Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Prosiłbym o pomoc w poniższych pozycjach:

1. ZEXT Licznik zużycia energii 3 fazowy 10(80)A EM3E-M-10 (instalacja elektryczna)

2. Szafa 19" wisząca 3U/350mm (instalacja teleinformatyczna)

3. Szyna S łącząca 16x54 3-fazowa (instalacja elektryczna)

4. Izolacja do rur 22/6 czerwona 27.33.14.0 (instalacja grzewcza)

5. Kreisel Tynkolit SO

6. Kołki do wełny L 220 z metalowym trzpieniem (elewacja budynku)

 

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zostaje pytanie jak dalej podchodzić do tych lamp i żyrandoli.... U mnie na początku przez długi czas nie uznawaliśmy zunając, iż jest to wyposażenie. Jakis czas temu kierownictwo sie zastanowiło i zadecydowało, że w sumie to przecież jest oprawa oswietleniowa i trudno zaliczyć lub odrzucić ten sam materiał w zależności od tego jak sklep nazwał go na fakturze. A teraz po tym wyroku? wiem, że po świetach mają sie zastanawiać czy znów nie odrzucać lamp czy żyranodoli.... A my analizujący te wnioski mamy problem bo już nie wiemy czy słusznie te zyrandole zaliczamy czy nie.... Jak ja lubię takie niejasne przepisy :p

 

Hmmmm... dziękuję za odpowiedź. To może spróbuję je zaliczyć, bo w sumie nie wiem jak mój Urząd będzie je zaliczał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... dziękuję za odpowiedź. To może spróbuję je zaliczyć, bo w sumie nie wiem jak mój Urząd będzie je zaliczał...

 

Zawsze mówię, że lepiej wpisać za dużo i najwyżej coś wykreślić niż nie wpisać i stracić możliwość odliczenia czegoś co można odliczyć ;)

US ma obowiązek analizy wniosku w zakresie żądanym przez podatnika. A zakres ządania określają pozycje z faktur które podatnik wybierze. Więc jak jakiejś pozycji nie się wpisze do wniosku to właściciwe ona dla us nie istnieje. Oczywiscie można trafić na jakąś życzliwą osobę, która powie, że są niezaliczone materiały które można odliczyć. Ale wiadomo raz trafisz na taką osobę a raz nie ;)

Edytowane przez naan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie można trafić na jakąś życzliwą osobę, która powie;)

 

albo mieć pecha i podlegać pod "życzliwy" US, który karze za to, jak we wniosku kwota zwrotu po weryfikacji zmniejsza się od 200 :)

 

Do tej pory podziwiam za odwagę.... bo jak się trafi dociekliwiec, to będzie "kolorowo".... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belladonna, co to znaczy: "jak we wniosku kwota zwrotu po weryfikacji zmniejsza się od 200" ?? Chodzi o 200 zł? Jak jest różnica 200 zł to są kary?

Na innym forum czytałam, że jeżeli zwrot po weryfikacji zmniejszy się o co najmniej 200 zł to płaci się mandat (KKS). Czy to jest prawdą nie wiem, ale ja osobiście nie bardzo "widzę" przepisów na to.

Art. 9.

W ustawie z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy (Dz. U. Nr 83, poz. 930, z późn.

zm.) po art. 76 dodaje art. 76a w brzmieniu:

„Art. 76a. § 1. Kto przez podanie danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym lub zatajenie

rzeczywistego stanu rzeczy wprowadza w błąd właściwy organ narażając na

nienależny zwrot wydatków, o których mowa w przepisach o zwrocie osobom

fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym,

podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia

wolności, albo obu tym karom łącznie.

§ 2. Jeżeli kwota narażona na nienależny zwrot wydatków, o których mowa w § 1,

jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego w § 1

podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.

§ 3. Jeżeli kwota narażona na nienależny zwrot wydatków, o których mowa w § 1,

nie przekracza ustawowego progu, sprawca czynu zabronionego określonego

w § 1 podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe.”.

Na moje rozumowanie podanie danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym lub zatajenie

rzeczywistego stanu rzeczy to np. w opisie "wymiana dachu budynku mieszkalnego", a w rzeczywistości "wymiana na budynku gospodarczym" za co się zwrot nie należy (to jest podanie danych niezgodnych ze stanem rzeczywistym). Ale z wciągnięciem za dużo materiałów, jeżeli organ podatkowy to weryfikuje i nie zwróci za materiały, za które zwrot się nie należy ten zapis wg mnie nie ma nic wspólnego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Poszukuję ekipy budowlanej do postawienia domu SSO w tym roku. Mam projekt i pozwolenie na budowę.

 

Interesuje mnie zakup materiałów budowlanych na 8%

Jak to osiągnąć??

-czy firma wykonawcza obowiązkowo musi być płatnikiem VAT?

-czy wobec tego sama kupuje materiały bez mojej wiedzy dot jakości, ilości, producenta, terminu dostawy?

-jak mają wyglądać procedura faktury za materiały budowlane, tzn firma wykonawcza wystawia mi fakturę za materiały budowlane? Np. potrzebuję 20 palet pustaków ceramicznych na parter, oni to kupują na siebie(?), a potem wystawiają na mnie tę fakturę z tą ilością przywiezionych pustaków?

 

Jak sprawdzić ekipę podczas początkowych rozmów, czy jest płatnikiem VAT??

Tu niestety, rozminęłam się z kilkoma fajnymi firmami, które twierdzą, że wystawią mi fakturę z VAT na 8%, a potem mówią, że są ryczałtowcami?

O co tu chodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przebranęlam przez 120 faktur i mam kilka pozycji, które nie wiem czy mogę wpisać. Prosze pomóżcie.

Oto lista:

1. listwa okapnikowa z siatką LX (podtynkowa, do elewacji)

2. listwa przyokienna z siatka (elewacja)

3. tuby kartonowe (do wypełniania betonem),

4. syfon do brodzika i wanny,

5. łącznik do ścian działowych Habe,

6. trzpień rynny

7. trzpień do rurhaka,

8. zlącze do profili GK, takie:

http://images.budujesz.pl/i256/2433_0_i256.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki pomocy udało mi się uzyskać zwrot bez wizyty w US.

Przygotowuje się teraz do złożenia 2 wniosku (na męża) z resztą wydatków z remontu i już napotkałam na kilka problematycznych pozycji:

1) uszczelniacz Aqua Stop (uszczelniacz do paneli podłogowych) czy to się może łapać pod ex 20.30.22.0 Pozostałe farby i pokosty; gotowe sykatywy i masy uszczelniające – wyłącznie: kity szklarskie i kity budowlane uszczelniające;

2) krzywka (mimośród do baterii łazienkowej)

 

Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa pytania:

 

1. Jako załącznik do wniosku załączam kopie wszystkich FV. Czy mam je jakoś opisać na pierwszej stronie lub na odwrocie? Np. wpisać PKWiU dla każdej pozycji czy to nie jest konieczne?

 

2. Mam dziwną sytuację z fakturą i nie wiem jak ją rozliczyć. Do tego samego towaru mam dwie faktury. Jedna jest zaliczkowa na całą kwotę (przedpłata 100%), a druga jest końcowa na wartość 0,00 zł z adnotacją: zapłacone (obie mają różne numery). Mam rozliczać tą końcową i ją podać w wykazie?

Edytowane przez Basia_KRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...