Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w Nowym Roku.

Trochę przejrzałem wątek i trochę mnie rozjaśniło ale mam pytanko:

Wkład kominkowy można odliczyć , a rury do podłączenia wkłady już nie - dobrze wyczytałem ?

Okna drewniane tak okna PCV NIE

A co z Panelami "krono" i listwami z tworzywa

Edytowane przez sterowiec40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna zrobic odbiór budynku i po odbiorze odliczać VAT od materiałów budowlanych uzywanych do remontu (czyli wykończenia wewn) domu?

 

Dziękuję za [potwierdzenie ze mozna.

 

Mam jeszcze pytanie, jak to opisać, tzn. czy wystarczy w opisie napisać "wykończenie domu/ kuchni" czy też należy dokładnie opisać prace np. układanie płytek/paneli w kuchni/pralni/garażu"?

 

I jeszcze dziękuję za odpowiedź w sprawie opaski betonowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Walczę” z fakturami i mam problem bo faktury są z okresu 2008-2009 i w większości nie mają podanych kodów PKWiU. Bardzo proszę o podpowiedź czy poniższe materiały kwalifikują się do odzyskania VAT-u z tytułu ich zakupu, a jeśli tak o podanie kodu ze „starego” zestawienia.

Narożniki (wewnętrzne)

Okna dachowe

Kołnierze do okien dachowych

Wyłazy dachowe

Papa fundamentowa

Impregnat do więźby dachowej

Blacha powlekana do obróbek dekarskich

Tablica rozdzielcza wewnętrzna

Podkładki z tworzywa pod zbrojenie

Szpilka do murłat

Listwa końcowa do folii fundamentowej

Folia fundamentowa (kubełkowa)

Folia budowlana

Zaprawa ciepłochronna

Grunt do tynków

Przewód spiroflex do kominków dachowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za [potwierdzenie ze mozna.

 

Mam jeszcze pytanie, jak to opisać, tzn. czy wystarczy w opisie napisać "wykończenie domu/ kuchni" czy też należy dokładnie opisać prace np. układanie płytek/paneli w kuchni/pralni/garażu"?

 

I jeszcze ma wątpliwośc: w syczniu chce zrobic odbior domu wiec zakonczy sie ulga z tytułu budowy a rozpocznie z tytułu remontu. Czy obie ulgi rozliczam w jednym rocznym rozliczeniu VZM czy tez ma zlozyc dwa VZM za rok 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Walczę” z fakturami i mam problem bo faktury są z okresu 2008-2009 i w większości nie mają podanych kodów PKWiU. Bardzo proszę o podpowiedź czy poniższe materiały kwalifikują się do odzyskania VAT-u z tytułu ich zakupu, a jeśli tak o podanie kodu ze „starego” zestawienia.

Narożniki (wewnętrzne) tak

Okna dachowe tak

Kołnierze do okien dachowych tak

Wyłazy dachowe tak

Papa fundamentowa tak

Impregnat do więźby dachowej nie

Blacha powlekana do obróbek dekarskich tak

Tablica rozdzielcza wewnętrzna tak

Podkładki z tworzywa pod zbrojenie nie

Szpilka do murłat tak

Listwa końcowa do folii fundamentowej nie

Folia fundamentowa (kubełkowa) tak

Folia budowlana nie

Zaprawa ciepłochronna tak

Grunt do tynków nie

Przewód spiroflex do kominków dachowych nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj sterowiec40

Jeżeli te okna z PCV to są okna lub iluminatory okrętowe to faktycznie

nie podlegają odliczeniu. ;)

Poza tym wszystkie okna i drzwi bez względu na materiał, z którego

je wykonano podlegają odliczeniu, jeżeli wbudowano je w budynku

mieszkalnym. :)

Panele podłogowe krono z listwami przyściennymi też możesz odliczyć.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mam jeszcze pytanie, jak to opisać, tzn. czy wystarczy w opisie napisać "wykończenie domu/ kuchni" czy też należy dokładnie opisać prace np. układanie płytek/paneli w kuchni/pralni/garażu"? ...

W opisie remontu należy w zasadzie posługiwać się Załącznikiem do ustawy

o VZM - Wykaz robót zaliczanych do remontu budynku / mieszkania.

Chodzi raczej o opis typu "układanie płytek" niż "wykończenie domu" co nie

wskazuje faktycznego zakresu prac. :)

 

Obie ulgi: budowlaną i remontową możesz rozliczyć w jednym wniosku.

Dwóch wniosków przecież nie złożysz w jednym roku kalendarzowym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufffff, 77 faktur wypisanych.

została 78-ma do wpisania bo jeszcze nie odebrałam ze sklepu i można składać wniosek.

 

szkoda że parapety drewniane się nie odliczają, wypadło mi też z wniosku dużo wkrętów, schody strychowe, cement i żwir na posadzkę garażową , no i wszystkie rzeczy na elektrykę w garażu.

 

dziękuję wszystkim forumowiczom piszącym w tym wątku, bo w podbramkowej sytuacji zaglądałam właśnie tutaj :)

 

Sterowiec, nie wiem czy trzeba chronologicznie, ale wpisywałam po kolei, bo tak mi się układały w teczce ;) ale jak mi się skleiły i kolejność się pomieszała w jednym miejscu to już nie przepisywałam, zostało nie po kolei. Nie ma chyba to znaczenia?

 

 

słuchajcie, czy mogę w w jednym wniosku mieć faktury za cały 2012 i kawałek 2013?

Edytowane przez emi601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emi0601, nie ma problemu możesz mieć faktury we wniosku VZM-1 od dnia 1 maja 2004 czyli od dnia zmiany stawki VAT (o ile takie posiadasz), VZM-1 to nie zeznanie roczne więc nie jest ważne z jakich lat posiadasz fakturki :)

a to super! dzięki za szybkie info! :)

to poczekam jeszcze ze 2 tygodnie z wnioskiem i sobie dołożę jeszcze panele! będzie większy zwrot w tym roku.

 

bo na przyszły to mi pewnie tylko niedobitki jakieś zostaną, kostka na podjazd nie wchodzi, więc za to zwrotu nie będzie, no nic , będzie na waciki chociaż.;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AKL

... szkoda że parapety drewniane się nie odliczają, wypadło mi też z wniosku dużo wkrętów, schody strychowe, cement i żwir na posadzkę garażową , no i wszystkie rzeczy na elektrykę w garażu ...

 

emi601 tak zapytam z ciekawości dlaczego cementu i żwiru nie odliczasz? Parapetów nie sprawdzałem, schody niestety też mi wypadły, tak samo jak i wkręty, natomiast nie wiem co u ciebie z elektryką, że ci wszystkie rzeczy wypadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AKL
bo to niestety na garaż ten żwir , cement i elektryka.

 

A chyba, że tak, no ale się czepię, jeżeli masz 77 faktur to oznacza, że chyba chałupę budujesz, nie ważne że z garażem obok domu i pewnie na fakturach masz zapisane, że ten worek to na garaż, a ten to na chatę i pozostała resztą chyba tak samo masz? Jeżeli nie to ciekawe kto cię sprawdzi kobito, że tyle a tyle cementu poszło na garaż a nie na chatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...