Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...

Mam do zwrotu za materiały budowlane zakupione w latach 2012 i 2013.

Mam w związku z tym pytanie dot. ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ostatnio ogłoszoną przed kwartałem złożenia niniejszego wniosku o dokonanie zwrotu 7) czyli chodzi o poz. D2 w VZM-1 - czy to ma być kwartał III 2015 r. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do zwrotu za materiały budowlane zakupione w latach 2012 i 2013.

Mam w związku z tym pytanie dot. ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego ostatnio ogłoszoną przed kwartałem złożenia niniejszego wniosku o dokonanie zwrotu 7) czyli chodzi o poz. D2 w VZM-1 - czy to ma być kwartał III 2015 r. ?

 

Jeśli złożysz do końca grudnia to bierzesz cenę z II kw 2015. Cena za III kw 2015 będzie dotyczyć wniosków złożonych od stycznia 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podpowiedź co z poniższego wyszczególnienia mogę odliczyć i jakie są kody PKWiU:

1. panel natryskowy

2. fuga PCI Nanofug

3. silokon PCI Bahamabeige

4. taśma uszczelniająca

5. klej do płytek PCI Pericol

6. umywalka

7. płytki ścienne Meisha Bianco

8. płytki podłoga Garam Bianco

9. płytki Inserto Meisha Bianco

10. płytki listwa Meisha Bianco

11. mozaika Meisha Bianco

12. bateria umywalkowa

13. szafka podwieszana

14. folia w płynie PCI

15. deska wolnoopadająca

16.miska WC Roca GAP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podpowiedź co z poniższego wyszczególnienia mogę odliczyć i jakie są kody PKWiU:

1. panel natryskowy

2. fuga PCI Nanofug

3. silokon PCI Bahamabeige

4. taśma uszczelniająca

5. klej do płytek PCI Pericol

6. umywalka

7. płytki ścienne Meisha Bianco

8. płytki podłoga Garam Bianco

9. płytki Inserto Meisha Bianco

10. płytki listwa Meisha Bianco

11. mozaika Meisha Bianco

12. bateria umywalkowa

13. szafka podwieszana

14. folia w płynie PCI

15. deska wolnoopadająca

16.miska WC Roca GAP

 

Wszystko oprócz 4,13,14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pkwiu nie ma większego znaczenia. Liczy się tylko to jaka była stawka vat na dany materiał przed 01.05.2004 a do tego potrzebna jest nazwa materiału, natomiast pkwiu ma tylko charakter pomocniczy żeby znaleźć materiał w wykazie. Mi wystarczy nazwa materiału żeby wiedzieć czy można go doliczyć, pwkiu nie potrzebuję i nie sprawdzam.

Jak masz na fakturze np: cement to wiadomo, że to odliczysz nawet gdyby sklep się pomylił i wpisał pkwiu farby.... A jak sklep się pomyli w drugą stronę i np farbie wpisze pwkiu cementu to i tak nie odliczysz bo po nazwie wiadomo, że ten towar nie wchodzi. Dlatego szukanie pwkiu to strata czasu.

 

A przyznam że nic mnie tak nie wkurza jak podatnicy piszący na kopiach faktur pwkiu...

Edytowane przez naan5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pkwiu nie ma większego znaczenia. Liczy się tylko to jaka była stawka vat na dany materiał przed 01.05.2004 a do tego potrzebna jest nazwa materiału, natomiast pkwiu ma tylko charakter pomocniczy żeby znaleźć materiał w wykazie. Mi wystarczy nazwa materiału żeby wiedzieć czy można go doliczyć, pwkiu nie potrzebuję i nie sprawdzam.

Jak masz na fakturze np: cement to wiadomo, że to odliczysz nawet gdyby sklep się pomylił i wpisał pkwiu farby.... A jak sklep się pomyli w drugą stronę i np farbie wpisze pwkiu cementu to i tak nie odliczysz bo po nazwie wiadomo, że ten towar nie wchodzi. Dlatego szukanie pwkiu to strata czasu.

 

A przyznam że nic mnie tak nie wkurza jak podatnicy piszący na kopiach faktur pwkiu...

 

Ale to sa akurat proste przykłady farba - cement.

sa takie nazwy, ze pracownikom US nic nie mówia i co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pkwiu nie ma większego znaczenia. Liczy się tylko to jaka była stawka vat na dany materiał przed 01.05.2004 a do tego potrzebna jest nazwa materiału, natomiast pkwiu ma tylko charakter pomocniczy żeby znaleźć materiał w wykazie. Mi wystarczy nazwa materiału żeby wiedzieć czy można go doliczyć, pwkiu nie potrzebuję i nie sprawdzam.

Jak masz na fakturze np: cement to wiadomo, że to odliczysz nawet gdyby sklep się pomylił i wpisał pkwiu farby.... A jak sklep się pomyli w drugą stronę i np farbie wpisze pwkiu cementu to i tak nie odliczysz bo po nazwie wiadomo, że ten towar nie wchodzi. Dlatego szukanie pwkiu to strata czasu.

 

A przyznam że nic mnie tak nie wkurza jak podatnicy piszący na kopiach faktur pwkiu...

Sfrustrowany i do tego wszystkowiedzący pracownik US:confused:?

Gdyby to było takie proste i łatwe jak piszesz to zwroty mielibyśmy po tygodniu a nie po pół - lub po roku, bo czepialstwo do każdej cyferki powoduje wydanie decyzji przedłużającej o kolejne 3 m-ce, potem znowu jakaś "duperela" i kolejne 3 m-ce. Oczywiscie wszystkie te "weryfikacje" maja miejsce 1-2 dni przed ustawowym terminem zwrotu.

Ty swoich podatników, którzy nie podają pkwiu, rozliczasz z kopyta, tych drugich jak traktujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witam,

mam pytanie odnośnie MDM. Chcę wybudować domek do około 96 m2.

Odrazu mam pytanie czy garaż wlicza się w powierzchnię użytkową w tym wypadku?

Kolejne pytanie, jeśli program jest prawdopodobnie do 2018 r. to czy jak skończę budowę w 2017 r., a z tego cy czytałem to pieniądze przeznaczone na program na ten rok są już wykorzystane, na następny pewnie też niedługo się skończą, a ja mogę najwcześniej na koniec 2017 r. złożyć podanie o zwrot. Czy wówczas będą pieniądze żebym mógł się starać o zwrot czy one są z tej samej puli co na mieszkania?

Czy koniecznie muszę brać kredyt żeby skorzystać ze zwrotu części vat-u w ramach programu MDM? Czy jak wybuduję za gotówkę to czy przysługuje mi zwrot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...