Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiecie kto mógłby mi pomóc z odpowiedzią na to pytanie? Może mam zapytać w innym wątku?

 

 

Witam,

 

Mam dom w budowie o powierzchni uzytkowej ponad 300m2.

 

CZy w tym roku stawka vat to 23% na cały dom czy tylko na powierzchnie powyżej 300m2?

 

 

Dodatkowo jak byłby to budynek dwulokalowy w którym żaden lokal nie przekracza 300m2 to czy wykonawcy robót mogli by na każdy lokal wystawiać faktury vat ze stawką 8%?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktos orientuje sie jakie nr PKWiU maja:

-folia do ogrzewania podlogowego ( zwykła alumiowa w kratkę ;-),

- szafka nadtynkowa do montazu rozdzielaczy,

- tasma brzegowa ( dylatacyjna do oddzielenia wylewki od ścian ),

- folia budowlana ( czarna 0,3mm ),

- zbrojenie do wylewki 10x10 oraz 15x15,

- tasma aluminiowa do kominka,

- tasma duck tape ( szara zbrojona ),

- dysperbit

strasznie cieżko ustalić pkwiu na takie pierdolety, z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy rozliczają polecam stronę i wydrukowanie sobie z tej strony dwóch list materiałów- mi sie bardzo przydały i to bardzo

 

http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

 

lgrzechu -tam jest to o co pytasz tylko kuknij i poczytaj-nazwy materiałów tak jak kupujemy,

 

to też http://mp2009.htw.pl/

Edytowane przez acca5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o folie do ogrzewania podłogowego, folie budowlaną to jest ona nie do odliczenia. Taśma brzegowa oraz taśma duck tape (szara zbrojona) też sie nie odlicza.

Dysperbit ma symbol 26.82.13-00.6

Taśma aluminiowa do kominka- 27.42.24-30.41

Zbrojenie do wylewki- 28.11.23.-63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o folie do ogrzewania podłogowego, folie budowlaną to jest ona nie do odliczenia. Taśma brzegowa oraz taśma duck tape (szara zbrojona) też sie nie odlicza.

Dysperbit ma symbol 26.82.13-00.6

Taśma aluminiowa do kominka- 27.42.24-30.41

Zbrojenie do wylewki- 28.11.23.-63

 

Czy tasma brzegowa to " izolacja dylatacyjna" 25.23.15-90.90 ?

Nie znalazlem tez PKWiU na rury czarne do podłączenia piecyka ( koza ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy rozliczają polecam stronę i wydrukowanie sobie z tej strony dwóch list materiałów- mi sie bardzo przydały i to bardzo

 

http://mp2009.htw.pl/lista/lista.html

 

lgrzechu -tam jest to o co pytasz tylko kuknij i poczytaj-nazwy materiałów tak jak kupujemy,

 

to też http://mp2009.htw.pl/

 

Dzięki wielkie za te linki, dużo rzeczy "zalatwią":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

właśnie się zabieram za ogarnianie faktur i to co na nich jest wz. z możliwością odliczenia VAT'u, i tak na wstępie to już się zorientowałem w US jak mam to zrobić (95% faktur z 2010 roku) tzn. wykaz materiałów wg starej listy z 2010 roku a limity już z 2011,Pozdrawiam

 

Czy ktoś może potwiedzić prawdziwośc tego twierdzenia?? (Balladonna, może Ty) - czy rzeczywiscie materiały z 2010 roku odliczamy na podstawie starego wykazu??

Trchę ten nowy wykaz namieszał. NIby można (wreszcie) odliczyć kuchenki gazowo-elektryczne, ale z drugiej strony nie mogę znaleźć nigdzie wanny akrylowej czy też zlewozmywaka z fragranitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może potwiedzić prawdziwośc tego twierdzenia?? (Balladonna, może Ty) - czy rzeczywiscie materiały z 2010 roku odliczamy na podstawie starego wykazu??

Trchę ten nowy wykaz namieszał. NIby można (wreszcie) odliczyć kuchenki gazowo-elektryczne, ale z drugiej strony nie mogę znaleźć nigdzie wanny akrylowej czy też zlewozmywaka z fragranitu.

 

Czy wykaz z 1997 roku, czy z 2008 roku odliczane materiały bez zmian (przecież PKWiU z 2008 nie zmieniło czegoś co było 6 lat temu, czyli stawki VAT 7% na niektóre materiały). Na FV z 2009, z 2010 spotykałam już PKWiU z 2008 roku, więc wreszcie jest to w formie ułatwiającej (że jest wykaz z materiałami podlegającymi pod zwrot), bo wcześniej była konieczność korzystania z drzewa kodów chcąc sprawdzić PKWiU 2008, a ono otwiera się koszmarnie (chcąc do czegoś konkretnego dotrzeć w jakiejś grupie trzeba było z 10 razy klikać, aby się dane rozszerzenie pokazało):-)

Wciągaj wannę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koszty "wykończeniówki" będą ponoszone przed oddaniem budynku do użytkowania, to będą korzystały z limitu budowlanego. Nie będzie tu miało znaczenia kiedy złożysz wniosek do us. Znaczenie ma fakt poniesienia wydatków. Natomiast jeśli materiały zostaną zakupione po zakończeniu budowy, to wydatek zaliczysz do nowego, niższego limitu remontowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wtajemniczonych. Prośba o pomoc. Co mogę odliczyć

 

1. Pręt gwintowany

2. Łącznik śrubowy

3. Dystans stropowy

4.Folia pozioma fundamentowa Izowinyl

5. Zamek Lakierowany ZZB-3

6.Siatka z włókna szklanego

7. Izolbet klej do siatki 26.64.10-00.

8. Taśma izolacyjna Temfle

9. Uchwyt kablowy Us 2

10. Uchwyt USMP 2-Bis

11. Folia Corotop hipernova

12.Uszczelka klinowa grafit

13. Blacha falista i płaska

14.Velux okno i kołnierz

15. Gąsiory

16. Rynny i akcesoria do rynien(hak, kolano, mufa, nar.zew.obejma, sztucer,zaślepka,

złączka)

17. Śruby do rynien

18.Velux wyłaz

19. Kominek wentylacyjny Klober

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem pierwszy raz na forum. Proszę o komentarz do nowego wykazu materiałów, od któych można uzyskać zwrot VAT-u, a mianowicie pojawił sie zapis: ex 27.51.28.0 Pozostałe piece; kuchenki, płyty kuchenne, pierścienie do gotowania; ruszty do smażenia i pieczenia – wyłącznie kuchenki elektryczne domowe, zawierające przynajmniej jedną płytę grzewczą i jeden piekarnik, włączając kuchenki gazowo-elektryczne . Czy to oznacza, że można także otrzymać zwrot za kuchnie elektryczną (płyta + piekarnik), bo tak rozumiem ten zapis.

Także inny zapis jest ciekawy: ex 27.40.25.0 Żyrandole oraz pozostałe oprawy oświetleniowe instalowane na suficie lub ścianach – wyłącznie:

- oprawy oświetleniowe mieszkaniowe do żarówek i żarówek halogenowych (z wyjątkiem reflektorów), inne niż zabezpieczone przed wnikaniem wody;

- oprawy oświetleniowe przemysłowe (>= IP 20), do żarówek i świetlówek, stałe;

- oprawy oświetleniowe przemysłowe (>=IP 20), do rtęciówek

Wynika z tego, że większośc opraw oświetleniowych mogę wpisać do wniosku.

Proszę o Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, czy w 2012 r. (bo w 2011r. już raczej nie) będę mogła sobie odliczyć:

1. beton którym zostaną wylane fundamenty

2. stal która znajdzie się w fundamentach

3. rury którymi będzie odprowadzana woda i ścieki

4. piasek

5. cement

 

Jeżeli odliczeń tych w 2012 roku nie zlikwidują (a wykluczyć tego nie można)

to tak.

 

____________________________________________

Alfabetyczna lista materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...