Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak to jest z tymi limitami? Jeśli składałam już wcześniej wniosek w 2006 r. to obejmuje mnie wtedy wyliczony limit czy teraz naliczam nowy?

Limit wyliczasz na dzień składania wniosku. Limit na budowę i limit na remont to dwa różne limity. Do końca marca obowiązuje jak narazie najwyższa dotąd cena metra a więc i najwyższy z dotychczasowych limit :wink:

Mam pytanie ( może głupie, ale nie umiem wybrnąć)

Właśnie wypełniam formularz VZM-1/A i wpisuję kolejno wszystkie faktury aby odliczyć VAT z materiałów budowlanych, doszłam do końca drugiej strony ... i skończyło mi się miejsce na dalsze faktury ( a mam ich jeszcze sporo). Stronka automatycznie już mi się podliczyła i nie wiem co dalej. Co robię źle ? Przecież limit odliczeń jest dożo większy niż mi się "skończyło" na stronce. POMOCY !!!

A pozycję nr 3 na załączniku widzisz ? Mozesz tak wypełniać aż do nieskończoności :wink: Jedyny warunek to limit bo jak się przekroczy to nie ma sensu więcej faktur zaliczać bo tylko robotę sobie robi człowiek a i tak US odwali 8)

Mam pewne wątpliwości co do nie których przedmiotów. PProszę o pomoc i ewentualnie PKWiU:

 

1)gazobeton 12 i 6 TAK

2)zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny (na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14) TAK

3)zaprawa wyrównująca Tysand 25kg TAK

4)klej do tapet Metylan 200g (na f-rze 24.62.10-95.90) NIE

5)klej do bort ( na f-rze 24.62.10-95.00) NIE

6)kątownik 30x30x3mm TAK

7)ceownik GW 50 TAK

8)styropian stand. dach-podł. 5 (brak PKWiU na f-rze) TAK

9)HG czyste fugi NIE

10)HG super ochrona do fug NIE

11)pręt kwadratowy 12TAK

12)listwa do glazury TAK

13)blacha płaska 0,5 ocynk TAK

14)bateria umywalkowa i wannowa (na f-rze 29.13.12-33.11) TAK POZ. 167

15)listwy przypodłogowe TAK POZ. 169

16)narożniki i zakończenia do listew przypodł. TAK

 

Z góry wielkie dzięki!!!!!! : :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No własnie, że nie mam strony 3 itd. , gdybym miala, to nie byloby pytania. Chyba, że ja mam jakis "durny" program. Napisz skąd sciagnąć taki, na którym mozna wpisywac wiele stron. O limicie wiem - wiekszość przepisow juz " przestudiowalam'. Nadal więc prosze o podanie strony z "lepszym" niz mój programem. Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, że nie mam strony 3 itd. , gdybym miala, to nie byloby pytania. Chyba, że ja mam jakis "durny" program. Napisz skąd sciagnąć taki, na którym mozna wpisywac wiele stron. O limicie wiem - wiekszość przepisow juz " przestudiowalam'. Nadal więc prosze o podanie strony z "lepszym" niz mój programem. Dzieki.

Program masz dobry tylko czegoś niedopatrzyłaś przy początkowej fazie uruchamiania pewnie :lol: Poszukaj gdzieś ilości składanych załączników. Musi być na bank mozliwość dodania nowego zalącznika. Ja korzystam z programu e-druki firmy IPS i to jest dobry programik. Sam liczy i nie trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byszek piszesz mi że mogę odlliczyć zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny, a na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14 którego nie ma w wykazie.Czy obejmuje go poz. 167? Masz może PKWiU dla blacha płaska 0,5 ocynk? :) A co z półsyfonem umywalkowym butelkowym 1 1/4"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem nie doświadczony w kwestii odliczania watu za materiały remontowo-budowlane. Będę robił to pierwszy raz , proszę tylko o dopowiedź na jedno pytanie. Zacznę od tego, że w roku 2006 rozpocząłem modernizację- remont mieszkania. Mieszkałem na parterze i dokupiłem pierwsze piętro. Wsztstkie prace przeprowadzałem sam, począwszy od pokrycia dachu blachodachówką do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Długo się zeszło z tym remontem a pracę można ocenić w 80% za ukończoną. Niewiele materiałów będę już kupował więc chciałbym wyciągnąć rękę po to co moje.

Proszę o odpowiedzna pytanie , czy w rozliczeniu jakie złożę mogę wziąć pod uwagę rok 2006 czy tylko rok 2007. Jak daleko mogę cofnąć się w latach do tyłu.[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem nie doświadczony w kwestii odliczania watu za materiały remontowo-budowlane. Będę robił to pierwszy raz , proszę tylko o dopowiedź na jedno pytanie. Zacznę od tego, że w roku 2006 rozpocząłem modernizację- remont mieszkania. Mieszkałem na parterze i dokupiłem pierwsze piętro. Wsztstkie prace przeprowadzałem sam, począwszy od pokrycia dachu blachodachówką do prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Długo się zeszło z tym remontem a pracę można ocenić w 80% za ukończoną. Niewiele materiałów będę już kupował więc chciałbym wyciągnąć rękę po to co moje.

Proszę o odpowiedzna pytanie , czy w rozliczeniu jakie złożę mogę wziąć pod uwagę rok 2006 czy tylko rok 2007. Jak daleko mogę cofnąć się w latach do tyłu.[/b]

 

Do 01.05.2004 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli w roku 2006 wszystkie faktury miałem na ojca, a teraz wszystkie są na mnie to mogę je uwzględnić?

I jaka może być przerwa czasowa między kolejnymi fakturami?

 

Nie możesz, bo z nich wynika, że to ojciec dokonywał zakupów. To ojciec we własnym wniosku może je wykazać.

Przerwa czasowa nie ma najmnieszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byszek piszesz mi że mogę odlliczyć zawór 1/2 kulowy i zawór powrotny, a na f-rze mam PKWiU 29.13.12-35.14 którego nie ma w wykazie.Czy obejmuje go poz. 167? Masz może PKWiU dla blacha płaska 0,5 ocynk? :) A co z półsyfonem umywalkowym butelkowym 1 1/4"?

Zawory to poz. 167. a blacha to albo poz 47 albo 55 nie pamietam dokładnie.

Syfony wchodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.22.11-50 Grzejniki nieelektryczne i ich części ze stali

28.22.11-50.10 Grzejniki z blachy lakierowane

28.22.11-50.20 Grzejniki z rur lakierowane

28.22.11-50.30 Grzejniki z rur z użebrowaniem z blachy lakierowane

28.22.11-50.90 Grzejniki ze stali, pozostałe

 

Oczywiście "na TAK".

 

Aha, zawory - poz. 167 załącznika MTiB (symbol PKWiU Cię nie interesuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...