Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracam i ja po prośbie...prawie po roku, ale kolejny wniosek chciałabym złożyć jeszcze przed porodem, żeby na pieluchy było ;)

Mam kilka niewiadomych:

 

- przewody elektryczne H07V-K 1x6mm2 - różne kolory - TAK?

- przewody elektryczne H07V-K 1x16mm2 - różne kolory - TAK?

- rura al-pex 16 ( to do podłogówki więc pewnie nie?)

- otulina 28/9 TAK?

- manometr NIE?

- redukcja do niego

- oczka oświetleniowe - 31.50.25-12.90 - kto to wie ;)

- odpływ łazienkowy - 25.21.21

- kolano bose - 25.21.22-70.3

- przewód elektryczny LgY TAK?

- listwa łączeniowa 4x7 (to też z elektryki)

- uszczelniacze sopro: uszczelka elastyczna podłogowa i ścienna, narożnik uszczelniający wewn i zewn, taśma elastyczna

- pompy obiegowe - doczytałam, że NIE :(

- wymiennik ciepła zasobnik - bojler

- uchwyty, kolanka, łącznik - 22.21.29.0

- naczynie przeponowe 35l NIE?

- filtr 1 cal

 

nie wiem co zrobić jak na fv z castoramy nie mam PKWIU a opis jest taki: oprawa str. kwad. 1x50W - to są oczka sufitowe. Dopisać ołówkiem PKWIU czy jak?

To samo oprawy zewnętrzne, ledowe....opis na FV: LED24

 

 

ufff

z góry bardzo dziękuję

Edytowane przez Julies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Potrzebuję pomocy ponieważ nie mogę tego nigdzie znaleźć - szczególnie w google.

Zależy mi na zdobyciu PKWiU do:

1)miska wisząca WC

2)deska wolnoopadająca

3)system natryskowy, bateria natryskowa z termostatem i deszczownicą

4)odpływ liniowy wiper

5)przycisk do geberitu

 

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem gdzie tego szukać a mam fakture a niestety tego nie wpisali... a skarbowy sam sobie nie znajdzie w moim mieście.

Pozdrawiam

Edytowane przez freept
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile się nie mylę, nie musi być PKWiU na fakturze... :confused:

 

Nie musi być i tu jest feler, czyli niekonsekwencja ustawodawcy. Sprzedawca nie musi podawać PKWiU, chyba że dba o klienta, a kupujący musi sam znaleźć te kody, co często przypomina staż w GUS-ie. Daleko nam jeszcze do pełnego wykorzystania informatyzacji w administracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Potrzebuję pomocy ponieważ nie mogę tego nigdzie znaleźć - szczególnie w google.

Zależy mi na zdobyciu PKWiU do:

1)miska wisząca WC

2)deska wolnoopadająca

3)system natryskowy, bateria natryskowa z termostatem i deszczownicą

4)odpływ liniowy wiper

5)przycisk do geberitu

 

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem gdzie tego szukać a mam fakture a niestety tego nie wpisali... a skarbowy sam sobie nie znajdzie w moim mieście.Pozdrawiam

 

Z tego co mi wiadomo - Ty też nie musisz tego PKWiU szukać. To problem US.

Również miałam kilka faktur bez PKWiU, odliczyłam to, co wg mnie można było odliczyć i większość przeszło. Żadnych numerów nie dopisywałam. Z Twojej listy odliczyłabym wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei takie pytanie: wiadomo że kostkę zużyta na opaskę odwadniającą wokół budynku odliczyć można. Ale ile wynosi (wymiarowo) taka standardowa opaska? Jak wpiszę za dużo to się US przyczepi, że jeszcze chodnik zrobiłem...

 

80 cm od ściany... jeśli odliczasz przy standardowym domku 30-40 m kw, to czepialstwa nie będzie :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skarbowy sam sobie nie znajdzie w moim mieście

 

 

tak? zapewniam Cię, ze gdybym ja była podatnikiem Twojego US i złożyła VZM, to by jednak zaczęli szukać :):):) bawi mnie też stwierdzenie, że do rodzinnego wymagane są bezwzględnie zaświadczenia z US nadal... a od 1 lipca weszły przepisy, ze może być zaświadczenie lub nasze oświadczenie pod odpowiedzialnością karną... gdyby mi ktoś powiedział, że MUSI być zaświadczenie to bym zapytała o podstawę prawną, bo jaka jest podstawa prawna, że może być też oświadczenie to ja akurat wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat. Położyłam kostkę - podjazd i opaska wokół domu. Materiał jest razem na jednej FV. Mogę wpisać do VZM-a jedno i drugie, odpowiednio zmniejszając kwoty?

 

Na przykład:

FV nr xxxxx

1. kostka 100m2 4tys brutto

2. obrzeże 130mb 1300 brutto

 

do VZM wpiszę tą FV z opisem, że 30m2 kostki i 40mb obrzeża to opaska, reszta chodnik i podjazd. Kwoty do zwrotu podam proporcjonalnie zmniejszone. Przejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Belladonna - proszę o pomoc.

 

A jeżeli się pomyliłem i wciągnąłem do wniosku VZM - bramę garażową, a garaż jednak nie znajduje się w bryle budynku, to co wtedy ?

Czy ktoś to przyjdzie sprawdzić ?

czy spotkałaś się już z taką sytuacją ?

 

I co najlepiej należało by teraz zrobić ? Może od razu iść do US w swojej miejscowości i prosić o wycofanie wniosku , lub korekte.

 

Bardzo proszę o odpowiedź i twoją sugestię, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...