Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy pompa głębinowa kwalifikuje sie tak samo jak pompa hydroforowa i też nie można jej odliczyć?Dziękuję za odpowiedz.

 

Nie można odliczać żadnych pomp.

Pompa wchodząca w skład zestawu hydroforowego (pompa, zbiornik, wyłącznik)

jest jedynym wyjątkiem.

 

____________________________________________

Alfabetyczna lista materiałów budowlanych

Aktualna cena 1 m2 powierzchni użytkowej

Formularze VZM-1 do wniosku o zwrot VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś dostał zwrot za cegłę klinkierową na ogrodzenie? w sumie to ta sama cegła co na komin, jednak troche więcej jej i ździebko później kupowana....

 

A gdzie na fakturze masz napisane , ze to material na ogrodzenie ?!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie limitów. Jeżeli nie korzystałam z ulg mieszkaniowych, a remont nie wymagał pozwolenia na budowę to przy obecnej cenie za 1m2 mój limit wynosi ok.14 000. Wiem, że wniosek o zwrot można składać tylko raz w roku, ale czy przez 5 lat nie mogę przekroczyć tego limitu (14 000)???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie limitów. Jeżeli nie korzystałam z ulg mieszkaniowych, a remont nie wymagał pozwolenia na budowę to przy obecnej cenie za 1m2 mój limit wynosi ok.14 000. Wiem, że wniosek o zwrot można składać tylko raz w roku, ale czy przez 5 lat nie mogę przekroczyć tego limitu (14 000)???

Limity są zmienne w związku ze zmieniającą się ceną metra kw. Składając dzisiaj nie możesz przekroczyć obecnego limitu (14 tyś z kawałkiem), ale składajac w przyszłym roku wyliczasz limit wg ceny w danym okresie i jak np wyjdzie 16 zł kawałkiem to jest Twój limit... przy czym do niego porównujesz zwrot z danego wniosku plus poprzednie zwroty w okresie pięcioletnim... czyli suma zwrotów nie może przekroczyć limitu wyliczonego wg ceny obowiązującej w momencie składania wniosku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limity są zmienne w związku ze zmieniającą się ceną metra kw. Składając dzisiaj nie możesz przekroczyć obecnego limitu (14 tyś z kawałkiem), ale składajac w przyszłym roku wyliczasz limit wg ceny w danym okresie i jak np wyjdzie 16 zł kawałkiem to jest Twój limit... przy czym do niego porównujesz zwrot z danego wniosku plus poprzednie zwroty w okresie pięcioletnim... czyli suma zwrotów nie może przekroczyć limitu wyliczonego wg ceny obowiązującej w momencie składania wniosku:)

 

Dziękuję bardzo za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie :) nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?

 

Czy zapłaciłeś, czy nie to sprzedawca i tak VAT musiał odprowadzić :) Nie wszędzie tego wymagają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie :) nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?

 

Ja musialam miec wszystkie potwierdzenia przelewow ..... dolaczone do faktury i przedstawione w US , a zeby jeszcze bylo smiesznie to musialam nawet udokumentowac zaplacenie faktury ktorej nie dalam do odliczenia ...... Wyniklo to z tego , ze urzednik US zazadal od sprzedawcy ( jednego ze skladow budowlanych w ktorym robilam najwiecej zakupow ) sporzadzenia zestawienia moich zamowien oraz oczywiscie jak przedstawia sie moje rozliczenie z w/w skladem budowlanym :jawdrop:. W zestawieniu sprzedawca ujal wszystkie moje zamowienia niektore faktury z zestawienia nie byly dane do odliczenia do US przeze mnie , ale i tak skarbowka zazyczyla sobie potwierdzenie , ze sa one zaplacone ..... bo jesli tego nie udokumentuje to wstrzymaja mi wyplate pieniedzy .... brak logicznego zwiazku jak dla mnie ....... ale coz jak widac co kraj to obyczaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie, czy muszę mieć potwierdzenie przelewu, jeżeli na fakturze napisano, że zapłata nastąpi przelewem? Innymi słowy, czy fakt posiadania faktury i to, że nie siedzę w wiezieniu za niepłacenie :) nie jest wystarczającym udokumentowaniem wydatku?

zależy od urzędu , najlepiej zadzwoń i zapytaj , ja dla wszystkiego dołączyłam kopie przelewów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od urzędu , najlepiej zadzwoń i zapytaj , ja dla wszystkiego dołączyłam kopie przelewów

 

 

Dokładnie. Najlepiej zapytać w US.

W moim urzędzie nie wymagano potwierdzeń przelewów.

Ja miałam nawet przygotowane oświadczenie z mojej hurtowni, od której kupowałam materiał na przelew, że na dzień sporządzenia wniosku mam u nich zapłacone wszystkie faktury. Okazało się, że było ono zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym wyjątkiem - małżonkowie mogą złożyć w roku dwa indywidualne wnioski.

 

Dokładnie. A przy budowie warto o tym pomyśleć. Np pozwolenie na dwoje, to zona przez 1 półrocze zbiera FV na siebie i składa przypuśćmy w czerwcu wniosek indywidualny, potem w 2 półroczu mąż zbiera FV na siebie i składa wniosek indywidualny np w grudniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek składamy tylko raz w roku.

 

Mowa o roku kalendarzowym, a nie roku od ostatniego wniosku?

 

I jeszcze pytanko: Czy taka faktura jest OK? Chodzi o zapis sposobu płatności i brak wyliczeń kwot podatku i wartości brutto poszczególnym pozycji (tylko zbiorcze).

 

http://img705.imageshack.us/img705/3903/faktura1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o roku kalendarzowym, a nie roku od ostatniego wniosku?

 

I jeszcze pytanko: Czy taka faktura jest OK? Chodzi o zapis sposobu płatności i brak wyliczeń kwot podatku i wartości brutto poszczególnym pozycji (tylko zbiorcze).

 

http://img705.imageshack.us/img705/3903/faktura1.th.jpg

 

Tak mowa o roku kalendarzowym. Jeśli złożysz wniosek 25 grudnia danego roku, to następny możesz składać od 2 stycznia następnego roku. Co by wiedzieć... wniosek to nie deklaracja, wiec wysłany poczta np 31 grudnia do US wpływa w styczniu, wiec jest złożony w styczniu (data wpływu). :)

Co do FV... z tego co wiem na poszczególne pozycje VAT być nie musi (jedynie stawka)... a skoro masz FV na 5 tyś... a zaliczasz 3 tyś. to? w czym problem... kłania się matematyka

3 000 x 0,23 / 1,23 daje VAT :)

Edytowane przez belladonna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...