycznia 2008, wiec nigdy w konsekwencji ostatecznym terminem nie stał się 30 czerwca)... czyli jest tak, jak napisał zefirispka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

teraz ta stronka jest pomocna :-)

Na tej stronie otuliny są wskazane jako podlegające odliczeniu. Podczas wizyty w US kazano mi wszystkie wykreślić, więc jak to jest?

Konkretnie kupowałem coś takiego http://www.nokaut.pl/akcesoria-hydrauliczne/otulina-izolacyjna-climaflex-stabil.html

W rolkach po 10m i w kawałkach po 2m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie otuliny są wskazane jako podlegające odliczeniu. Podczas wizyty w US kazano mi wszystkie wykreślić, więc jak to jest?

Konkretnie kupowałem coś takiego http://www.nokaut.pl/akcesoria-hydrauliczne/otulina-izolacyjna-climaflex-stabil.html

W rolkach po 10m i w kawałkach po 2m.

 

Moim zdaniem na 100% do odliczenia - 26.82.16-30.90 - ale co kraj (urząd) to obyczaj!?

Edytowane przez VAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie i jeszcze raz proszę o link do programu - WYSZUKIWARKAVZM, który kiedyś znajdował się pod tym adresem:

http://www.wyszukiwarkavzm.republika.pl/ - gdyż wyskakuje info, że strona nie istnieje.

Jeżeli ma ktoś ten program, będę niezmiernie wdzięczny za udostępnienie, lub wysłanie na pocztę: [email protected] , z góry wielki dzięki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie.

 

 

W latach 2002-2006 korzystałam z tzw. dużej ulgi budowlanej - gdy budowałam swój obecny dom.

Teraz będę go sprzedawać i zabieramy się z mężem za budowę drugiego domu.

z ulgi poprzedniej korzystałam tylko ja. (nie byliśmy jeszcze małżeństwem, dom jest tylko mój).

Mam pytanie czy będę mogła korzystać z odliczenia VAT ??

Działka jest wspólnotą moją i męza - dom tez będzie wspólny.

Jeśli ja nie będe mogła to czy mąż będzie mógł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie.

 

 

W latach 2002-2006 korzystałam z tzw. dużej ulgi budowlanej - gdy budowałam swój obecny dom.

Teraz będę go sprzedawać i zabieramy się z mężem za budowę drugiego domu.

z ulgi poprzedniej korzystałam tylko ja. (nie byliśmy jeszcze małżeństwem, dom jest tylko mój).

Mam pytanie czy będę mogła korzystać z odliczenia VAT ??

Działka jest wspólnotą moją i męza - dom tez będzie wspólny.

Jeśli ja nie będe mogła to czy mąż będzie mógł ?

 

Duża ulga budowlana trwała do 2004... rok 2005 to już tylko ulga remontowa... korzystanie z ulg w PIT nie wyklucza starania się o zwrot VAT. Jedynie FV wykorzystane już w uldze w PIT , czyli mogą to być z okresu 1 maj 2004 do 2005 (PIT/D), wykazuje się w załączniku VZM<-1/B.... no ale FV budowlane z roku 2005 odliczane w PIT/D to trochę przekombinowany temat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo prosze o pomoc mam problem z paroma pozycjami na fakturze mianowicie nie wiem czy te pozycje moge dodac do wykazu zeby moc odliczyc vat

rzecz sie rochodzi remont kotlowni w domu

 

1. bialy przewod SPZ-50 1,5MM 1,6 M 31.30.13-71.60

2. zawieszenie grzejnika borkonsola+korek+odp. 28.11.23-63.39

3. rur 2-str. ocynk. 20*15 cm 27.22.10-55.47

4. klips 15 mm pojedynczy i podwójny + sruba 25.23.15-50.82

5.nasada komninowa z podstawa 28.30.13-50.00

6. rura czarna 20 3/4" 27.22.10-55.45

7.syfon umywalk.b/spustu z tworzywa VIEGA 25.23.12-90.99

8.trojak BUK PCV 25.21.22-70.42

9.zestaw kominowy prow.w szachc. 80/125 kpl. 28.30.13-50.00

 

bardzo prosze o pomoc

z góry dziekuje!!

szukałam ale nie mogłam znalezc akurat tych pozycji a nie moge z kolei bez nich skonczyc

blagam pomozcie

Edytowane przez Patrycja B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża ulga budowlana trwała do 2004... rok 2005 to już tylko ulga remontowa... korzystanie z ulg w PIT nie wyklucza starania się o zwrot VAT. Jedynie FV wykorzystane już w uldze w PIT , czyli mogą to być z okresu 1 maj 2004 do 2005 (PIT/D), wykazuje się w załączniku VZM<-1/B.... no ale FV budowlane z roku 2005 odliczane w PIT/D to trochę przekombinowany temat :-)

 

Chyba nie do końca załapałam :bash::bash::bash:

 

Chodzi mi o faktury które zaczną się w tym roku - za budowę nowego domu - który zacznę budować od mam nadzieję września/pażdziernika.

 

Nie chcę wracać do starych faktur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca załapałam :bash::bash::bash:

 

Chodzi mi o faktury które zaczną się w tym roku - za budowę nowego domu - który zacznę budować od mam nadzieję września/pażdziernika.

 

Nie chcę wracać do starych faktur ;)

 

Ulga budowlana odliczana w PIT nie koliduje z VZM. Tutaj podstawą jest pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego (wnioskodawcy w przypadku budowy) i FV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie tak jak napisałam w lutym daje znać: wniosek złożony 3go lutego, wezwanie do poprawek 31 maja a zwrot kasy na konto 8 czerwiec także moim zdaniem szybko bo mogło być dłużej :) Pani w US powiedziała że łatwo jej było mój wniosek rozpatrzyć (podobno przejrzysty) z czego się cieszę :D

 

A teraz z zapytaniem do forumowiczów czy mogę odliczyć pompe do c.o. gpc 40 zaliczając do poz.168 wykazu,

dzięki z góry za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie tak jak napisałam w lutym daje znać: wniosek złożony 3go lutego, wezwanie do poprawek 31 maja a zwrot kasy na konto 8 czerwiec także moim zdaniem szybko bo mogło być dłużej :) Pani w US powiedziała że łatwo jej było mój wniosek rozpatrzyć (podobno przejrzysty) z czego się cieszę :D

 

A teraz z zapytaniem do forumowiczów czy mogę odliczyć pompe do c.o. gpc 40 zaliczając do poz.168 wykazu,

dzięki z góry za odzew :)

 

Bo przejrzysty wniosek i poukładane FV to podstawa :)

Nie, pompy nie podlegają pod zwrot, bo ich stawka VAT się nie zmieniła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc:

 

na fakturze mam wpisane 28.11.10-34.44 gres, czy ja mogę ten gres rozliczyć w ramach pkwiu 28.11.10?

 

Gres to materiał ceramiczny, więc to PKWiU to pasuje tutaj jak pięść do nosa :) Wciągaj gres... (wiem, że te numerki wpisują też stażyści, więc o pomyłkę nie trudno, a tym samym niepasujące PKWiU nie dyskwalifikuje materiału skoro z nazwy jest wchodzący) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...