Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja mam prośbę, czy ktoś mi pomoże w tym temacie , a mianowicie mam fakturę za przyłącze wody i tam wyszczególnione :

 

opaska hawex Fi 110/2''

zasuwa do przyłaczy dom 1''

złączka ISO fi 400 1 1/2''

trzpień sztywny 2,0 m 2

skrzynka uliczna

 

Jak to zaklasyfikować i czy to mogę odliczyć?

 

Czy ktos odliczał :

panele boazeryjne z MDF,

baterię umywalkową ,

umywalkę ,

płyty G-K,

profile , uchwyty , łaczniki , wieszaki do płyt G-K

 

Proszę o pomoc kobiecie , bo nigdzie tego nie mogę znaleźć, dzieki z góry .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Złożyłam wniosek, nawet odbyło się bez problemu, pani odbierająca wniosek mówiła, że jak coś będzie nie tak, to będzie dzwoniła (mam nadzieję, że nie zadzwoni)

Pieniążków mogę spodziewać się za 6 miesięcy :o :evil:

Pozdrawiam

żona Krzycha

 

Czy odliczałaś pustaki wentylacyjne i całe systemy kominowe oraz siatke do styropianu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy stan surowy otwarty...jeszcze bez dachu. Odliczałam prawie wszystko co było potrzebne do takiego stanu, kilka rzeczy mi pani odrzuciła, ale na szczęście były to drobiazgi. Odliczałam rury i inne KW, spróbuj zadzwonić do Urzędu, chętnie udzielają informacji.

Pozdrawiam :D

żona Krzycha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zaklasyfikować i czy to mogę odliczyć?

 

Czy ktos odliczał :

panele boazeryjne z MDF,

baterię umywalkową ,

umywalkę ,

płyty G-K,

profile , uchwyty , łaczniki , wieszaki do płyt G-K

 

Proszę o pomoc kobiecie , bo nigdzie tego nie mogę znaleźć, dzieki z góry .

 

Na pewno odliczyłam umywalkę i baterie, na 90% płyty G-K i wieszaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Usiłuję wypełnić druk VZM-1/A i mam takie banalne pytanko - co wpisujemy w kolumnie nr 6? Jaki procent kwoty brutto? Np. mam 100 brutto, a kwota VAT? Dzięki za odp.

 

Pracuję w US i zwracam VAT:)

Kolumna 6, jeżeli kwota brutto 100 zł:

 

100 x 22 = 2200

2200 : 122 = 18, 03 zł Vat

 

tzn. kwotę brutto mnożymy przez 22, a następnie dzielimy przez 122 i wychodzi VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

jak dlugo - od momentu zlozenia wniosku w US - czekaliscie na zwrot pieniedzy badz na jakakolwiek reakcje z US?

Wniosek+wszystkie zalaczniki zlozylem dokladnie 25 maja 2007r. i do dnia dzisiejszego, czyli do 18 lipca 2007r. "grobowa cisza" ze strony US.

Juz trace cierpliwosc, bo przeciez ta kasa przydalaby sie na wyrownanie moich brakow w budzecie budowy.

Zastanawiam sie tez, czy przedsiewziasc - ewentualnie - jakas interwencje w US? Moze moja wizyta i chec monitorowania sprawy przyspieszylaby cale postepowanie?!

Prosze o odpowiedz tych, ktorzy zlozyli wnioski i juz dostali pieniadze. Jak dlugo?

 

Pozdrawiam, Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do terminów. Nie liczcie na szybkie załatwienie wniosku przez US. Czemu? Bo są zawalone wnioskami. Nie ma ludzi do przewalenia tego. Wnioski dotarły do US jako dodatkowe zlecenie ze strony MF bez rąk do pracy nad tym. Urzędy jak tylko mogą sobie z tym radzą. O ile małe US szybciej, to te duże mają problemy kadrowe. Większość pracowników dostaje wnioski z tzw. przydziału, jako dodatkową pracę, poza obowiązkami. Wiecie ile im płacą za sprawdzenie tych wniosków???? 25zł brutto :o To ja powiem szczerze, miałabym to gdzieś. Wnioski są trudne, obszerne i wymagają dość różnorodnej wiedzy. Pracownik z łapanki, zajmujacy sie na codzień np. sprawami ogólnymi, nipami czy ryczałtem niekoniecznie jest przygotowany merytorycznie do sprawdzenia tego wniosku. Jak juz zrobi to, nastepuje etap sprawdzenia w komórkach ds zwrotu vatu. I znów sie czeka bo 1 czy 2 osoby to wszystko muszą sprawdzić :o Tak wyglada kilkuszczeblowy proces decyzyjny. Zanim otrzymacie papierek z US to sprawdza i przygotowuje go zazwyczaj kilka osób. Po co? By było antykorupcyjnie :lol: :lol:

Za prace w godzinach nadliczbowych przysługuje odbiór godzin. Nikt nie bedzie pracował po godzinach bo musi byc w pracy w tzw. normalnych godzinach urzędowania by zapewnić obsługę podatnika :lol:

Teraz jest sezon urlopowy więc wiadomo, że wszsytko sie spowolni. Strach i przyspieszenie pewnie będzie pod koniec terminu na zwrot :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie problemy z ustaleniem PKWiU, pytajcie, natomiast symbol "ex" przed numerem PKWiU oznacza, że nie wszystkie towary z tym symbolem podlegają np. ex 25.21.2.... - trzeba patrzeć na cały symbol, bo np.

25.21.22-70 podlega, ale 25.21.22-50 nie podlega

Panele podłogowe wszystkie podlegają, ale ścienne np. z MDF nie podlegają , ze ściennych tylko PCV podlega. Zauważyłam , że prawie wszyscy podatnicy wyrzucają zawory i baterie o symbolu 29.13.12..., a przecież wszystkie zawory podlegają - patrz poz.167 Rozporządzenia. Jeżeli chodzi o folię to tylko folia dachowa (inaczej nazywana folią paroprzepuszczalną, lub membraną) podlega odliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co do terminów. Nie liczcie na szybkie załatwienie wniosku przez US. Czemu? Bo są zawalone wnioskami. Nie ma ludzi do przewalenia tego. Wnioski dotarły do US jako dodatkowe zlecenie ze strony MF bez rąk do pracy nad tym. Urzędy jak tylko mogą sobie z tym radzą. O ile małe US szybciej, to te duże mają problemy kadrowe. Większość pracowników dostaje wnioski z tzw. przydziału, jako dodatkową pracę, poza obowiązkami. Wiecie ile im płacą za sprawdzenie tych wniosków???? 25zł brutto :o To ja powiem szczerze, miałabym to gdzieś. Wnioski są trudne, obszerne i wymagają dość różnorodnej wiedzy. Pracownik z łapanki, zajmujacy sie na codzień np. sprawami ogólnymi, nipami czy ryczałtem niekoniecznie jest przygotowany merytorycznie do sprawdzenia tego wniosku. Jak juz zrobi to, nastepuje etap sprawdzenia w komórkach ds zwrotu vatu. I znów sie czeka bo 1 czy 2 osoby to wszystko muszą sprawdzić :o Tak wyglada kilkuszczeblowy proces decyzyjny. Zanim otrzymacie papierek z US to sprawdza i przygotowuje go zazwyczaj kilka osób. Po co? By było antykorupcyjnie :lol: :lol:

Za prace w godzinach nadliczbowych przysługuje odbiór godzin. Nikt nie bedzie pracował po godzinach bo musi byc w pracy w tzw. normalnych godzinach urzędowania by zapewnić obsługę podatnika :lol:

Teraz jest sezon urlopowy więc wiadomo, że wszsytko sie spowolni. Strach i przyspieszenie pewnie będzie pod koniec terminu na zwrot :lol:

 

 

 

Jakie 25 zł brutto? Od wniosku? Czy miesięcznie? Bo ja nic nie dostaję poza zwykłą pensją, a z wnioskami jest tak: miesiąc czekają w komputerach na wklepanie, później idą do pracowników, jak trafią na dobrze zorganizowanego (ja np. miesięczną porcję VZM tzn ok. 40 wniosków, to oddaję je kierowniczce po tygodniu i następne 3 tygodnie zajmuję się czymś innym później kierowniczka sprawdza, daje naczelniczce, do sprawdzenia, później znów na komputery i do księgowości, ale ok. 90% podatników w międzyczasie jest wzywanych do poprawy wniosków) Ostatnio dostałam dodatkowe VZM-y do zrobienia, bo kolega awansował i przejęłam po nim sprawy i wyobraźcie sobie, że to były wnioski z lutego - tak długo nie miał nastroju się za to zabrać, bo jak dajecie grube wnioski, to zwykle są odkładane na sam koniec, bo ludzie jak na to popatrzą , to mają dosyć i wtedy czekacie pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest gdzieś strona z wykazem materiałów , za ktore należy się zwrot VAT (na ktore Vat wzrósł z 7 do 22%) bo ostatnio czytałem że np. za membrany dachowe sie nie należy bo były obłożone 22% VAT jeszcze przed wejściem do Uni

 

Wstukaj w wyszukiwarkę: "Załącznik do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r."

 

PKWiu na membranę25.23.15-50.3 , ale podlega bez wzgl na symbol, patrz pkt. 170 tego załącznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota od wniosku. Pewnei zajmujesz sie tylko zwrotami i tymi wnioskami. Nie każdy jednak US (a jest ich znaczna większość) może sobie pozwolić na oddelegowanie do samych tylko zwrotów VZM pracowników. Zazwyczaj wykonują oni pracę w innych komórkach a VZm mają jako dodatkowe obowiazki z polecenia kierownika.

A jeśli robisz te 40 wniosków w tydzień no to ja tylko gratuluję!!! Jesteś naprawdę dobrze zorganizowana! Tylko pamietaj, że jako pracownik US nie możesz doradzać 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota od wniosku. Pewnei zajmujesz sie tylko zwrotami i tymi wnioskami. Nie każdy jednak US (a jest ich znaczna większość) może sobie pozwolić na oddelegowanie do samych tylko zwrotów VZM pracowników. Zazwyczaj wykonują oni pracę w innych komórkach a VZm mają jako dodatkowe obowiazki z polecenia kierownika.

A jeśli robisz te 40 wniosków w tydzień no to ja tylko gratuluję!!! Jesteś naprawdę dobrze zorganizowana! Tylko pamietaj, że jako pracownik US nie możesz doradzać 8) :lol:

 

 

Pracuję w Podatku Dochodowym , u nas każdy z 12 pracowników robi VZM-y, w Vacie 8 pracowników też je robi. Natomiast VZM-y z dochodowego nie idą do Vatu, ale słyszałam, że w niektórych urzędach stworzono specjalne wydziały do VZM, ale to głupota, bo pracownik po roku robienia samych VZM, zapomina wszystko inne, a dzisiaj jestem wściekła na kierowniczkę i po raz pierwszy zdażyło mi się wejść w internet w godzinach pracy, ale muszę odreagować, a na to forum trafiłam przez przypadek, sprawdzając, co to jest konglomerat- bo na fakturze nic bliżej nie napisali, ani żadnego PKWiU, ani nawet telefonu kontaktowego do sklepu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodzenia nie odliczysz. Podobnie jak np. kostki brukowej na podwórko. Wykaz PKWiU obejmuje towary których VAT się zmienił ale to nie oznacza, że wszystkie podlegaja odliczeniu.

 

Zawsze można powiedzieć że to kostka brukowa na taras i że ten taras jest ogromny, wtedy muszą zwrócić VAT, bo kostka jako taka podlega. U nas była taka sytuacja, że podatnik przyniósł fotkę tego tarasu i uwierzyli, że na taras , ale jak parę metrów tej kostki, to nikt się nie przyczepi, ale w zakresie remontu wpiszcie taras, przecież nikt nie przyjedzie tego oglądać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku jak opisujesz ws kostki pracownik US powinien poprosić o projekt domu i z projektu porównać ilość zakupionej kostki do powierzchni tarasu. Różnia nie powinna podlegać odliczeniu. Pracownik nie dopatrzył, podatnikowi sie udało :wink: :lol:

Ale to chyba nie o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...