Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pieniądze ze zwrotu VAT powinny niedługo wpłynąć na konto.

 

Wniosek złożyłam w lutym. Odczekałam swoje i finał przypadł w okresie urlopowym. Zostałam poproszona o zapoznanie się z uwagami, ale najpierw urzędniczka była na urlopie, a potem na urlop poszedł naczelnik. Ale to tak na marginiesie.

 

Dzięki uważnej lekturze wątku żadna pozycja nie została odrzucona. Przedobrzyłam, bo pracowicie wpisałam faktury korytujące z ujemnymi kwotami, zamiast - o czym wielokrotnie pisał Byszek - podać kwotę po korekcie i podłączyć fakturę korygującą. Innych uwag nie było.

 

Teraz zbieram faktury za materiały wykończeniowe. Wątku trwaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

28.11.10-54.2 Żaluzje budowlane aluminiowe

28.11.10-54.21 -„- zewnętrzne stałe

28.11.10-54.22 -„- zewnętrzne nastawne

28.11.10-54.23 -„- zewnętrzne zwijane

28.11.10-54.24 -„- międzyszybowe nastawne

28.11.10-54.25 -„- wewnętrzne nastawne

28.11.10-54.29 -„- pozostałe

 

28.11.10-35.2 Żaluzje budowlane stalowe

28.11.10-35.21 -„- zewnętrzne stałe

28.11.10-35.22 -„- zewnętrzne nastawne

28.11.10-35.23 -„- zewnętrzne zwijane

28.11.10-32.24 -„- międzyszybowe nastawne

28.11.10-35.25 -„- wewnętrzne nastawne

28.11.10-35.29 -„- pozostałe

 

 

25.23.14-70 Okiennice, rolety i podobne artykuły i ich części, z tworzyw sztucznych

25.23.14-70.10 Okiennice -„-

25.23.14-70.20 Żaluzje i ich części -„-

25.23.14-70.30 Rolety i ich części -„-

25.23.14-70.90 Okiennice, rolety i podobne artykuły i ich części, z tworzyw sztucznych, pozostałe

 

DO odliczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

 

1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedziepodlegac

 

2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

 

3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

 

bede dzieczny za wasze przemyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

 

1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedzie podlegac

 

2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

 

3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

 

bede dzieczny za wasze przemyslenia

Punkt 2 i 3 zgoda ale p. 1 nie. Jeżeli masz wyłączenie "ex" to albo pisze co jest wyłączone albo jest podany symbol PKWIU w nawiasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak to w koncu jest z tym zapisem "ex - dotyczy tylko i wyłącznie danego wyrobu z danego grupowania." mam nieco kłopotów z interpretacja wiec najlepiej na przykladzie. Czy:

 

1) ex 27.10.40 oznacza ze odliczeniu podlegaja tylko "Wyroby walcowane płaskie ze stali - wyłącznie wyroby płaskie walcowane na zimno i powlekane", a wiec np 27.10.40-10.00 (zakladaja hipotetycznie ze jest) nie bedziepodlegac

 

2) ex 27.10.40 oznacza odliczeniu podlegaja wszystkie art z tego grupowania a wiec uszczegolowione np 27.10.40-10.00 rowniez

 

3) ex 27.10.40 jesli dobrze rozumiem na pewno oznacza ze 27.10.41 za pewno nie podlega odliczeniu

 

bede dzieczny za wasze przemyslenia

 

Ad. 1 i 2) Nie wiadomo :D . Wyłączenie z poz. 47 (27.10.40) jest rodzajowe (podlegają odliczeniu wyącznie blachy walcowane na zimno; nie podlegają odliczeniu blachy walcowane na gorąco). Czyli jeśli Twoje hipotetyczne 27.10.40-10.00 jest "na zimno" - możesz wykazać, jeśli "na gorąco" - nie.

 

Ad. 3) "27.10.41" nie odliczysz ale nie ze względu na "ex" tylko ze względu na brak takiego 6-cyfrowego symbolu w wykazie.

 

Wyłączenie "ex" zawsze jest opisane, niestety jeśli w takiej postaci jak powyżej nastręcza wiele problemów. Łatwiej gdy wyłączenie jest opisane liczbami (jak przy ex 25.23)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki mały problem. Wszystkie faktury są na mojego męża, ale podpisy są różne. To znaczy to samo nazwisko , ale czasami podpisywał mąż, czasami ja , a czasami teść. Czy to przejdzie w US, czy przyjmą wyjaśnienie że podpis jest żony. Proszę o odpowiedż jeśli ktoś wie, bo nie wiem co mam zrobić z tymi fakturami, a chciałąbym się wziąść za rozlicznie. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość wystawienia faktury VAT za (styropian, i tynk i w ogóle do ocieplenia domu) minął rok, a okazało się, że w domu są tylko egzemplarze wydania towaru z magazynu. Czy sprzedawca ma prawo, żeby nie wydać takiej faktury? Mam nadzieję, że jest szansa bo wpadło by parę złotych:), a jest do remont domu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy jest możliwość wystawienia faktury VAT za (styropian, i tynk i w ogóle do ocieplenia domu) minął rok, a okazało się, że w domu są tylko egzemplarze wydania towaru z magazynu. Czy sprzedawca ma prawo, żeby nie wydać takiej faktury? Mam nadzieję, że jest szansa bo wpadło by parę złotych:), a jest do remont domu. Pozdrawiam

 

powinno byc mozliwe wystawienie duplikatu jesli byla wczesniej wystawiona faktura. W wypadku paragonu to np castorama wystawia faktury do 3 tygodni od daty zakupu dla firm i do 3 miesiecy dla osob fizycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na fakturkach kilka rzeczy, których niemogę znaleźć w wykazie a tak właściwie to czy jeśli okaże się, że wszystko co wliczyłam nie zgadza się to US poprawi to za mnie? czy będą mnie wzywac i od nowa to samo.?

 

Zazwyczaj wiąże się to z wizytą podatnika w US - dokonuje on poprawy wniosku zgodnie z poprawkami proponowanymi przez US i podpisuje protokół o dokonanych zmianach.

 

Wszystko w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zrozumienia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUZEK napisał:

 

6 m-cy do max. termin.

I w sumie ciesz się, że zdążyłaś przed "abolicją" bo doprawdy nie wiem jak to teraz będzie wyglądało .

 

Dzięki.:(

 

Proszę o co chodzi z tą "abolicją".... :-? :x

 

Nie strasz, mam kupę następnych faktur do odliczenia w 2009r. Co mam kupować na lewo, bez Vatu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...