Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość AKL
Wczoraj rano miałam telefon z USkarbowego odnośnie zwrotu VATu za budowę.

Problem dotyczy tego, że płaciłam przelewami. Moje konto bankowe INTELIGO umożliwia drukowanie potwierdzenia przelewów tylko przez 90 dni!!!

 

Co robić? Jak potwierdzić te przelewy aby US je uznał? Nie są zainteresowani miesięcznymi wydrukami, ja tym bardziej:sick:

 

Co prawda możesz zapytać na jakiej podstawie prawnej żądają od ciebie tych potwierdzeń, ponieważ nigdzie nie jest napisane aby była konieczność ich dołączania, ale jak chcesz to możesz się pofatygować do firm i poprosić ich o potwierdzenie zapłaty (jak będą chcieli to ci dadzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AKL
jak nie ma archiwalnych przelewów w systemie to pozostaje wizyta w banku ..

btw. troche sie dziwie że wymagają potwierdzeń zapłaty, u mnie tego nie wymagali

 

U mnie do tej pory też nie wymagali ale jak widać każdy US to państwo w państwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpływu nie odliczałem

 

a może komuś odpływ przeszedł:) w końcu jakby zawiera syfon, a te można?

 

co z kabiną? w wyszukiwarce znalazłam sugestie, że można, ale niespecjalnie widzę pod co by to można podciągnąć w wykazie - pod szkło płaskie? wyroby z włókien szklanych?

 

a co z wanną akrylową? jak rozumieć: Zlewy, umywalki, wanny i pozostałe elementy wyposażenia sanitarnego oraz ich części, z żeliwa, stali, miedzi lub aluminium - czy to ograniczenie materiałowe dotyczy tylko części, czy całego działu?

 

a co z elektryką?

mam przewód YDYP 450/750V, różne gniazdka, przełączniki, kable w zestawieniu są, reszty nie widzę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co odliczenie to mam problem... . Jeżeli ostatnio składałam wniosek o zwrot VAT 25 marca 2011 roku a potem troszkę sobie odpuściłam i 'przypomniałam' sobie teraz, to czy mogę rozliczać faktury od 26 marca 2011 do momentu złożenia kolejnego wniosku czyli za 2013 też? Niby piszą, że składamy wniosek nie częściej niż raz w roku, ale czy poślizg dwuletni ma znaczenie (nie złożyłam wniosku w 2012)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AKL
Doradzicie może czy da się odliczyć odpływ liniowy? przeszukałam cały wątek, ale konkretnej odpowiedzi brak:(

O odliczeniu kabiny prysznicowej (w zasadzie są to drzwi szklane do wnęki) raczej nie ma co marzyć?

 

ja odpływu nie odliczałem

 

Ja odpływ wrzuciłem do odliczenia, czekam na decyzję US.

 

a może komuś odpływ przeszedł:) w końcu jakby zawiera syfon, a te można?

 

co z kabiną? w wyszukiwarce znalazłam sugestie, że można, ale niespecjalnie widzę pod co by to można podciągnąć w wykazie - pod szkło płaskie? wyroby z włókien szklanych?

 

a co z wanną akrylową? jak rozumieć: Zlewy, umywalki, wanny i pozostałe elementy wyposażenia sanitarnego oraz ich części, z żeliwa, stali, miedzi lub aluminium - czy to ograniczenie materiałowe dotyczy tylko części, czy całego działu?

 

a co z elektryką?

mam przewód YDYP 450/750V, różne gniazdka, przełączniki, kable w zestawieniu są, reszty nie widzę:(

 

Kabinę i umywalkę też wrzuciłem do odliczenia, ba nawet szafkę pod umywalkę dałem, toż to komplet, czekam na decyzję US. Przewody odliczysz, gniazdek, włączników etc. nie nie odliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpływu nie dałem bo niestety wpisany PKWiU na FV nie pasował

kabina może zależy z czego zrobiona, plastiki może przejdą :) umywalka i zlew napewno ok, baterie, panele itp głupotki też napewno przejdą

reszta to loteria zależnie od US :)

z elektryką jest lipa - tylko przewody elektr (skrętka, koncentryki nie) i niektóre obudowy oświetleniowe typu plafon, ale to też zależy jaki, w swoim rozliczeniu dorzuciłem plafon do łazienki i mi odrzucili niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...