Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie bo juz caly zielony jestem w tym temacie

Dopiero mam PnB i zaczynam zalatwiac kredyt z tego co zrozumialem zeby odlcizac Vat w przyszlych latach musze w tym roku zlozyc wniosek ( znaczy jaki) czy zeby odliczyc w przyszlych latach VAT musze w tym roku kupic cokolwiek z materialów ? i o co chodzi z tym wiekiem bo w przyszlym roku koncze 36 to znaczy ze do ukonczenia wieku moge odliczyc potem juz nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku MUSISZ KUPIĆ materiały żeby móc je odliczyć.. a odlczyć je możesz wtedy jak je zabudujesz..

przykład - styropian na elewacje - kupujesz w tym roku, w przyszłym ruszasz z budową a zakładasz go w 2015 - i wtedy możesz złożyć do odliczenia..

 

ale musze kupic na caly dom material czy moge w czesciach i w nastepnych latach odliczac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale musze kupic na caly dom material czy moge w czesciach i w nastepnych latach odliczac ?

Możesz w częściach ale w tym roku.

 

 

Skąd Ty masz te informacje o zabudowaniu kupionych materiałów..?

O to samo miałem spytać

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Urzędu skarbowego i opisu znajomych którzy przeżyli liczenie dachówek i cegieł (i to niestety nie jest żart).

argumentem było że przecież na pewno kupił więcej, różnicę wziął a resztę sprzedał na lewo..

oczywiście nie musicie trafic na kontrolę ale jak traficie i coś będzie nie zamontowane to was rozjadą jak walcem..

argument będzie prosty - skąd mamy wiedzieć że te płytki pójdą tu a nie do sąsiada czy ojca, albo każą robić obmiary z tego co widzą że zamontowane..

Oczywiście w momencie zakupu nie musi to być zamontowane (do końca tego roku ale składając wniosek materiały które odliczamy powinny być już zużyte..

kolejny argument t taki że w wikszości hurtowni można zwracac towar jak coś nie pójdzie.. i teraz ten przykładowy styropian odliczycie, a potem trocę zostanie to parę paczek oddajecie, do hurtowni wpada kontrola na zwykłą krzyżówkę i przy okazji zerka na korekty faktur, wtedy im pięknie wychodzi że odliczaliście taką fakturę i jesteście w czarnej d...

ale zrobicie oczywiście jak chcecie.. ja tam wolę odliczyć jak już będę miał to co trzeba pomontowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kolejny argument t taki że w wikszości hurtowni można zwracac towar jak coś nie pójdzie.. i teraz ten przykładowy styropian odliczycie, a potem trocę zostanie to parę paczek oddajecie, do hurtowni wpada kontrola na zwykłą krzyżówkę i przy okazji zerka na korekty faktur, wtedy im pięknie wychodzi że odliczaliście taką fakturę i jesteście w czarnej d...

Jak ktoś kretyn i odliczy FV a potem nie uwzględni FK to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...