Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niech ktoś mi powie czy mogę zaliczyc do odliczenia VAT podłączenie do sieci elektroenergetycznej Placu budowy i budynku oraz podłaczenie do sieci gazociągowej budynku.

 

Pozdro

Można ale tylko materiały zużyte na te przyłącza. Z reguły ludzie dostają faktury na usługi podłączenia do sieci i tu pojawia się problem, bo ustawa nie przewiduje zwrotu za usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można zaliczyć:

profil UD30 DL( castorama podała 28.11.23-63.1)

drut w zwoju( 27.43.11-30.22)

według PKWiU nie ale drut jako taki można a profile sama już nie wiem?

Ja bym sprawdził w programie czy te PKWIU istnieją w ogóle bo często i gęsto sprzedawcy podają symbole z "kapelusza". Symbol drutu wskazuje na ołów 27.43.11.

 

 

 

 

 

I teraz ja mam pytanie. Jak wygląda sprawa odliczania w innych US takich rzeczy jak bramy wjazdowe, kostka brukowa i pompy do c.o. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można zaliczyć:

profil UD30 DL( castorama podała 28.11.23-63.1)

drut w zwoju( 27.43.11-30.22)

według PKWiU nie ale drut jako taki można a profile sama już nie wiem?

Ja bym sprawdził w programie czy te PKWIU istnieją w ogóle bo często i gęsto sprzedawcy podają symbole z "kapelusza". Symbol drutu wskazuje na ołów 27.43.11.

 

 

 

 

 

I teraz ja mam pytanie. Jak wygląda sprawa odliczania w innych US takich rzeczy jak bramy wjazdowe, kostka brukowa i pompy do c.o. ?

 

 

 

akurat ten profil można odliczyć (znam na pamięć to PKWiU:), drut też, ale popraw symbol na 27.34,

 

kostka brukowa wg pkwiu tak, ale pod warunkiem, że napiszesz oświadczenie, że dałeś ją na taras, bo jak na ogród to nie, pompy były na 22% więc musisz ją wykreslić, brama wjazdowa jeżeli jest częścią ogrodzenia to nie, ale jeżeli służy jako drzwi do garażu to tak - tak jest w małopolskim urzędzie w którym pracuję i chyba wszędzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy można odpisać piekarnik elektryczny? w klasyfikacji widzę kuchenki z piekarnikiem, a co jak mam to osobno?

Tylko kuchenki gazowe lub gazowo-elektryczne. Tylko elektryczne były na 22% więc zwrot się nie należy :(

Dzięki Dorota T., to tak jak u mnie :wink: Chciałem się tylko upewnić jak to się ma w innych US. W kuj-pom kostka jest tylko przy budowie i na taras lub na tzw. ramkę dookoła domu. A brama musi być w bryle budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko: czy klamki do drzwi podlegają odliczeniu?

Klamki, zamki, okucia można odliczyc.

Piece się odliczają ale o tych kasetach na rolety to pierwsze słyszę. A z czego są wykonane te skrzynki ?

 

Dziękuję za pomoc, a skrzynki są wykonane z płyt wiórowych, ocieplane styropianem od środka. Są zakładane przed montowaniem okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko: czy klamki do drzwi podlegają odliczeniu?

Klamki, zamki, okucia można odliczyc.

Piece się odliczają ale o tych kasetach na rolety to pierwsze słyszę. A z czego są wykonane te skrzynki ?

 

Dziękuję za pomoc, a skrzynki są wykonane z płyt wiórowych, ocieplane styropianem od środka. Są zakładane przed montowaniem okien.

 

W Warszawie: w US mają program, który im zalicza dany towar lub nie, wprowadzają wszystkie pozycje z przekazanych im faktur, nie ważne czy daną pozycję uwzględniliśmy, czy została przez nas pominięta i tak nam wyszło, że US zakwestionował na ok. 400 zł ale doliczył nam ok.700 zł. tak, że jesteśmy na plus.

Jeśli jesteście czegoś do końca nie pewni to wykażcie daną pozycję, my żałujemy, tyle czasu poświęciliśmy na szukanie, sprawdzanie nr klasyfikacji (PKWiU) trzeba było wykazać wszystkie f-ry może by jeszcze więcej doliczyli napewno byśmy nie stracili a może zyskali. Myślę, że wszystkie urzędy działąją podobnie. Uważam, że teraz jest łatwiej niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko: czy klamki do drzwi podlegają odliczeniu?

Klamki, zamki, okucia można odliczyc.

Piece się odliczają ale o tych kasetach na rolety to pierwsze słyszę. A z czego są wykonane te skrzynki ?

 

Dziękuję za pomoc, a skrzynki są wykonane z płyt wiórowych, ocieplane styropianem od środka. Są zakładane przed montowaniem okien.

 

W Warszawie: w US mają program, który im zalicza dany towar lub nie, wprowadzają wszystkie pozycje z przekazanych im faktur, nie ważne czy daną pozycję uwzględniliśmy, czy została przez nas pominięta i tak nam wyszło, że US zakwestionował na ok. 400 zł ale doliczył nam ok.700 zł. tak, że jesteśmy na plus.

Jeśli jesteście czegoś do końca nie pewni to wykażcie daną pozycję, my żałujemy, tyle czasu poświęciliśmy na szukanie, sprawdzanie nr klasyfikacji (PKWiU) trzeba było wykazać wszystkie f-ry może by jeszcze więcej doliczyli napewno byśmy nie stracili a może zyskali. Myślę, że wszystkie urzędy działąją podobnie. Uważam, że teraz jest łatwiej niż na początku.

 

To chyba marzenia ściętej głowy;) ja pracuję 2 lata i pierwszy raz słyszę o takim programie - robię wszystko na piechotę. Jeżeli już mowa o cywilizacji urzędów, to musiałam przez miesiąc się dopominać o kalkulator, bo na początku używałam tego, który mam w telefonie komórkowym (oczywiście prywatnym - bo w urzędach nie dają służbowych). Ale masz rację, że lepiej wszystko odliczyć, niech urzędnik się z tym męczy, a jak mu coś nie pasuje, to Cię zaprosi i wskaże, co masz wykreślić. Po co w ogóle dawać wnioski do biur rachunkowych i tak musimy je sprawdzać - na 90% i tak będziesz wezwany do poprawy :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli taki program to byś miał zwrot po miesiącu od złożenia wniosku :lol: Tak jak poprzedniczka sprawdzam wnioski ręcznie i pierwszy raz słyszę o takim programie. Sądze że mówili Ci raczej o programie w którym obsługiwane są wniosku VZM-1 tzw. Zielonka :wink: Wprowadza się tylko kwoty ale nie towary bo jak by ktoś miał 200 faktur wielopozycyjnych to bym nie chciał tego wprowadzać do programu i szukac kodów PKWIU :( bo to by była podwójna robota. A co do tego że pracownik zaliczył "od siebie" dodatkowe pozycje to chwała mu za to :lol: :lol:

Ja znajomym mówię żeby zaliczali jak leci, co im sie tylko podoba, bo i tak sprawdza się każdą fakturę po kolei. Czasami kod jest z kapelusza albo tak jak w przypadku armatury wcale nie jest uwzględniony w wykazie MTiB a się odlicza bez względu na kod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czy można odpisać piekarnik elektryczny? w klasyfikacji widzę kuchenki z piekarnikiem, a co jak mam to osobno?

Tylko kuchenki gazowe lub gazowo-elektryczne. Tylko elektryczne były na 22% więc zwrot się nie należy :(

Dzięki Dorota T., to tak jak u mnie :wink: Chciałem się tylko upewnić jak to się ma w innych US. W kuj-pom kostka jest tylko przy budowie i na taras lub na tzw. ramkę dookoła domu. A brama musi być w bryle budynku.

 

A co do płyt gazowych, to można wszystkie czy tylko te stalowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby mieli taki program to byś miał zwrot po miesiącu od złożenia wniosku :lol: Tak jak poprzedniczka sprawdzam wnioski ręcznie i pierwszy raz słyszę o takim programie. Sądze że mówili Ci raczej o programie w którym obsługiwane są wniosku VZM-1 tzw. Zielonka :wink: Wprowadza się tylko kwoty ale nie towary bo jak by ktoś miał 200 faktur wielopozycyjnych to bym nie chciał tego wprowadzać do programu i szukac kodów PKWIU :( bo to by była podwójna robota. A co do tego że pracownik zaliczył "od siebie" dodatkowe pozycje to chwała mu za to :lol: :lol:

Ja znajomym mówię żeby zaliczali jak leci, co im sie tylko podoba, bo i tak sprawdza się każdą fakturę po kolei. Czasami kod jest z kapelusza albo tak jak w przypadku armatury wcale nie jest uwzględniony w wykazie MTiB a się odlicza bez względu na kod.

 

Może rzeczywiście źle zrozumiałem z tym programem, ale pracownik US napracował się bardzo, miał wszystko dokładnie wprowadzone do komputera, byłem zaskoczony. Gdy sprawdzaliśmy kopie faktur z oryginałami zajęło to nam godzinę czasu ale oboje mieliśmy porządek w fakturach (ułożone w kolejności wpisanej do wniosku o zwrot). Byłem zaskoczony jego super przygotowaniem do spotkania ze mną. Faktur było ok 200 a kwota bliska max. Myślę, że młodzi ludzie którzy rozpoczynają pracę w US inaczej podchodzą do pracy, nie narzekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...