Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Pierwszy raz chciałabym uzyskać zwrot podatku VAT, lecz na niektórych fakturach nie ma PKWiU. Czy mogę je sama dopisać? I czy w ogóle mogę się ubiegać o zwrot podatku z takimi materiałami?

 

1.Brodzik

2.MAGNA.KW PCV kolano; rura; trójnik; zwężka; korek

3.Grzejnik drabinkowy

4.Bat.RUBIN wanna

5.GEBERIT M-stelaż

6.Kabina prysznicowa

7.Umywalka

8.Wanna

9.Bateria do umywalki

10.Bateria standard natryskowa

11. Natrysk TYTAN chrom

12.Syfon wannowy automat

13.Miska wisząca SYMFONIA

14.Szafka CERSANIT

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do rozliczenia faktury z kilku lat. Część z nich wystawiona jest na wcześniejszy adres zamieszkania, a część już na adres domu, którego budowy dotyczą fakturki. Czy to nie przeszkadza i mogę i je wszystkie rozliczyć w jednej deklaracji? Niestety wcześniejszy adres podpada pod inny US... Czy mogę zatem je uwzględnić w deklaracji, która zostanie złożona do US, do którego obecnie należą właściciele domu? Bardzo proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do rozliczenia faktury z kilku lat. Część z nich wystawiona jest na wcześniejszy adres zamieszkania, a część już na adres domu, którego budowy dotyczą fakturki. Czy to nie przeszkadza i mogę i je wszystkie rozliczyć w jednej deklaracji? Niestety wcześniejszy adres podpada pod inny US... Czy mogę zatem je uwzględnić w deklaracji, która zostanie złożona do US, do którego obecnie należą właściciele domu? Bardzo proszę o pomoc.

Wniosek składasz teraz, a FV możesz mieć od 1 maj 2004, wiec logiczne, ze na przełomie tych kilku lat i 5 razy mógł być zmieniany US (co się z tym wiąże adres zamieszkania). Wykazujesz wszystkie FV, a US sobie popyta inne US-y w tym zagadnieniu. Czy był już składany wniosek itp. Musimy pamiętać, ze składając kolejny wniosek w okresie pięcioletnim tak też numerujemy (numerujemy wnioski w okresie pięcioletnim bez znaczenia który składamy w danym US... czyli jak składamy drugi, to drugi, a nie, że składamy 1 w konkretnym US) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pierwszy raz chciałabym uzyskać zwrot podatku VAT, lecz na niektórych fakturach nie ma PKWiU. Czy mogę je sama dopisać?

 

 

 

Z tego, co już ktoś wcześniej pisał na tym forum, panie w US nie lubią, jak im się samemu dopisuje nr PKWiU. Ja też miałam faktury bez PKWiU i nie dopisywałam. Wniosek złożyłam 31 grudnia 2010 a pieniążki miałam na koncie 2 maja 2011. Bez ani jednego telefonu z US :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek składasz teraz, a FV możesz mieć od 1 maj 2004, wiec logiczne, ze na przełomie tych kilku lat i 5 razy mógł być zmieniany US (co się z tym wiąże adres zamieszkania). Wykazujesz wszystkie FV, a US sobie popyta inne US-y w tym zagadnieniu. Czy był już składany wniosek itp. Musimy pamiętać, ze składając kolejny wniosek w okresie pięcioletnim tak też numerujemy (numerujemy wnioski w okresie pięcioletnim bez znaczenia który składamy w danym US... czyli jak składamy drugi, to drugi, a nie, że składamy 1 w konkretnym US) :)

 

Dziękuję bardzo!! :)

Chciałabym jeszcze upewnić się, czy wchodzą następujące rzeczy:

1. kołki szybkiego montażu (znajduję na tak i na nie, więc już sama nie wiem :()

2. regips

3. taśma do regipsów

Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co już ktoś wcześniej pisał na tym forum, panie w US nie lubią, jak im się samemu dopisuje nr PKWiU. Ja też miałam faktury bez PKWiU i nie dopisywałam. Wniosek złożyłam 31 grudnia 2010 a pieniążki miałam na koncie 2 maja 2011. Bez ani jednego telefonu z US :)

 

 

Dziękuję bardzo za informacje i pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo!! :)

Chciałabym jeszcze upewnić się, czy wchodzą następujące rzeczy:

1. kołki szybkiego montażu (znajduję na tak i na nie, więc już sama nie wiem :()

2. regips

3. taśma do regipsów

Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam.

 

1 metalowe nie, jesli już wchodzą te z tworzyw sztucznych do styropianu.

2 tak

3 nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co już ktoś wcześniej pisał na tym forum, panie w US nie lubią, jak im się samemu dopisuje nr PKWiU. Ja też miałam faktury bez PKWiU i nie dopisywałam. Wniosek złożyłam 31 grudnia 2010 a pieniążki miałam na koncie 2 maja 2011. Bez ani jednego telefonu z US :)

 

Niestety poprawny wniosek to ciągle rzadkość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy można odliczyc klamki do drzwi i zawiasy przelotowe do drzwiczek szklanych?

Mają symbol na fakturze 28.63.14.

W wykazie jest taka pozycja, ale na końcu pisze wyłącznie okucia budowlane.

Także już sama nie wiem czy można czy nie. Będę wdzięczna za pomoc! pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...