Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

oj, nieprawda, zdarza się, że urzędnicy podpowiadają i dopisują. Sama dwukrotnie przy okazji korekty zeznania wpisywałam pozycje, które wskazała pani w urzędzie.

 

ja również dopisywałam to co wskazała mi miła pani w us:)

 

zapytam jeszcze raz o zwrot vat od osprzętu elektrycznego - nie ma zwrotu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam pytanie z innej beczki - dwa tygodnie temu zostałam wezwana do Urzędu w celu naniesienia poprawek (wniosek składałam 17 listopada), poprawiłam co trzeba było, podpisałam oświadczenie o naniesieniu poprawek. Pani powiedziała że teraz jest OK, powiedziała ile jest do wypłaty i czekam teraz na pieniążki.

Jak długo będę czekać? Aż minie 4 miesiące? Czy dostanę pieniążki szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaśka73 - mnie też powiedziano (przy robieniu korekty), że mają max. 4 miesiące, ale potem pani dodała, że bardzo rzadko zdarza się, że ktoś musi aż tyle czekać, zwykle wystarczą dwa miesiące,

 

No a ja dalej czekam :(

Wniosek złożony 17 listopada 2011, korekta 12.01.2012 a pieniążków dalej nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: mam PnB z budynkiem garazowo-gospodarczym. W grudniu 2011 zlozylem 2gi wniosek VZM. Dzis dostalismy pytanie z US czy faktury sa tylko na dom, czy na dom i garaz.

Widze teraz 3 mozliwosci, prosze mnie oswiecic, ktora jest prawidlowa :)

1. Oswiadczamy, ze wszystkie faktury tylko na dom. Jakies przykre konsekwencje w przyszlosci, np kontrola i "Panie, a ta faktura za blache to nie na garaz czasem?"

2. Faktury na dom i garaz, US procentowo odejmuje za garaz. Ta wersja najmniej dla mnie korzystna, bo garaz w stanie SSO, a dom na wykonczeniu.

3. Wycofujemy faktury za garaz i po problemie. Czy jest taka mozliwosc?

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania w kwestii wypełniania formularza.

1. Czy przy pierwszym wniosku muszę uzupełniać pole data złożenia pierwszego wniosku?

2. W informacjach o załącznikach. kopie faktur dokumentujących poniesione wydatki podaje liczbę załączanych faktur plus liczba faktur korekt, czy np. tylko faktur "pierwotnych"

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałam poinformować, ze 1 grudnia ub. złożyłam samodzielnie sporządzony wniosek. 10 stycznia br wezwano mnie na wykreślenie kilku pozycji, bo Pani nie mogła zaklasyfikować 2 pozycji, natomiast w innym miejscu wykazu, gdzie były inaczej opisane weszły bez problemu. Ale to szczegół. Pomyliłam się tylko o 35 zł . 26 stycznia br przelew wpłynął na nasze konto.

Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, szczególnie pani Belladonnie :)

 

Teraz kolejny etap : elektryka. W tym to się kompletnie nie orientuje. Faktury są chyba szyfrowane. Jeśli można to sporządzę wykaz co do którego nie mam bladego pojęcia co to, do czego to i czy mogę to wpisać do wykazu kosztów.

 

No to jedziemy:

1. HAG wył 303 B 20A

2. Puszka 70 w kartonie

3. Przewód komp FTP skrętka CET

4. Przewód YWDXPEK-75 1.0x4.8 K-100SAT

5. Puszka 60 + wkręty

6. Puszka 60 szereg H60 głęboka

7. Puszka odgrom PZO

8. Puszka 4x60

9. Przewód głośnikowy 2*1.0 CCA

10. Końcówka KCS 8-10

11. Oprawa E27 prosta porcelanowa

12. Włączniki OSPEL

13. Gniazda OSPEL

14. Gniazdo OSPEL GPA-C2S RTV-SAT

15. Gniazdo OSPEL GPK- 1C

16. Gniazdo OSPEL GPT- 1C

17. Bednarka 25/3

18. HAG WRP 40/4 30mA

19. HAG WYŁ 301 B 10mA

20. HAG WYŁ 301 B 16mA

21. Przedłużacz sieć OMY 3*1,5/ 3 z wtyczką

22. Przewód komp FTP skrętka BITNER

23. Rozdzielnia SRN-12

24. Rozdzielnia SRN-24

25. Rura A DVR -40 niebieska

26. Złączka 12-Tor 6.0 pomar

 

Niestety nie mam PKWiU przy tych produktach.

Z góry dziękuje za pomoc,

Z pozdrowieniami,

Tinca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytania w kwestii wypełniania formularza.

1. Czy przy pierwszym wniosku muszę uzupełniać pole data złożenia pierwszego wniosku?

2. W informacjach o załącznikach. kopie faktur dokumentujących poniesione wydatki podaje liczbę załączanych faktur plus liczba faktur korekt, czy np. tylko faktur "pierwotnych"

Dziękuję za pomoc

1) tak, powinnaś wpisać tą datę, najlepiej w momencie złożenia wniosku.

2) wg art. 5 ust. 5 pkt 2 ustawy VZM mają to być faktury dokumentujące poniesione wydatki

Ale jak dodasz faktury korygujące to przecież się nic nie stanie.

Z tego się (mam nadzieję:)) nie strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może trochę nie na temat ale...

Dostałem wezwanie ze skarbowego do osobistego stawiennictwa w sprawie rozliczenia PIT za 2010 rok, chodzi o udokumentowanie odliczeń.

Może nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że sprawa dotyczy rozliczenia za 2010, US zwrócił mi kasę prawie rok temu i mieszkam teraz w innej części kraju. W reakcji na moje zdziwienie Pani stwierdziła, że mają 5 lat na weryfikację i równie dobrze mogła mi to wysłać za 4 lata, a to że mieszkam teraz gdzie indziej to moja sprawa, tak czy siak muszę się osobiście zgłosić (bo muszę podpisać jakiś tam protokół).

Dopiero po moich usilnych prośbach i interwencji u kierowniczki US łaskawie zgodzono się na wysłanie (koniecznie oryginałów) faktur, biletów, odpisów aktów urodzeń dzieci itp. listem.

A związek ze zwrotem VAT jest taki, że składałem też tam taki wniosek, po 4 miesiącach bez żadncyh uwag wypłacono mi kasę co jak się okazuje wcale nie znaczy, że wszystko było OK tylko, że np. komuś nie chiało się tego wogóle sprawdzić i jak znajdzie jakiś błąd po np. 4 latach to może być nie wesoło.

A myślałem, że już nic mnie w tym kraju nie zdziwi... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Proszę także o pomoc, trafiłam na rzeczy które za Zadne skarby nie wiem czy odliczać, czy nie.

1. Wkręty do montażu płyt metalowe

2. Mikrozbrojenia do betonu

3. Przyspieszacz do betonu

4. Klej

a)przyklejania styropianu

b) tytan

5.zaprawa murarska

6.trojnik redukcyjny woda

7. tasma teflonowa

8. wykrywacz nieszczelnosci

9. Peszel rura oslonowa

10. wlokna do betonu

11. plastyfikator do betonu na ogrzewanie podlogowe

12. folia izolacyjno-budowlana

13. Energetyka

a) uchwyt USMP

b) rura ri-22

c) zacisk Wago

14. Pianka montażowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat centralnego odkurzacza był w tym wątku omawiany na 100 procent.

Jest tu mnóstwo informacji na temat VZM. Nie darmo zaglądano tu już dobrze

ponad milion razy. ;-)

Mi wiadomo, że ten odkurzacz nie podlega odliczeniu. Ale kojarzę jak ktoś tu

kombinował aby rury odliczyć, bo są praktycznie takie same jak inne rury odliczane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...