Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wiem że napewno gdzieś to jest w tym temacie ale niestety muszę podjąć szybką decyzję i proszę Was o pomoc, szukam informacji co przy stanie surowym zamkniętym nie podlega zwrotowi VAT, wiem że więźba dachowa choć kiedyś w jakimś wątku znalazłem że co do więźby to też nie do końca (zależy jak jest opisana na Fa vat) bardzo proszę o pomoc co jeszcze, i przepraszam ale prośba nie wynika z lenistwa ale z braku czasu.

 

pozdrawiam

wobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wiem że napewno gdzieś to jest w tym temacie ale niestety muszę podjąć szybką decyzję i proszę Was o pomoc, szukam informacji co przy stanie surowym zamkniętym nie podlega zwrotowi VAT, wiem że więźba dachowa choć kiedyś w jakimś wątku znalazłem że co do więźby to też nie do końca (zależy jak jest opisana na Fa vat) bardzo proszę o pomoc co jeszcze, i przepraszam ale prośba nie wynika z lenistwa ale z braku czasu.

 

pozdrawiam

wobil

 

Tutaj znajdziesz:

http://www.monitorpodatkowy.pl/index.php?mod=m_aktualnosci&cid=27&id=546

cyt. "Więźba dachowa mieści się w grupowaniu PKWiU 20.30.13-00.92 – Elementy dachowe budynków i obiektów budowlanych z drewna".

 

Czyli zawsze była na 22% i nie podlega odliczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

bardzo proszę o pomoc - mam na fakturze zbiornik akumulacyjny galmet 500/160 - bez PKWIU - czy takie zbiorniki można w ogóle odliczać czy nie???

 

hej, wydaje mi się, że takie zbiorniki nie podlegają odliczeniu ..... w wykazie jest , że .... "o pojemności większej lub równej 300 l". A rozumiem, że Twój ma 160 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o pomoc, czy mogę odliczyć:

1. deska podłogowa warstwowa Jatoba - brak PKWiU

2. parawan nawannowy

3. SLC Grunt Primer PU 31 - PKWiU 24.30.22-60.00

 

będę wdzięczna za pomoc :-)

 

1 Jeśli podłogowa to wejdzie

2 To zależy z czego to jest. Np spotykany jest Parawan nawannowy MODERN, który ma PKWiU 28.11.10-52.33 i wejdzie

3 Grunty generalnie nie wchodzą, ale PKWiU masz wchodzące, więc... tutaj zależy od tego na co kto stawia... jak na nazwę, to może też się doszukiwać, czy to PKWiU jest prawidłowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...