Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zaczęłąm czytać ten wątek, ale przyznam, że się trochę pogubiłam :oops: Zaczęliśmy budowę w 2006 i do tej pory nie zabraliśmy się za temat zwrotu podatku VAT. Czy teraz można jeszcze się na to załapać? Od czego zacząć? Czy te wnioski można gdzieś pobrać w internecie? Pomóżcie zacząć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już się poprawiam i melduję, że zaczęłąm czytać ten wątek jeszcze raz :) i od razu mam pytanie. Proszę mnie poprawić, jeżeli źle rozumuję. Mam czas na złożenie wniosku do 30.06.2008 a materiały budowlane zakupione zostały pomiędzy 01.05 2004 a 31.12.2007. W związku z powyższym poczekam do końca roku z fakturami i tematem mogę zająć się spokojnie w przyszłym roku :D Czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiam i melduję, że zaczęłąm czytać ten wątek jeszcze raz :) i od razu mam pytanie. Proszę mnie poprawić, jeżeli źle rozumuję. Mam czas na złożenie wniosku do 30.06.2008 a materiały budowlane zakupione zostały pomiędzy 01.05 2004 a 31.12.2007. W związku z powyższym poczekam do końca roku z fakturami i tematem mogę zająć się spokojnie w przyszłym roku :D Czy tak?

To będzie trzy miesiące straty. Skarbówki mają coraz więcej wniosków, więc czym prędziej tym lepiej.

Złożyć wniosek teraz. A po nowym roku drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kiełbaska :)

 

najciekawszy jest ten fragment:

Ustawa bezterminowo przedłuża też możliwość odzyskania części wydatków na materiały budowlane, ponoszonych przez osoby budujące domy tzw. systemem gospodarczym, czyli we własnym zakresie. Dotychczas o zwrot można się było ubiegać tylko do końca 2007 r. Chodzi o zwrot różnicy między stawkami 7 proc. i 22 proc. VAT za materiały kupione od 1 maja 2004 r., na które po tej dacie podatek wzrósł z 7 do 22 proc. Zgodnie z ustawą, o zwrot będzie się można starać więcej niż raz - w cyklach pięcioletnich

 

pytanie: Czy ktoś wie coś więcej na temat "cykli pięcioletnich"? Czy chodzi o to, że teraz to raz w roku (lub po zakończeniu inwestycji), a później to raz na pięć lat? No bo chyba nie o to, że skarbówka będzie miała na wydanie decyzji 5 lat :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;

 

Rozumiem, że osoby które zamierzają rozpocząć budowę w przyszłym roku w dalszym ciągu będą mogły korzystać z ulgi budowlanej i odiczać sobie różnicę VAT?. :o :o :o

 

Pozdrawiam.

Ulgi budowlanej chyba już nie ma ale o zwrot Vat możesz się ubiegać

Okresy pięcioletnie mają zastosowanie do limitów. Teraz obowiązuje ustawa, która zakłada limity raz na całe życie. Nowa ustawa wchodzi z dniem 1 stycznia 2008 i wprowadza odnawianie limitu co 5 lat. Teraz tylko czekamy na publikację i wszystko będzie jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum :)

Mam takie pytanie, czy nowa ustawa o zwrocie VAT umożliwi mi odliczenie podatku za zakup sprzętu AGD do kuchnii? Dodam, że to jest tylko remont kuchnii a nie budowa domu.

Nowa jak i stara ustawa pozwala na odliczenie tylko i wyłącznie kuchni gazowej/gazowo-elektrycznej. Nic poza tym nie odliczysz :wink: To tyle ze sprzętu AGD. To jest zwrot za materiały budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna odliczyc drewno na wiezbe, boazerie na podbitke i tarcice do podbitki oraz tarcice na szalunki?

Z gory dziekuje za odpowiedz.

pozdr.fred

Więźba jest zaliczana ale tylko jako komplet, tzn jak pisze na fakturze "Więźba dachowa kpl." Na pewno nie wchodzą elementy więźby dachowej.

Z tarcicy wchodzi tylko podłogowa :wink: a boazeria tylko z PCV.

Ze swojej strony mogę tylko doradzić, żeby zaliczać wszystko jak leci, bo US i tak czyta i sprawdza fakturki :wink: Czasami ktoś nie zalicza sobie pewnych rzeczy, które są do odliczenia a zalicza te które nie powinien. To nic nie kosztuje

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie miałem PKWIU to dopisywałem długopisem najbardziej zbliżone i jak na rzie US się nie przyczepił, a robiłem tak przy 5 wnioskach dla 4 różnych osób.

 

Dzieki

i jeszcze się dowiedzialam, że z godnie z obowiązaująca ustawa jeśli na towar lub usługę jest 22% to nie musi byc na fakturze PKWiU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się upewnić, czy jeśli w maju zakupiłam pustaki (za wcześnie i za drogo :cry: ), a pozwolenie na budowę dostanę prawdopodobnie pod koniec roku (jeśli znowu coś mnie nie zaskoczy) to i tak mogę składać wniosek o zwrot różnicy w podatku vat?

Pytałam o to telefonicznie w moim US i powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości!

Proszę o udzielenie/wklejenie jakichkolwiek wiadomości/interpretacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się że jak w Twoim US taką mają interpretację, to koniec. Interpretacje są różne w różnych US. W moim jak się pytałem to się dowiedziałem, że przecież mogę gromadzić materiały i budować później. Ale co Urząd to różne interpretacje niby tego samego prawa.

 

Dodatkowo proponuje wybrać się osobiście. Zupełnie inaczej się rozmawia i walić do jakiegoś kierownika a nie podrzędnych pracowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...