Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Zrobiłaś mi tym ogromną niespodziankę ! :D . Już tam u Ciebie byłam , szkoda tylko, że Iga mnie wyprzedziła z pierwszym wpisem :wink:

 

Tak się przyglądam godzinie Twojego postu ... :roll: :o ... czyżbyś cierpiała na bezsenność ? :roll: :wink:

 

:p Przyjechałam odebrać nad ranem mojego męża z pracy. Ponieważ wszystko się dość mocno przedłużało, włączyłam komputer i zaczęłam pisać dziennik :D To było natchnienie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:p Przyjechałam odebrać nad ranem mojego męża z pracy. Ponieważ wszystko się dość mocno przedłużało, włączyłam komputer i zaczęłam pisać dziennik :D To było natchnienie 8)

No tak, potrzebowałaś natchnienia ... czyli jesteś prawdziwą duszą artysty :wink: :D

A nadchnienie przychodzi zupełnie niespodziewanie - nawet o 5:46 :wink: :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, Aguś,

jak duuużo u Was się dzieje :D

U Igi nowa, piękna umywaleczka, a u Ciebie Aguś podłogi wyszły czarująco. Bardzo elegancko to wszysto wygląda.

Aguś, ja już w kolejce piszę się po Twoich fachowców.

 

Dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę postępów na budowie :D

Basiu,

nie zazdraszczaj, nie zazdraszczaj, bo każdy etap jest PIĘKNY ! :D Szalenie miło wspominam etap, przed którym Ty teraz będziesz. Zobaczysz jak szybko domek stanie "na nogi", jak będzie cieszyć każdy dzień budowy. To niezapomnane chwile. Przygotuj się na coś niepowtarzalnego i fantastycznego :D .

A wykończeniówka Cię nie omine - nie martw się :wink:

 

Z przyjemnością mogę Ci polecić swoich fachowców, bo są tego warci. To prawdziwi profesjonaliści , a do tego mili, grzeczni i sympatyczni 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nadchnienie przychodzi zupełnie niespodziewanie - nawet o 5:46 :wink: :lol: :p

 

No jakoś tak mnie naszło :D :wink:

I bardzo dobrze !!! I tak trzymaj !!! Każda pora jest dobra ! :D :p

 

Deskę będę miała tylko na poddaszu (tam mam grzejniki). Wszystkie pomieszczenia (oprócz łazienki) będą wyłożone tym samym drewnem . W tej chwili korytarz jest jeszcze nie zrobiony, bo czekam aż glazurnik skończy mi łazienkę . Z montażystami będę więc w kontakcie - przyjadą ponownie gdy poddasze będzie wolne od "brudnych " prac.

Wtedy to , dokładnie umyją i doczyszczą podłogi , bo teraz są jeszcze brudne 8) .

Zdecydowaliśmy się na podłogę klejoną do podłoża. Montażyści polecili nam dwuskładnikowy, mocny, elastyczny klej, który ma zapobiec złej "pracy" drewna i ewentualnym szparom. Łączenia dylatacyjne (w przejściach między pomieszczeniami) będą z korka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero Jak pięknie się robi u Ciebie, no łazienka, że fiu fiu piękny kolor, moja sąsiadka kupiła podobny kolor i są piękne. Szok, ze Ty w rok już masz tyle co ja przez 3 lata ale niestety u mnie tak zawsze było. zawsze na końcu. Adrianko piękne podłogi masz podobny kolor jak ja będę miała w pokoju na dole.

Czekam na gotową łazienkę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko- podłogi śliczne. Co to za drewno???

Bardzo mi się podobają ciemne podłogi (mam teraz taką w przedpokoju). Jest cudowna, szkoda tylko, że tak szybko widac na niej kurz. Ale jak posmaruję ją Pronto- cud miód.

Łazienka też bardzo ładna. Te płytki są chyba dośc mocno szkliwione. Nie będzie problemu z utrzymaniem ich w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuuuuu.... u ciebie to już dom wykończony! :o Tak mi się podoba, że aż nie wiem, jak słowa dobierać, żeby z jakimś banałem nie wyskoczyć :oops:

 

Podłogi śliczne, i rewelacyjnie komponują się z resztą, i bardzo podobają mi się zabudowy z g-k przy oknach - okna widze zaraz nad ścianą kolankową , więc dół mógł zostać nie zabudowany. Fajnie, kolorki też są świetne. No miodzio po prostu!

 

A kiedy Adrianko zamierzacie układać kafle na dole? Czekasz te przepisowe 3 czy 4 tygodnie z wygrzewaniem podłogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Wam wszystkim dziękuję za pochwały :D . Jesteście bardzo miłe :D :p

 

Kasiu,

godzina zero zbliża się , oj zbliża , a my póki co utknęliśmy na poddaszu i chyba tak szybko z niego nie zejdziemy, bo łazienka robi się w niesamowicie ślimaczym tempie 8) . Mój glazurnik chyba powinien od Ciebie brać lekcje układania kafli :wink:

Na zdjęcia całości trzeba będzie więc jeszcze poczekać :roll: . Ale może już niebawem wkleję fotki jednej skończonej ściany .

Sama jestem bardzo ciekawa końcowego efektu łazienki, bo na zaprojektowanie jej poświęciłam ogromną ilość czasu :wink:

 

i_ska,

kolor kafli urzekł mnie już w sklepie na ekspozycji. Niestety nie było żadnej aranżacji wyłożonej tymi kaflami więc pozostały jedynie "oczy wyobraźni" :wink: . W rzeczywistości glazura jest stonowana i spokojna, jedynie mozaika z dekorami jest wyrazistym akcentem.

U mnie drewno będzie tylko na poddaszu, bo dół mamy z podłogówką więc zdecydowaliśmy się podłogi wyłożyć gresem 8) . Drewna będzie jednak trochę , bo zarówno schody, okna , parapety, meble i stolarka drzwiowa będzie drewniana :wink: .

 

tabaluga,

podłogi to deska barliniecka - egzotyk iroko. Nie robi wrażenia ciemnej, bo klepki są ułożone nierównomiernie - ciemne z jasnymi, jaśniejsze z ciemniejszymi w tonacji miodowo - brązowej.

Obawiałam się czy w całości podłoga będzie ładnie wyglądać i czy mi się spodoba. Niepotrzebnie :wink: 8) . Już po pierwszych przyklejonych deskach było widać, że wybór był trafiony :wink: :D

Płytki w łazience wybrałam szkliwione celowo. Moja łazienka, mimo, że ma aż trzy okna nie jest zbyt jasna. Chciałam by światło się odbijało i było świetliściej :wink:

Myślę, że na tych kaflach nie będzie widać zacieków i łatwo będzie się je czyścić 8)

 

 

Dominiko,

nie przesadzaj proszę ! :wink: 8) . Jeszcze dużo czasu upłynie nim dom będzie wykończony , ... chyba ja będę pierwsza :roll: :wink: :lol:

Kafle na dole będą układane przez tego samego glazurnika, co robi nam teraz łazienkę. Zanim więc glazurnik jej nie skończy nie będzie układał gresu w salonie i w całej reszce pomieszczeń parteru (kuchnia, gabinet, jadalnia, hol, wiatrołap, pralnia). Minie więc z pewnością więcej czasu niż te przepisowe trzy tygodnie :roll: 8) .

A podłogóweczkę wygrzewaliśmy, a jakże ! :wink: :D

Nad tym obrobieniem okien połaciowych z K-G zastanawiałam się dość długo. Uznałam wreszcie , że tak jak jest teraz będzie dobrze. Cieszę się, że Ci się podoba :wink:

 

 

Iga,

też myślę, że będzie praktyczna, bo na takiej niejednolitej chyba nie będzie widać tak bardzo kurzu :wink:

Powiem Ci, że dopiero przy tej podłodze widzę okna 8) :wink: . Razem stanowią niezły duet i są dla siebie uzupełnieniem . Cieszę się, że jesteś podobnego zdania :D

 

Pozdrówka ! :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adrianko,

czy mogłabyś mi powiedzieć jedną rzecz. Ty również masz dachówkę creatona kera-phanne, czy w hurtowni lub producent informował cię, że ta dachówka to melanż i że należy ją układać tak jak cegłę konkierową, tzn. mieszać dachówki z kilku palet jednocześnie? :roll: Nas nikt o tym nie poinformował i w sumie pierwsze słyszę jakoby miał być to melanż. Myślę, że próbują się wykpić... :evil:

 

pozdrawiam

 

p.s. Czy u Ciebie występują różnice w kolorze dachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adrianko,

czy mogłabyś mi powiedzieć jedną rzecz. Ty również masz dachówkę creatona kera-phanne, czy w hurtowni lub producent informował cię, że ta dachówka to melanż i że należy ją układać tak jak cegłę konkierową, tzn. mieszać dachówki z kilku palet jednocześnie? :roll: Nas nikt o tym nie poinformował i w sumie pierwsze słyszę jakoby miał być to melanż. Myślę, że próbują się wykpić... :evil:

 

pozdrawiam

 

p.s. Czy u Ciebie występują różnice w kolorze dachówki?

zuczku,

ja mam dachówkę Creatona Harmonii. Szukałam takiej dachówki, która byłaby jak najmniejsza, bo zależało mi by dało radę zrobić z niej falę na daszku a'la wole oko (nad wejściem). Zrezygnowałam z karpiówki, bo sam materiał plus robocizna wychodził zbyt drogo (u nas więcej jak 300 m dachu czterospadowego). Ponieważ Harmonii jest najmniejszą dachówką zakładkową wybraliśmy właśnie tę, mimo, że na Kera Phane była wtedy promocja 8) :wink: .

Gdy wybieraliśmy kolor sprzedawca nic nie mówił o układaniu dachówki z kilku palet naraz i mieszaniu jej na dachu. Wręcz przeciwnie - sam powiedział aby kupić więcej dachówek , by były z jednej partii i nie było później różnicy odcieni.

U nas oczywiście zabrakło i musiałam domówić, ale na szczęście nie było różnic kolorystycznych.

 

Wydaje mi się, że u Ciebie każdy odżegnuje się od winy . Nikt nie chce się przyznać do popełnienia błędu i zaniedbania :evil: . Najwięcej pretensji powinnaś mieć do sprzedawcy, który sam dobrze wie, że powinien zamówić towar z jednej partii i powinien to sprawdzić :x .

Stój "okoniem" i nie daj sobie wmówić , że to nie ich wina. Teraz muszą Ci w tej sprawie pomóc i znaleźć jakieś wyjście.

 

Trzymam za Ciebie kciuki (i za Twój dach)! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wprowadzacie się na razie na górę, tak?

Nie 8) . Dominiko, jeszcze nie możemy się wprowadzić, bo zbyt wielu rzeczy nie ma :-? .

Natomiast niestety musimy się już teraz wyprowadzić z naszego obecnego mieszkanka 8) . Szukamy więc dla siebie jakiegoś umeblowanego lokum , bo cały dobytek przewozimy do domku , by nie wozić wszystkich gratów "w te i nazad" :wink: :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej pretensji powinnaś mieć do sprzedawcy, który sam dobrze wie, że powinien zamówić towar z jednej partii i powinien to sprawdzić :x .

 

Adrianko, mi też się tak wydaje, że to wina hurtowni. Myślę, że ktoś nieźle dał ciała i wcisnął nam zlepek resztek (niestety ten pan, z którym załatwialiśmy dachówkę już w tej hurtowni nie pracuje :o ).

Piszesz, że sprzedawca powinien zamówić towar z jednej partii. Ale czy ma taki obowiązek? Producent twierdzi, że nie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...