Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co w takim razie przedstawiam jako dokument potwierdzający tytuł prawny do budynku? A taki jest wymagany we wniosku. Jakie mam przedstawić oświadczenie o zakresie remontu skoro były to typowe materiały budowlane, których nie zakupiłam przed odbiorem? Co wtedy z pozostałymi wnioskami, które składałam w trakcie budowy? Pomijam je w rozliczeniu (chodzi o przyznany limit)?

Wreszcie czy obowiązuje mnie termin 30 czerwca 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie natury formalnej :)

 

czy skladajac wniosek o zwrot VAT z boduwy domu sys gospodarczym trzeba dolaczac kopie dziennika budowy? cos mi sie obilo o uszy, ze to sie zmienilo i juz nie trzeba, ale moze to jakas plotka.

Pzdr.

Należy tylko przedstawić kopię pozwolenia na budowę.

Co w takim razie przedstawiam jako dokument potwierdzający tytuł prawny do budynku? A taki jest wymagany we wniosku. Jakie mam przedstawić oświadczenie o zakresie remontu skoro były to typowe materiały budowlane, których nie zakupiłam przed odbiorem? Co wtedy z pozostałymi wnioskami, które składałam w trakcie budowy? Pomijam je w rozliczeniu (chodzi o przyznany limit)?

Wreszcie czy obowiązuje mnie termin 30 czerwca 2008?

Zaczniemy od budowy czyli tytuł prawny to pozwolenie na budowę. W przypadku remontu tytułem prawnym może być akt notarialny zakupu działki /księga wieczysta plus odbiór budynku/wymiar podatku od nieruchomości.

Są dwa limity na budowę i na remont.

TERMIN CZERWCOWY NIE ISTNIEJE OD POCZąTKU ROKU !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna sie wtracic ;) czy ktos wie, czy mozna odliczyc VAT za zakup kolnierzy do Veluxow? No i Veluxy? Okna niby tak, ale nie znalazlam PKWiU na okna polaciowe :roll:

 

Okna - 20.30.11-10.10 lub 25.23.14-50.19 (model GGU) - oba na TAK,

Kołnierze - 28.11.23-76.49, czasem ( :) ) 28.12.10-50.39 - również oba na TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to niedoinformowanie z czerwcowym terminem urzedy są zawalone wnioskami. Już wplynęlo 60% więcej wniosków niż w poprzednim roku. Trzeba liczyć się z długim okresem oczekiwania na zwrot. :roll:

Nie jest tak strasznie, przynajmniej u mnie. Jest bardzo duża aktywność telefoniczna ale wnioski spływają normalnie. W porównaniu z grudniem, styczniem i lutym to teraz jest pikuś :wink: I oby tak zostało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie (widać że od rana siedzę nad rozliczeniem :wink: ) - czy naprawdę osprzęt elektryczny jak poniżej nie podlega odliczeniu?

 

gniazda hermetyczne 31.20.25-00.20, 31.20.27-50.31

zaciski instalacyjne 31.20.27-60.11

przewody 31.30.13-75.13 (i 21)

puszki 31.20.27-60.11

Z tych rzeczy odlicza się tylko przewody 31.30.13-75.13. (YDY, YDYp itp.) NIestety cała elektryka nie jest możliwa do odliczenia.

Dysperbent należy bodajże do grupy 26.82.xx-xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...