Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Mam ytanie odnosnie odliczenia osprzetu rozdzielni elektrycznej, w wielu miejscach znalazlem sprzeczne informacje dotyczace takich elementow jak

- wylacznik roznicowopradowy

- wylacznik nadmiarowo pradowy

- przekaznik bistabilny

z rzeczy elektrycznych to chyba jedynie kable można odliczyć

 

Kolejne pytanie to, gdy mam fakture z 20 pozycjami i tylko jednej nie mozna odliczyc, to nalezy wpisac wszystkie 19 pozycji do formularza vzm?

można wpisać wszystkie numerki po kolei ale zajmuje to dużo miejsca, lepiej wpisuj w skrócie np. 1-19 z pominięciem tej nieodliczanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o pomoc zwrot VAT w 2014 roku pytanie

 

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/vat/321500,Zwrot-VAT-za-materialy-budowlane-2014.html

 

W powyższym artykule czytamy:

"Istotną zmianą jest również to, że zwrot VAT od 2014 roku obejmie tylko wydatki na materiały budowlane poniesione od dnia wydania pozwolenia na budowę.

 

Warto zauważyć też, że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosły już w 2014 r. i latach następnych."

 

 

A co w sytuacji kiedy PNB uzyskałem przed 2014,

Pierwszy wpis - zgłoszenie do nadzoru mam z września br, a w grudniu wprowadzę zmiany i złoże o anaksowanie bieżącego PNB?

Drugi wpis do dziennika - wyznaczenie fundamentów przez geodetę będzie na wiosnę przyszłego roku.

W 2014 roku aneks zostanie zatwierdzony przez architekturę czy wtedy będę spełniał kryterium?

Edytowane przez Ada$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Istotną zmianą jest również to, że zwrot VAT od 2014 roku obejmie tylko wydatki na materiały budowlane poniesione od dnia wydania pozwolenia na budowę.

 

Warto zauważyć też, że nowe zasady formalnie nie pozwolą uzyskać zwrotu VAT osobom, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 2014 rokiem, a wydatki poniosły już w 2014 r. i latach następnych."

 

Dodatkowymi zmianami w ustawie o VAT, które będą obowiązywać od stycznia 2014 r są następujące wytyczne:

-wiek nabywcy materiałów budowlanych do 36 lat (w dniu uzyskania pozwolenia na budowę)

-rodzaj przedsięwzięcia: budowa domu, nadbudowa i rozbudowa

-powierzchnia mieszkania maksymalnie 75m2, a przy trójce dzieci 85m2

-powierzchnia domu maksymalnie 100m2, a przy trójce dzieci 110m2

 

Tylko do końca 2013 roku ani wiek, ani powierzchnia nieruchomości nie mają znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowymi zmianami w ustawie o VAT, które będą obowiązywać od stycznia 2014 r są następujące wytyczne:

-wiek nabywcy materiałów budowlanych do 36 lat (w dniu uzyskania pozwolenia na budowę)

-rodzaj przedsięwzięcia: budowa domu, nadbudowa i rozbudowa

-powierzchnia mieszkania maksymalnie 75m2, a przy trójce dzieci 85m2

-powierzchnia domu maksymalnie 100m2, a przy trójce dzieci 110m2

 

Tylko do końca 2013 roku ani wiek, ani powierzchnia nieruchomości nie mają znaczenia.

 

Tak, jak spełniam wszystkie te kryteria, ale co w sytuacji kiedy PNB uzyskałem przed 2014,

Pierwszy wpis - zgłoszenie do nadzoru mam z września br, a w grudniu wprowadzę zmiany i złoże o anaksowanie bieżącego PNB?

Drugi wpis do dziennika - wyznaczenie fundamentów przez geodetę będzie na wiosnę przyszłego roku.

W 2014 roku aneks zostanie zatwierdzony przez architekturę czy wtedy będę spełniał kryterium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie mogę nigdzie odnaleźć jednoznacznej odpowiedzi, odliczenie vat obowiązuje od:

- drzwi szklane

- podstopień szklany

- balustrada wew. i zew. szklane

- świetlik nad drzwiami aluminiowo szklany

- daszek nad drzwiami wejściowymi szklany

wszystko wchodzi? i na wszystko pkwiu związane ze szkłem budowlanym?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem tutaj nowy i mam takie pytanie a mianowicie czy przysługuje mi zwrot VAT za przystosowanie mieszkania ze stanu deweloperskiego ? dodam ze mam podpisana umowę deweloperska (u notariusza) ale akty własności będą dopiero za około 6m. Dodatkowo chciałbym zapytać jak wygląda sprawa odliczenia kuchenki elektrycznej z piekarnikiem i płytą ceramiczna do zabudowy sprzedawaną jako jeden zestaw. Np taka http://www.123agd.pl/Produkty/AEG-Electrolux/Kuchnia-z-plyta-ceram-E3191-5M+61200M-MN_7097.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo dodam że w spisie materiałów pod pozycją 74 jest taka informacja: EX 27.51.28.0 Pozostałe kuchenki, płyty kuchenne wyłącznie kuchenki elektryczne domowe zawierające przynajmniej jedna płytę grzewczą i jeden piekarnik. włączają kuchenki gazowo elektryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

uprzejmie proszę Was o poradę dotyczącą zwrotu VAT. Od razu przepraszam wszystkich, że nie zadałem sobie trudu, bu przeczytać ten wątek, ale najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu...

Co prawda mam wykaz materiałów, od których przysługuje zwrot różnicy w VAT, ale niektóre zapisy są dla mnie nieczytelne... Moje pytanie jest następujące: czy poniższe materiały kwalifikują się do odliczenia VAT?

- beton komórkowy,

- klej do betonu komórkowego,

- systemy kominowe,

- papa.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...