Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na fakturach mam wypisane: rury i uchwyty od kanalizacji i wody, cement, stal,przewody kominowe, folie izolacyjne, okna, drzwi, druty, pustaki, cegły,belki stropowe, blache na dach plus dodatki do dachu,styropian, wełne (wszystko jest na 23%) wiec myślę że się wszystko odliczy;/??

Tylko nie wiem jak z betonem na fundament bo mam stawke VAT-u 8% i napisane jest jako Usługa Budowlana;/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to mam pytanie do tych co już po albo w trakcie..

aktualnie mam stan jak w DB (SSZ), koncze elektrykę robić.. co mogę kupic żeby na wiosnę zamontować a jest drogie albo dużo i da się odliczyc?

moje typy póki co:

- styropian na ocieplenie ścian, siatka do tego (klej nie bardzo bo nie wiadomo ile poleży)

- wełna na ocieplenie dachu

- płytki

- umywali, sedesy, armatura ?

- płyty GK i profile na zabudowę sufitu

- panele podłogowe ?

- drzwi zewnętrzne ?

- drzwi wewnętrzne?

- osprzęt elektryczny ?

- rury do WM ?

 

proszę o info czy z tego da się wszystko odliczyć, ewentualnie co jeszcze Wam do głowy przychodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam pytanie do tych co już po albo w trakcie..

aktualnie mam stan jak w DB (SSZ), koncze elektrykę robić.. co mogę kupic żeby na wiosnę zamontować a jest drogie albo dużo i da się odliczyc?

moje typy póki co:

- styropian na ocieplenie ścian, siatka do tego (klej nie bardzo bo nie wiadomo ile poleży) TAK

- wełna na ocieplenie dachu TAK

- płytki TAK

- umywali, sedesy, armatura ? TAK

- płyty GK i profile na zabudowę sufitu TAK

- panele podłogowe ? TAK

- drzwi zewnętrzne ? TAK

- drzwi wewnętrzne? TAK

- osprzęt elektryczny ? tylko kable podtynkowe, elementy rozdzielni

- rury do WM ? TAK

 

brama garażowa jeśli garaż jest w bryle domu,

instalacja oraz osprzęt do c.o. i c.w.u. (kocioł, grzejniki, itd...)

gipsy, szpachle, cementy, kleje do płytek, fugi, silikony,

płyta gazowa,

instalacja alarmowa,

 

a co do chemii do styro, umów się w hurtowni, że płacisz teraz za całość towaru, wystawiają fakturę, a odbiór na wiosnę np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:

- wełnę na ocieplenie poddasza,

- styro na ocieplenie ścian + siatka,

- elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),

- rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,

- profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

 

Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:

- wełnę na ocieplenie poddasza,

- styro na ocieplenie ścian + siatka,

- elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),

- rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,

- profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

 

Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!

 

Bierz pod uwagę, że w pewnym momencie wszystko będziesz musiał wrzucić do blaszaka (np. na czas tynków a na pewno wylewek).

Odpuściłabym wełnę i styropian na ściany. Wełna zaraz złapie Ci wilgoci (w blaszaku też!), styropian mniej ale duże gabaryty sprawią że będziesz miał kłopot (chyba że masz poddasze nieużytkowe i tam to wrzucisz. edit: już czytam że poddasze użytkowe raczej).

Nie wiem jak z płytami GK, one chyba też nie lubią wilgoci.

 

Może jakieś kibelki, baterie, zestawy prysznicowe?

Piec? (kiedy się wprowadzasz? ->gwarancja)

Płytki (ale to znowu przenosić potem z miejsca na miejsce-masakra).

Styro na podłogi ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełnę nie bo z niej nic nie będzie po zimie... ja mam inny pomysł - tyle że wymaga zaprzyjaźnionego składu budowlanego..

bierzesz faktury, płacisz a towar właśnie jak wełna czy kleje itp. co na budowie leżeć nie może odbierasz na wiosnę..

 

ja mam zaprzyjaźniony skład budowalny i mimo to oni nie chcą robić takich myków, bo.... ceny wciąż się zmieniają, idą w górę, lub w dół. A oni tych materiałów nie trzymają z reguły u siebie tylko biorą od producenta/dystrybutora, na bieżąco...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytki podłogowe i ścienne, ale to musisz mieć jakąś wizualizację bo inaczej się nie da. Po prostu musisz wiedzieć co kupować.

 

jeszcze cos mi sie przypomniało, rury do kanalizy tez czytałem, że można odliczyć.

 

Witajcie,

niestety nasz ukochany rząd zmienił reguły w trakcie gry i stajemy przed trudnym wyborem rzeczy, które można kupić jeszcze w tym roku, aby zaoszczędzić na VAT. Gdybyście mieli SSO zabity deskami na zimę i na wiosnę 2014 SSZ to co byście kupili już w tym roku zakładając, że materiał musicie zeskładować na budowie lub/i część w blaszaku? Całość prac aż do stanu developerskiego będę zlecał firmom, więc wstawienie okien i bramy garażowej i tak będzie na 8%. Na razie mam koncepcję, żeby kupić:

- wełnę na ocieplenie poddasza,

- styro na ocieplenie ścian + siatka,

- elementy kołowni (to może gdzieś w bazpieczniejszym miejscu udałoby mi się przetrzymać),

- rozdzielnicę + przewody elektryczne w ściany,

- profile do płyt GK do zabudowy poddasza.

 

Widzicie może jakieś inne materiały, które kosztowo stanowią dużą część budowy, a jednocześnie można je kupić już teraz i przetrzymać na budowie? Z góry dzięki za podpowiedzi!

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwka, autorus, _artur_, dzięki za podpowiedzi. Myślałem, że wełna w dobrze wentylowanym garażu powinna dać radę, ale może nie warto ryzykować dla kilku stówek. W zasadzie zostaje mi styropian i może kocioł do zeskładowania w bezpiecznym miejscu. Co do składu budowlanego to potwierdzam słowa Oliwki - nie chcą magazynować w szczególności wielkogabarytowego materiału :/. Ehhh... jeden rok odliczeń dłużej i nie miałbym takich dylematów.... :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak garaż bedzie dobrze wentylowany to nie powinno być problemu z wełną, nie będziesz jej trzymał tam z 2-3 sezonów .. no nie? choć napewno lepiej jakbyś miał już zrobione tynki..

styro na pewno można wziać, tyle że na elewacje to musiałbyś mieć duuuży garaż ;) jak nie ma tyle miejsca to chociaż styro pod posadzki - jak jest planowany

rury pcv kanalizacyjne - też można; możliwe że rurki PP do wody też

jak wiesz co będzie w łazienkach to i można wziąć sanitariaty jak i armaturę (tymbardziej ze ta ostatnia dużo nie zajmuje miejsca)

kable elektryczne.. ale to chyba pisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak garaż bedzie dobrze wentylowany to nie powinno być problemu z wełną, nie będziesz jej trzymał tam z 2-3 sezonów .. no nie? choć napewno lepiej jakbyś miał już zrobione tynki..

styro na pewno można wziać, tyle że na elewacje to musiałbyś mieć duuuży garaż ;) jak nie ma tyle miejsca to chociaż styro pod posadzki - jak jest planowany

rury pcv kanalizacyjne - też można; możliwe że rurki PP do wody też

jak wiesz co będzie w łazienkach to i można wziąć sanitariaty jak i armaturę (tymbardziej ze ta ostatnia dużo nie zajmuje miejsca)

kable elektryczne.. ale to chyba pisali

 

Dokładnie.

Ale napisz tez jak masz usytuowany ten garaż (blaszak, tak?). Mój blaszak stoi na gołej ziemi, i mimo że wentylowany, jakieś tam okienka, kratki etc. to od ziemi taka wilgoć że żaden klej czy cement tam długo nie poleżał, na paletach oczywiście, szlag trafił :(

Wełna droga jest dość, więc bym chyba odpuściła. Styropian prędzej. Tylko że tego dużo będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styro na pewno można wziać, tyle że na elewacje to musiałbyś mieć duuuży garaż ;) jak nie ma tyle miejsca to chociaż styro pod posadzki - jak jest planowany

 

Garaż ma 43 m2, więc przy odpowiednio dobrym dopchnięciu powinno wejść prawie 100m3 materiału. Na ściany (25 cm, 233 m2) i posadzki na poddaszu raczej wystarczy (mam dom na płycie, więc parter odpada). Może nawet jeszcze odrobinę wełny by weszło... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...