Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jak jest w końcu ze schodami składanymi na strych? W kliku miejscach znalazłem, że nie, bo PKWiU 20.30.13, natomiast na deklaracji zgodności produktu który kupiłem (Fakro) podany jest 20.30.11, co by podlegało pod drzwi i okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do Olka 1990. Wg. mnie masz rację z tymi 3988zł a myli się Piter. Na stronie GUS wyraźnie napisano, że cena za 1m2 za III kwartał wyniosła 3988zl. Też tyle wpisałem. Jutro niosę wniosek, jka tylko z tymi chodami strychowymi ktoś mi pomoże, bo to ostania wątpliwa mi pozycja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w końcu ze schodami składanymi na strych? W kliku miejscach znalazłem, że nie, bo PKWiU 20.30.13, natomiast na deklaracji zgodności produktu który kupiłem (Fakro) podany jest 20.30.11, co by podlegało pod drzwi i okna.

 

drewniane odrzucą na pewno, ale co ci szkodzi wpisać jeśli po pkwiu można odliczyć najwyżej pójdziesz i poprawisz, przecież za to kary nie ma... a może zaspana P. Urzędnik przeoczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dołączę się z moją listą wątpliwości.

Czy wchodzą:

1. Oprawa Led Salsa

2. Zasilacz do opraw ledowych

3. Tarcica (tylko tyle na fakturze - żadna iglasta, liściasta, podłogowa)

4. Boazeria

5. Półpostument do umywalki

 

 

Belladonno Tobie powinni płacić drugą pensję za odpowiadanie w kółko na te same pytania na tych wszystkich forach vatowych :) :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Olka 1990. Wg. mnie masz rację z tymi 3988zł a myli się Piter. Na stronie GUS wyraźnie napisano, że cena za 1m2 za III kwartał wyniosła 3988zl. Też tyle wpisałem. Jutro niosę wniosek, jka tylko z tymi chodami strychowymi ktoś mi pomoże, bo to ostania wątpliwa mi pozycja.

 

Na wnioski złożone do końca tego roku obowiązuje cena z II kwartału czyli 3819. Cena z III kwartału 3988 będzie obowiązywać na wnioski złożone od stycznia 2012.

Edytowane przez naan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w końcu ze schodami składanymi na strych? W kliku miejscach znalazłem, że nie, bo PKWiU 20.30.13, natomiast na deklaracji zgodności produktu który kupiłem (Fakro) podany jest 20.30.11, co by podlegało pod drzwi i okna.

 

ta kwestia już nieraz była na tym forum poruszana. Masz błędne pkwiu. Schody na pewno nie wchodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter dziękuje ci za pomoc:)

 

mam jeszcze jedno pytanie:) mam faktury za remont mieszkania za rok 2010 i 2011 tak więc wypełniłam VZM-1B i VZM-1C ale to oznacza że mam wypełnić w VZM1 pozycje D3.1 I D.3.2?? muszę jutro oddać rozliczenie do urzędu a jestem daleko w lesie... PROSZĘ WAS O POMOC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piter dziękuje ci za pomoc:)

 

mam jeszcze jedno pytanie:) mam faktury za remont mieszkania za rok 2010 i 2011 tak więc wypełniłam VZM-1B i VZM-1C ale to oznacza że mam wypełnić w VZM1 pozycje D3.1 I D.3.2?? muszę jutro oddać rozliczenie do urzędu a jestem daleko w lesie... PROSZĘ WAS O POMOC:)

 

na priv odpowiedziałam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poświątecznie wszystkich zagrzebanych w fakturach :)

 

Proszę o pomoc w kwestii następujących pozycji:

1. farba zaprawkowa

2. Tuby szalunkowe

3. Kabel na przedłużacz budowlany

4. Sklejka szalunkowa

5. profil prosty (27.33.11-30.22)

6. Wpust attykowy PCV

7. wpust dachowy

8. Wyrzutnia wentylacyjna

9. strażak (nie człowek ;) )

10. rura termo

11. Komin termo (stal nierdzewna izolowana)

12. Uchwyt gąsiorowy uniwersalny (28.1.10-35.59)

13. złącze mostkowe (stal ocynkowana) (28.63.14-43.19)

14. Kominek do istniejących pokryć bitumicznych (22.23.19.0)

15. Elastyczne przejście do dachów stalowych

16. redukcja- pozwala na montaż rury 160mm dla kominków 150mm.

 

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to drukowanymi literami:)

We wniosku należy wpisać:

CENĘ OSTATNIO OGŁOSZONĄ PRZED KWARTAŁEM ZŁOŻENIA WNIOSKU. CENY OGŁASZAJĄ 4 RAZY DO ROKU, W LUTYM, MAJU, SIERPNIU, LISTOPADZIE. SKORO IV KWARTAŁ ZACZĄŁ SIĘ 1 PAŹDZIERNIKA TO WPISUJEMY CENĘ OGŁOSZONĄ W SIERPNIU... CENA OGŁOSZONA W LISTOPADZIE (3988), BĘDZIE OSTATNIO OGŁOSZONĄ PRZED I KWARTAŁEM 2012 DLA CELÓW VZM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Belladonna licze na Ciebie to moje ostatnie pozycje i zanosze wniosek

jak liczysz, to...

próbuj z:

płytki do łazienek

1. fuga elast.bez.past. 23.64.10-0

5. silikon neutralny

6.zaprawa cm17

7. specjalist uszczel.

13. selena piana super plus

24. peszel

 

co do:

18. przewód mieszk.

27. listwa połączeniowa

nie bardzo sprecyzowane, a reszta mi sie nie podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dołączę się z moją listą wątpliwości.

Czy wchodzą:

1. Oprawa Led Salsa

2. Zasilacz do opraw ledowych

3. Tarcica (tylko tyle na fakturze - żadna iglasta, liściasta, podłogowa)

4. Boazeria

5. Półpostument do umywalki

 

 

Belladonno Tobie powinni płacić drugą pensję za odpowiadanie w kółko na te same pytania na tych wszystkich forach vatowych :) :)

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

1,5 ok, resztę odpuść.... a po co mają mi płacić drugą pensję? cała wieczność przede mną gdzie indziej, a tam po "drugiej stronie" mam nadzieje obcować z "janiołami" i nawet pewnie będę goła i wesoła, więc najlepiej też iść z tego świata goła, ale wesoła...;);););)

chociaż 1 podejrzany, jak do tego jest zasilacz, bo "ledy" to ja Ci mam przy akwarium :)

Edytowane przez belladonna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu dzięki wiedzy z tego tematu przeszedłem (prawie) bezboleśnie przez rozliczenie swojego zwrotu VAt (dzięki Ci o belladonna:rolleyes: )

Teraz zwrot VATu mamy.

I kilka punktów które nie dają i spokoju:

1. Klamka, szyld drzwiowy (z tego co pamiętam, u mnie przeszły)

2. Knauf k2 klej do gresu

3. kołek PSM

4. Kołek rozporowy

5. Krzyżyki wstawiono na fakturze PKWiU 25.23.15-50

6. Listwa prowadzaca podtynkowa z PKWiU 28.11.23-63.19

7. spoina kolor do glazury (na fakturze wrzucone w PKWiU tynków itp)

8. Glazura, teraktoa, gres (niby proste, ale jakoś nie mogę znaleźć PKWiU - czy to wszystko to płytki ceramiczne??)

9. rolety okienne wewnętrzne

10. Den Brawen silikon sanitarny

11. Atlas klej uelastyczniony

12. Klej pattex

13. Listwa ćwierćwałek

14. Puszka (do elektryki)

I mój główny klin - 16. kuchenka gazowo-elektryczna. Jak to wreszcie jest - palniki gazowe, piekarnik elektryczny - niby według nowego wykazu ex 27.51.28.0 Pozostałe piece; kuchenki, płyty kuchenne, pierścienie do gotowania; ruszty do smażenia i pieczenia - wyłącznie kuchenki elektryczne domowe, zawierające przynajmniej jedną płytę grzewczą i jeden piekarnik, włączając kuchenki gazowo-elektryczne, ale pamiętam liczne dyskusje na ten temat - coś się zmieniło??

 

I oczywiście z góry dzieki za odpowiedź.

 

PS. We wniosku VZM-1cześć A pkt 8Wniosek składają:

Czy w przypadku gdy wniosek składa wdowa (mąż zmarł niedawno - w momencie remontów jeszcze żył) nalezy zaznaczyć "osoba nie pozostająca w związku małżeńskim" czy " wniosek indywidualny"??

Edytowane przez Łukasz_K
Dodano PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie formalne - wniosek zwrot złożyłem 13 września, więc czas na zwrot mają do 13 stycznia; problem w tym że nie odzywali się - pewnie zrobią to na ostatnią chwilę - a mnie cały styczeń nie ma (wyjazd służbowy).

 

Czy jeśli jakieś wezwanie odbierze np. żona pod moją nieobecność jest szansa, że zwrot 'przepadnie' (w sensie konieczności złożenia go ponownie) - czy nie ma takiego ryzyka i po prostu przekroczę te 4 m-ce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...