Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dziękuję ZUZEK za odp. , rodzice raczej tego nie zgłoszą, gdyż azbest odbiera od nas jakiś znajomy-stąd nie ma po co zgłaszac i jeździć za tym :roll: gorzej jeśli zażadają udokumentowania zggłoszenia :cry:

a jak mogą to odpisać? wypełniają taki wniosek jak ja przy budowie domu? i dołanczają tylko akt własności? jestem w tym temacie zielona, a nie chcę wprowadzic rodziców w błąd, a tylko im pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie tak:

 

wypełniają taki wniosek jak ja przy budowie domu? i dołanczają tylko akt własności?

 

Byle tylko z aktu własności wynikało, że są właścicielami nieruchomości, której częścią składową jest budynek mieszkalny.

 

Natomiast co do ulgi remontowej - już niestety nie obowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pomóżcie proszę - nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy mogę wnioskować o zwrot VAT za materiały budowlane kupione za granicą (konkretnie w Niemczech). Mieszkam i pracuję w Polsce, remontowane mieszkanie także jest w Polsce, a to co chcę kupić po prostu jest w Niemczech tańsze. Czy ktoś z Was miał doświadczenia w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znajdziesz... :(

 

Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!! :wink:

 

PA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja.

 

Mały wyciąg z ustawy:

 

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

(...)

2) podatku VAT - rozumie się przez to podatek od towarów i usług o stawce 22 % w rozumieniu ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 oraz z 2005 r. Nr 14, poz. 113, Nr 90, poz. 756 i Nr 143, poz. 1199);

3) fakturze - rozumie się przez to fakturę VAT w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług, dokumentującą zakupy, o których mowa w art. 3 ust. 1;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁoty Róg

 

Sprawdziłam w swoich papierkach i w necie, i :roll:

 

Jeżeli przy PKWiU znajduje się „ex”, oznacza to, że z całego tego grupowania wyłączone są ze zwrotu VAT jakieś wyroby. Tak jest w sytuacji PKWiU ex 25.23. Nawet tam pisze, że takie wyroby jak twoje są wykluczone. Nie wiem co masz dokładnie napisane na fakturze, jaka stawka podatku itp.

 

Co ja bym zrobiła: zatelefonowała do swojego US i się po prostu spytała… [/b] :D :D :D

 

Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znajdziesz... :(

 

Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!! :wink:

 

PA!

 

No ale przecież niezależnie czy kupię np. płytki w Polsce, czy kupię je w Niemczech (oczywiście mówie o takich samych), to wg PKWiU numer będzie ten sam :)

 

Pytam m.in. dlatego, że znalazłem informację na temat odliczenia takich zakupów od PIT:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odliczenie-za-terakote-kupiona-za-granica-1457396.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie znajdziesz... :(

 

Gdyż zwrot dotyczy: wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych, które do dnia 30.04.04 r. były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7 %, a od dnia o1.05.04 r. są opodatkowane podatkiem VAT w stawce 22%. Zwrot VAT przysługuje od materiałów określonych według PKWiU - czyli Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług!!! :wink:

 

PA!

 

No ale przecież niezależnie czy kupię np. płytki w Polsce, czy kupię je w Niemczech (oczywiście mówie o takich samych), to wg PKWiU numer będzie ten sam :)

 

 

Pytam m.in. dlatego, że znalazłem informację na temat odliczenia takich zakupów od PIT:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Odliczenie-za-terakote-kupiona-za-granica-1457396.html

:lol:

 

 

Nie dostaniesz zwrotu podatku bo i nie zapłacileś podatku w Polsce a tym samym roszczenia są bezpodstawne

 

Witam. A co zrobić z szambem plastikowym 2000 l . na fakturze mam PKWiu 25.23.13-00.00 i z wykazu niby sie zalicza ale w ramce obok jest napisane że nie można zaliczyc zbiorników powyżej 300 l.

CO ROBĆ?

Szambo radzę zamontować a o zwrocie zapomnieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadalem to pytanie w innym watku ale szybko sie kaplem ze jest temat o vat

 

Jest tu sporo konkretnych pytan

 

ja natomiast bardziej ogolnie

 

to ja zapytam tak

 

Budowe zaczalem w tym miesiacu

wlasnie zamawiam pierwsza gruche

czy mam brac fak.vat czy bez fakturki

roznica znaczna

Czy w tym roku obowiazuje zwrot vatu

 

mam takie pismo :

"zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od 1V2004 do 31XII2007

 

jak niektorzy wiedza mamy 2008

 

ogolnie oplaca mi sie bardziej brac bez fak.vat ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w ustaleniu PKWiU na rynny PCV oraz na drzwi wewnętrzne. W wykazie nie znalazłam nic oprócz drzwi drewnianych, moje są laminowane -czyżby więc nie dało się ich odliczyć?

Zaliczaj śmiało te dwie rzeczy :wink:

Zadalem to pytanie w innym watku ale szybko sie kaplem ze jest temat o vat

 

Jest tu sporo konkretnych pytan

 

ja natomiast bardziej ogolnie

 

to ja zapytam tak

 

Budowe zaczalem w tym miesiacu

wlasnie zamawiam pierwsza gruche

czy mam brac fak.vat czy bez fakturki

roznica znaczna

Czy w tym roku obowiazuje zwrot vatu

 

mam takie pismo :

"zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych od 1V2004 do 31XII2007

 

jak niektorzy wiedza mamy 2008

 

ogolnie oplaca mi sie bardziej brac bez fak.vat ... ?

Ustawa została przedłużona bezterminowo, więc jeszcze obowiązuje.

Teraz to jest zwrot niektorych wydatkow zwiazanych z budownictwem mieszkaniowym poniesionych po dniu 1V2004. Co do faktur to już musisz sobie sam policzyć co bardziej się opłaca, czy niższa cena betonu czy może jednak wieksza cena z Vatem ale z mozliwością odliczenia jego różnicy. Raczej to pierwsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

moja przygoda z budową się dopiero rozpoczyna ale mam pewną wątpliwość

mój Bob budowniczy zamówił beton na firmę kiedy zapytałam o fakturę na mnie (przecież zwrot vat ) to powiedział że mi ja przefakturuje????

czy tak można ?

czy ja na tym nie stracę w sumie 8 tysi kosztuje beton to już jakaś kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...