Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeszcze jedno pytanko, prosze o pomoc bo nie iem co z tym zrobić

mam dwie faktury na jeden przedmiot, tzn. jedna jest zaliczkowa, jak to rozpisać w rozliczeniu? W fakturze końcowej są 3 pozycje w tym pierwsza to zaliczka, uwzględnić pozycję nr 1 w której wymieniona jest zaliczka czy rozpisać dwi faktury, jedną na materiały a druga na zaliczkę. POmóżcie proszę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka stron wstecz i nic o tym nie było.

Wniosek złożony w zeszłym roku. Kasy jeszcze nie dostałem, ale w tym roku zwróciłem część materiałów, bo mi zostały. Otrzymałem fakturę korygującą. I CO TERAZ? Przy kolejnym rozliczeniu mogę to jakoś wyprostować? Czy trzeba od razu lecieć do US, żeby nie ukarali...

 

A tak w ogóle podczepiłem się pod wątek by go obserwować na bieżąco :wink:

 

Jezeli bedziesz w tym roku wystepowal jeszcze raz o zwrot,to wtedy powinienes ja rozliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka stron wstecz i nic o tym nie było.

Wniosek złożony w zeszłym roku. Kasy jeszcze nie dostałem, ale w tym roku zwróciłem część materiałów, bo mi zostały. Otrzymałem fakturę korygującą. I CO TERAZ? Przy kolejnym rozliczeniu mogę to jakoś wyprostować? Czy trzeba od razu lecieć do US, żeby nie ukarali...

 

A tak w ogóle podczepiłem się pod wątek by go obserwować na bieżąco :wink:

 

 

Najprościej byłoby skontaktować się z US i dokonać poprawek wynikających z korekty na pierwotnym wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko, prosze o pomoc bo nie iem co z tym zrobić

mam dwie faktury na jeden przedmiot, tzn. jedna jest zaliczkowa, jak to rozpisać w rozliczeniu? W fakturze końcowej są 3 pozycje w tym pierwsza to zaliczka, uwzględnić pozycję nr 1 w której wymieniona jest zaliczka czy rozpisać dwi faktury, jedną na materiały a druga na zaliczkę. POmóżcie proszę :(

 

Zepnij faktury razem, wpisz faktyczny wydatek bruto za zakupiony towar podając dane faktury końcowej (o ile wystawca nie namieszał za bardzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mogę odliczyć:

- okap kominowy,

- kurek 1/2x3/8,

- kurek 1/2x1/2,

- unifon tk-6(zwykły domofon)

- narożniki, zakończenia listw , łączniki, zapinki do mocowania listw przypodłogowych.

 

dzięki za pomoc

 

 

Czy mozna odliczyc wkład kominkowy?Jeżeli tak to jaki ma PKWiU?

 

http://forum.muratordom.pl/post2464753.htm#2464753

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zaczynam wpisywać faktury do formularza pobranego ze strony podatki.pl. Formularz ten sam sumuje vat. czy suma to kwota o której zwrot mogę się staraź?, czy mogę się starać o 68% sumy na dole formularza. Mam nadzieję że ktoś zrozumiał coś z mojego zawiłego pytania i pomoże :) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zaczynam wpisywać faktury do formularza pobranego ze strony podatki.pl. Formularz ten sam sumuje vat. czy suma to kwota o której zwrot mogę się staraź?, czy mogę się starać o 68% sumy na dole formularza. Mam nadzieję że ktoś zrozumiał coś z mojego zawiłego pytania i pomoże :) :D

Jeżeli masz program to od razu na wniosku sam Ci wylicza, natomiast jeżeli tylko załącznik VZM-1/A to tak jak piszesz suma VAT pomnożona przez współczynnik 68,18%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością takie pytanie juz były i sorki, że mogę się powtarzać, ale jakoś nie znalazłam

Czy mozna odliczyc:

1. wkład kominkowy

2. marmur

i jakie jest dla tych materiałów PKWiU (bo na fakturze nie ma)

 

Z góry dziekuję

Wkłady z reguły są kwalifikowane pod pozycją 132 wykazy, a więc Piece stałopalne czyli można odliczyć.

Co do marmuru to sprawa ma się tak:

14.11.11 Marmur i pozostałe wapienne kamienie ozdobne lub budowlane

14.11.11-33.00 Marmur i trawertyn, surowy lub wstępnie obrobiony

14.11.11-35.00 Marmur i trawertyn, pocięty na prostokątne lub kwadratowe bloki lub płyty o grubości ? 25 cm

14.11.11-37.00 Marmur i trawertyn pocięty na prostokątne lub kwadratowe bloki lub płyty o grubości > 25 cm

czyli nie można odliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mogę odliczyć:

- okap kominowy,

- kurek 1/2x3/8,

- kurek 1/2x1/2,

- unifon tk-6(zwykły domofon)

- narożniki, zakończenia listw , łączniki, zapinki do mocowania listw przypodłogowych.

 

dzięki za pomoc

 

 

Czy mozna odliczyc wkład kominkowy?Jeżeli tak to jaki ma PKWiU?

 

http://forum.muratordom.pl/post2464753.htm#2464753

 

 

Dzięki

 

Natomiast tam nie jest napisane czy można odliczyć:

 

- okap kominowy,

- unifon tk-6(zwykły domofon)

- narożniki, zakończenia listw , łączniki, zapinki do mocowania listw przypodłogowych.

 

bo rozumiem, że kurki można odpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...