Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś wie ja ma wyglądać dokument poświadczający stopień zaawansowania inwestycji do zwrotu VAT?

 

 

no wlasnie

ja tez jestem bardzo zainteresowana

 

wycofuje pytanie

w innym watku dostalam odpowiedz ze juz nie potrzeba tego dokumentu (byla nowelizacja ustawy - gdyby ktos chcial sie upewnic to Dz.U. 2007r. Nr 23, poz. 138)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiedzcie mi proszę, czy elementów do budowy ogrodzenia - dokładnie słupki (takie zielone malowane) nie można odliczyć????

 

babeczka z urzędu zadzwoniła do mnie i powiedziała, że tylko to co do budowy domu a nie ogrodzenia

ale w zestawieniu np pozycja 92 jest kraty i ogrodzenia

poza tym słupki posiadały numer PKWiU, zgodny z listą co mozna odliczyć

 

proszę o odpowiedź bo dzisiaj mam wizytę w US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrew23
Link coś nie działa więc podaję sygnaturę:

 

Rodzaj dokumentu postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego

Sygnatura ZD-G/443-12/06

Data 2006.08.08

Autor Urząd Skarbowy w Wolsztynie

Temat Zwrot niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym --> Warunki przyznania prawa do zwrotu podatku

 

witam,

moje pytanie brzmi następująco: czy będę mógł wystąpić o zwrot VAT w sytuacji gdy już nabyłem część materiałów niezbędnych do wykończenia domu, który za kilka tygodni zakupię od developera?? O zwrot wystąpię już jako właściciel nieruchomości, tyle że faktury będą miały daty wcześniejsze niż akt własności.

 

Proszę o info jak jest w takiej sytuacji, mi wydaje się ona analogiczna do wyżej cytowanej wykładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenia nie odliczysz. Podobnie jak np. kostki brukowej na podwórko. Wykaz PKWiU obejmuje towary których VAT się zmienił ale to nie oznacza, że wszystkie podlegaja odliczeniu.

 

Co do bruku to chyba nie tak do końca. Kilka miesięcy temu spotkałem się z intrpretacją US zaliczającego kostkę brukową do matriałów podlegających odliczeniu i w związku z tym dopisałem bruk do już przygotowanego wniosku. Postaram się poszukać tej informacji a w każdym razie poinformuję czy mój US uwzględnił tą fakturę. Wniosek złożyłem 3 miesiące temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Czytam, czytam i zgłupiałam...

Jeżeli w zeszłym roku rozliczałam się dokońca czerwca za 2005, to teraz rozliczam się do końca czerwca za 2006?

I ważniejsze pytanko. Jak to jest z tymi limitami , są osobne na każdy rok, czy jeden ogólny w czasie trwania ustawy z którego uszczknęłam poprzednio?

Pewnikiem głupie pytania , ale zwątpiłam...

pozdrawiam

 

anowi :D :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Czytam, czytam i zgłupiałam...

Jeżeli w zeszłym roku rozliczałam się dokońca czerwca za 2005, to teraz rozliczam się do końca czerwca za 2006?

I ważniejsze pytanko. Jak to jest z tymi limitami , są osobne na każdy rok, czy jeden ogólny w czasie trwania ustawy z którego uszczknęłam poprzednio?

Pewnikiem głupie pytania , ale zwątpiłam...

pozdrawiam

 

anowi :D :roll:

Anowi uważam, że pytanie wcale nie jest głupie. Mnie też to bardzo interesuje. Dołączam się do pytania i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi - może ktoś coś wie?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam :D

żona Krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani

Czytam, czytam i zgłupiałam...

Jeżeli w zeszłym roku rozliczałam się dokońca czerwca za 2005, to teraz rozliczam się do końca czerwca za 2006?

I ważniejsze pytanko. Jak to jest z tymi limitami , są osobne na każdy rok, czy jeden ogólny w czasie trwania ustawy z którego uszczknęłam poprzednio?

Pewnikiem głupie pytania , ale zwątpiłam...

pozdrawiam

 

anowi :D :roll:

Anowi uważam, że pytanie wcale nie jest głupie. Mnie też to bardzo interesuje. Dołączam się do pytania i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi - może ktoś coś wie?

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam :D

żona Krzycha

 

To jeszcze raz ja - już wszystko wiem, no...prawie wszystko :roll: Dzwoniłam do Urzędu Skarbowego i wiem, że rachunki (na dzień dzisiejszy, jeśli nie zmieni się ustawa) można zbierać do 30.06.2008 a rozliczać można się raz w roku (termin dowolny) Można mieć rachunki z 2006 roku a rozliczyć je w 2007 lub 2008 - jak nam wygodniej. Myślę, że wygodniej wcześniej - bo szybciej będzie "kasa" :D

 

Pozdrawiam

zona krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...