Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi, czy wkład kominkowy do zabudowy z dystrybucją gorącego powietrza można dopisać do odliczenia Vat? Czy ktokolwiek zna jakąś jedynie słuszną interpretację ustawy w tym temacie?

 

Kominek jak najbardziej odliczałem. Różnego rodzaju rury metalowe do systemu wentylacji również. Nie wiem jak masz to rozpisane na fakturze ale ja bym jak najbardziej próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam do Was pytanie odnośnie programu Mdm - Mieszkanie dla Młodych. Z tego co przeczytałem w ustawie od stycznia 2014 jest możliwość zwrotu różnicy w VAT :yes: na niektóre materiały budowlane ale przy spełnieniu kilku warunków:

 

1. dom powierzchnia użytkowa 70 - 100m2

2. wiek do 36 lat

3. pozwolenie na budowę wydane po 1 stycznia 2014

 

Obecnie nie zacząłem jeszcze budowy ale niestety mam już pozwolenie na budowę wydane w 2012. Nie spełniam więc tyko pkt 3. Co sądzicie o ponownym wydaniu pozwolenia na budowę tylko po to aby data wydania była 2014r? Problem w tym że musiałbym wnieść jakieś "istotne zmiany w projekcie" aby wnioskować o pozwolenie na budowę. Małe zmiany skutkują jedynie zmianą pozwolenia na budowę tak więc data wydania pozostaje 2012.

Czy gra jest warta świeczki? Znowu się trzeba bujać z pozwoleniem na budowę, zapłacić architektowi za zmiany w projekcie, oczekiwanie na pozwolenie itp. Ile tak mniej więcej można odzyskać na VAT przy budowie domu za 400 tyś zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...