Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszyscy pytają co można odliczyć, ja natomiast zastanawiam się, co na szybko mogę jeszcze kupić w 2013 roku!

Póki co mam SSZ i myślę zakupić (proszę zweryfikujcie czy wszystko przejdzie z tych materiałów)

- styropian podłogowy i elewacyjny (może uda się zakupić trochę Kg kleju do depozytu)

- stelaż pod WC Geberit;

- płytki podłogowe (ok 80mkw) i trochę ściennych (no i jakiś klej do depozytu);

- rura PEX do ogrzewania podłogowego;

- rozdzielacz do podłogówki;

- kaloryfery płytowe

- Isover na ocieplenie poddasza;

- profile stalowe pod płyty G-K;

- płyty G-K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszyscy pytają co można odliczyć, ja natomiast zastanawiam się, co na szybko mogę jeszcze kupić w 2013 roku!

Póki co mam SSZ i myślę zakupić (proszę zweryfikujcie czy wszystko przejdzie z tych materiałów)

- styropian podłogowy i elewacyjny (może uda się zakupić trochę Kg kleju do depozytu)

- stelaż pod WC Geberit;

- płytki podłogowe (ok 80mkw) i trochę ściennych (no i jakiś klej do depozytu);

- rura PEX do ogrzewania podłogowego;

- rozdzielacz do podłogówki;

- kaloryfery płytowe

- Isover na ocieplenie poddasza;

- profile stalowe pod płyty G-K;

- płyty G-K.

jeśli planujesz to jeszcze tynki zewnętrzne i wewnętrzne, panele podłogowe, biały montaż (wanny, kabiny, umywalki, krany, itp), listwy podłogowe, parapety mdf (jeśli takie chcesz), do profili łączniki też się odlicza, do instalacji kanalizacyjnej w zasadzie wszystko, rury i złączki do wodnej (prawie wszystkie), jeśli planujesz piec na ekogroszek to też,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak , tylko trzeba sobie przypilnować , żeby w miarę szybko zrobić ewentualną korektę .Bo w naszym US mój wniosek czekał 2 miesiące , aż ktoś go sprawdzi i na zwrot czekaliśmy 6 mcy ! Jeśli ktoś potrzebuje kasy to warto o tym wiedzieć. Teraz jak będę zanosiła wniosek to poproszę , żeby od razu albo w miarę szybko sprawdziła czy coś nie jest żle wprowadzone .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

chcę otrzymać zwrot części vat w związku z budową domu .mam faktury od czerwca 2004 roku do dnia zakończenia budowy tj do kwietnia 2013r ,wcześniej nie składałem VZM-1

Moje pytanie dotyczy części materiałów ,które były w wykazie w załączniku Ministra transportu i budownictwa z dn 30 grudnia 2005r a w wykazie z dnia 01 stycznia 2011 ich już nie ma.Np kotły centralnego ogrzewania-mam dwie faktury na dwa piece-jeden piec kupiłem w sierpniu 2005

a drugi w marcu 2013.Symbol PKWiU jest oczywiście ten sam - 28.22.12-00.22.

Ten piec z faktury z marca 2013 na pewno nie mogę odliczyć,ale czy ten piec z faktury z sierpnia 2005 mogę odliczyć?Gdybym to zrobił np w okresie 2005-2010 to bym dostał zwrot,ale przecież w ustawie było ,że można albo raz w roku,albo po zakończeniu budowy wszystkie faktury razem-nic nie było o "przepadnięciu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...