Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam parę pytań;

1. Jeżeli jednocześnie remontuje się dom i dokonuje nadbudowy (jest pozwolenie) to czy można to na jednym wniosku rozliczyć?

Nadmieniam, że nadbudowa nie była jeszcze oddana do użytkowania. Gdzieś wyczytałam, że musi być zaświadczenie od kierownika budowy o stanie zaawansowania robót.

2. Czy można odliczyć vat

- boazeria panelowa MDF7C Premium 2.6 Olcha Salamanca (brak PKWiU)

- listwy wykończeniowe do jw. 20.20.14-35.00

- grzałka do bojlera (zespół grzewczy EKJ 1/5KW/230V

- rury kanalizacyjne łączące dom z kanalizacją ściekową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozena608

 

ad. 1 Można wykazać kilka inwestycji na 1 wniosku, tylko VAT wpisuje sie w innych kolumnach przy remoncie i pozwoleniu. Własnie z kolumny VAT bedzie wiadomo co jest do remontu, a co do rozbudowy (przebudowy, nadbudowy itp). Stan zaawansowania nie jest potrzebny bodajże od marca 2007. Masz mieć tytuł prawny do budynku (remontowanego) oraz pozwolenie na rozbudowę itp.

ad. 2

boazeria panelowa MDF - nie, tylko panele podłogowe z MDF, ścienne nie

listwy wykończeniowe do jw. - raczej tak

grzałka do bojlera - nie

rury kanalizacyjne łączące dom z kanalizacją ściekową - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Pod koniec 2008 r. po raz pierwszy składałam wniosek o zwrot VAT. Teraz chcę złożyć drugi. Z tego co rozumiem, limit obliczony w pierwszym wniosku obowiązuje na 5 lat. Czy teraz składając ponownie wniosek, liczę znowu limit na podstawie aktualnej ceny 1m2? Jak mam uwzględnić z aktualnym wniosku zwrot, który już otrzymałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia1982 limit pięcioletni oznacza, ze do limitu w danym wniosku porównujesz sumę zwrotów (obecny plus pozostałe), ale cena obowiązuje taka (do wpisania w kolejnym składanym wniosku), jaka jest dla VZM w dniu składania tegoż wniosku, czyli zmienna (bo limity są zmienne). Poz 44 to % VAT z załączników, a poz. 51 służy do obniżenia kwoty, jeśli poprzednie zwroty plus obecny przekracza obecny limit (bo jak nie przekracza to w poz. 51 pojawia się kwota z poz. 44 do pełnej złotówki).

Otrzymanych zwrotów nie uwzględniasz w kolejnych wnioskach... US dysponuje poprzednimi zwrotami i sprawdzi, czy suma zwrotów nie przekracza obecnego limitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bozena608

 

ad. 1 Można wykazać kilka inwestycji na 1 wniosku, tylko VAT wpisuje sie w innych kolumnach przy remoncie i pozwoleniu. Własnie z kolumny VAT bedzie wiadomo co jest do remontu, a co do rozbudowy (przebudowy, nadbudowy itp). Stan zaawansowania nie jest potrzebny bodajże od marca 2007. Masz mieć tytuł prawny do budynku (remontowanego) oraz pozwolenie na rozbudowę itp.

ad. 2

boazeria panelowa MDF - nie, tylko panele podłogowe z MDF, ścienne nie

listwy wykończeniowe do jw. - raczej tak

grzałka do bojlera - nie

rury kanalizacyjne łączące dom z kanalizacją ściekową - tak

 

belladonna, dziękuję bardzo, jesteś skarbnicą wiedzy i osobą niebywale pomocną i cierpliwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczę się z ostatnimi fakturami ale jak się okazuje najgorszymi bo nie mają symbolu pkwiu, czy ktoś wie jak to jest z:

1. mocowanie bojlera

2. głowica

3. odpowietrznik autmat z korkiem

4. odpowietrznik co

5. uszczelka holender

6. mufa

7. no i różne zawory tj.: proste, kątowe, kulowe, powrotne, zwrotne, kulowy półsrub.

8. filtr woda herz

9. stal holender

10. stal kolano

to chyba tyle wszystkie ww. rzeczy związane z zakładaniem centralnego ogrzewania

ps. belladona - dziękuję za odpowiedż dot. pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczę się z ostatnimi fakturami ale jak się okazuje najgorszymi bo nie mają symbolu pkwiu, czy ktoś wie jak to jest z:

1. mocowanie bojlera

2. głowica

3. odpowietrznik autmat z korkiem

4. odpowietrznik co

5. uszczelka holender

6. mufa

7. no i różne zawory tj.: proste, kątowe, kulowe, powrotne, zwrotne, kulowy półsrub.

8. filtr woda herz

9. stal holender

10. stal kolano

to chyba tyle wszystkie ww. rzeczy związane z zakładaniem centralnego ogrzewania

ps. belladona - dziękuję za odpowiedż dot. pompy

 

1. tylko co się pod tym kryje... bo jak jakieś śruby, to nie... ale jak jakaś kształtka metalowa, to raczej tak

2. głowica termostatu wchodzi, ale czy Twoja nią jest nie wiem

3,4 wg mnie tak'

5 nie

6,7 tak

8 wg mnie nie

9 nie wiem co to jest holender... ale jak coś z armatury, to tak

10 tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę odliczyć VAT od takich pozycji:

1. Drzwi 001 BUK 80 CM 25.23.14-50

2. Panel Kasztan 20.20.14-15.00 (nie wiem z czego te panele są...)

3. Listwa PCV 25.23.11

?

1 tak

2 jak podłogowe tak, jak ścienne to odrzucą... czyli jak podłogowe napisz ołówkiem na FV, że to panele podłogowe (weryfikujący zapewne poszuka w necie lub zadzwoni do sklepu, ale warto go naprowadzić)

3 tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...