Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja mam pytanie z innej beczki.

Otóż kupiłem folie budowlaną w sumie po to aby złożyć teraz wniosek o zwrot VAT.

 

Do końca roku kupię jeszcze parę rzeczy ale chciałbym wcześniej złożyć wniosek a materiały zakupione jeszcze w tym roku ale po złożeniu wniosku odliczyć już w kolejnym roku. Po prostu boję się załatwiać wniosek na sam koniec roku.

 

Rozumiem, że jest to logiczne i 2 wniosków w jednym roku złożyć nie mogę?

 

btw chciałbym wpaść do np castoramy i kupić jeszcze ze 2-3 rzeczy żeby w razie odrzucenia tej foli budowlanej nie odrzucili mi wniosku bo pewnie wtedy reszty zakupów już nie odlicze...(chyba ze nawet odrzuconyw niosek liczy sie jako zlozony...)

Polećcie proszę co kupić - jakieś może gniazko, kabelek, żarówke itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka z materiałami, które można odliczyć kosztuje raptem około 6 zł (koszt sms-a)

Czy nie lepiej zakupić ją, niż pisać codziennie z pytaniami co można a czego nie można odliczać :):)

 

mam taką wyszukiwarkę, jednak nie wszystko jest tam ujęte lub inaczej opisane, wolę sie upewnić jeśli jest takie miejsce :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka z materiałami, które można odliczyć kosztuje raptem około 6 zł (koszt sms-a)

Czy nie lepiej zakupić ją, niż pisać codziennie z pytaniami co można a czego nie można odliczać :):)

idąc tym tokiem rozumowania to po zakładać wątki o wnętrzach skoro można za niewielkie kwoty uzyskać porady w marketach budowlanych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ivy17 - masz racje , nie wszystko w wyszukiwarce jest :)

wojgoc - na ostatnich 100-u stronach tego wątku - pustaki, kibelki, kable czy inne szpeje budowlane były wymieniane po kilka razy. Wystarczy poszukać.

I idąc Twoim tokiem rozumowania, kazdy wątek można zaśmiecać bez umiaru? A później sie ludzie dziwią, ze wątki maja po kilkaset stron i nie maja ochoty całych wieczorów spędzać czytając czesto te same rzeczy..... Sami wątki zaśmiecamy tymi samymi pytaniami.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie z innej beczki.

Otóż kupiłem folie budowlaną w sumie po to aby złożyć teraz wniosek o zwrot VAT.

 

Do końca roku kupię jeszcze parę rzeczy ale chciałbym wcześniej złożyć wniosek a materiały zakupione jeszcze w tym roku ale po złożeniu wniosku odliczyć już w kolejnym roku. Po prostu boję się załatwiać wniosek na sam koniec roku.

 

Rozumiem, że jest to logiczne i 2 wniosków w jednym roku złożyć nie mogę?

 

btw chciałbym wpaść do np castoramy i kupić jeszcze ze 2-3 rzeczy żeby w razie odrzucenia tej foli budowlanej nie odrzucili mi wniosku bo pewnie wtedy reszty zakupów już nie odlicze...(chyba ze nawet odrzuconyw niosek liczy sie jako zlozony...)

Polećcie proszę co kupić - jakieś może gniazko, kabelek, żarówke itp....

 

No to sobie wybrałeś, folię akurat na pewno odrzucą, podobnie jak gniazdko i żarówkę. Kup paczkę płytek podłogowych za 30 PLN / m2 albo worek kleju. Albo puszkę pianki czy silikonu. Rechot urzędnik który zobaczy VZM1 na 30 PLN bezcenny ;-)

 

A przy okazji pytanie - czy nowa ustawa, która zacznie obowiązywać od przyszłego roku, honoruje prawo do odliczenia zakupów 2013 i starszych na starych zasadach ? Jak to jest, analizował ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tak się spieszycie z tym odliczaniem. Przecież zakupy z 2013 możecie rozliczać do 2018r. I z tego co się orientowałem to wcale I wniosku nie musicie zgłaszać do końca tego roku.

 

No własnie z tego co czytałem na stronach oficjalnych trzeba mieć złożony wniosek przed końcem 2013 roku aby móc do końca 2018 coś tam jeszcze później odliczyć.

 

BTW dlaczego niby grubą przeciwwilgociową folie budowlaną maja mi odrzucić? Na fakturze jest nawet odpowiedni numer do odliczeń....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW dlaczego niby grubą przeciwwilgociową folie budowlaną maja mi odrzucić? Na fakturze jest nawet odpowiedni numer do odliczeń....

 

Spróbować jak najbardziej możesz, mi odrzucili. Natomiast worka kleju, cementu czy tubki silikonu napewno nie odrzucą i to jest moim zdaniem pewniejszy zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...