Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Mohag,

obawiam się , że jak będzie mokry będzie śliski :roll: . Jego krawędzie boczne są łamane, ostre, jednak górna płaszczyzna , po której się będzie chodziło jest gładka. To nie kostka granitowa, która jest chropowata, ani nie kocie łby, które mają wgłębienia przy łączeniach "kamień w kamień". Tutaj płaszczyzna będzie prosta i jednolita na całej powierzchni tarasu, bo łączona na zaprawę 8)

Chyba zasięgnę porady kamieniarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adrianko, jak fajnie, że przypomniałas sobie o nas nieborakach, bo my tu ściskamy te kciuki i ściskamy i nie wiadomo kiedy łapki rozprostować można.

Dużego tarasu z pewnoscia nie bedziesz załować, a kamień wybrałaś bardzo ładny. Wiesz, bardzo jestem ciekawa tych donic przy tarasie. Proszę koniecznie pokaż zdjęcia gdy panowie skończą, a potem gdy zasadzisz roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, jak miło, że te kciuki trzymasz :D :p . Bez nich byłoby mi znacznie trudniej , dlatego teraz sobie odpocznij i od jutra zacznij je ściskać na nowo :wink: :D

 

Cieszę się, że tym razem kamień zaakceptowałaś i podoba Ci się. W naturze wygląda naprawdę fajnie :wink: .

Majstry obiecują, że w przyszłym tygodniu donice będą skończone. Już się nie mogę doczekać tego sadzenia. Tylko teraz muszę ziemi nawieść, bo donice będą duże 8)

 

Obiecuję, że się pochwalę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko,

jaki zaszczyt - moje filizanki zaistniały w sieci :p :D :wink: Gdybym wiedziała, to bym wzięła porcelanę :D (a tak na poważnie to nie mam porcelany :oops: )

Super, że masz już taras, ale ławeczka do kawy też jest superaśna :D i w ogóle mi tego tarasu nie brakowało w trakcie delektowania się kawusią przed Twoim domkiem :wink:

Kamień na taras bardzo elegancki. A jak on się zwie i gdzie takie cudo można obejrzeć? Ja zastanawiam się bardzo poważnie nad łupanym kamieniem, albo kostką granitową. W poprzednim Muratorze (chyba) na okładce był taki.

Ale u mnie to jeszcze hooo, hooo do tarasu, więc pewnie koncepcja się zmieni wiele razy :wink: Przekonaj się tylko czy nie będzie śliski, jak nie, to super. Masz już jeden problem z głowy, drugi to zakup tego kamienia na cały taras. Wydatek finansowy spory, ale za to jak potem cieszy :D

Zaopatrujesz się na Karwinch czy w Sopocie?

 

 

Aguś, a masz już elewację? Jeśli tak, jestem ciekawa jaki kolor wybrałaś z palety Fluggera :wink: Ostatnio byłam u nich i brałam próbnik ich farb elewacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kze,

dzięki ! :wink: .

Taras ma trudny do określenia kształt i trudno zmierzyć jego powierzchnię, bo żaden z boków nie jest taki sam . Przypomina trochę kształt litery L , gdzie najszerszym miejscu każdej z "odnóg" ma 6x8m , ale w innym ma już tylko 2,5x6 m :wink:

 

Basiu,

O! To już wiem czego Ci brakuje :wink: :lol: . Ale te filiżaneczki bardzo fotogeniczne ! :D

Kamień widziałam przy Leroy Merlin, ale niestety nie pamiętam nazwy :roll: . Mam próbkę, więc mam nadzieję, że go odnajdę :wink:

Elewacji jeszcze nie mam, ale intensywnie myślę , nawet bardzo intensywnie . Kupiłam już tynk cieńkowarstwowy Bolixa i majstry mają go kłaść. Nawet dzisiaj zaczęli 8) .Tynk jest śmietankowy , ale potem zostanie pomalowany farbą silikonową. We Flugerze nie pytałam o farby elewacyjne , będę musiała sprawdzić . Myślałam raczej o Lotusanie firmy STO 8)

 

O jakie zaopatrzenie pytasz ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko

 

Z niecierpliwością czekam na dalsze fotki pokazujące efekt przemyśleń i doskonałych wyborów.

Z postu, na post potwierdzasz tylko to, co już kiedyś napisałam.

 

Kominek dla mnie rewelacja, bo sama taki sobie upatrzyłam.

Czekam na odsłonę całości, bo dawkowanie tylko budzi apetyt. Ale wiem, że to zamierzony efekt :wink:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko

 

Z niecierpliwością czekam na dalsze fotki pokazujące efekt przemyśleń i doskonałych wyborów.

Z postu, na post potwierdzasz tylko to, co już kiedyś napisałam.

 

Kominek dla mnie rewelacja, bo sama taki sobie upatrzyłam.

Czekam na odsłonę całości, bo dawkowanie tylko budzi apetyt. Ale wiem, że to zamierzony efekt :wink:

 

Pozdr

Amtla, dziękuję Ci za miłe słowa :wink: . Jak już będzie całość i będzie co pokazać - oczywiśie się pochwalę i zrobię "odsłonę" :wink:

 

Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam :) niezle ci idzie ale musze powiedziec

 

ja sie bawie w montaz okien i drzwi i tak sobie ogladam zdjecia i musze powiedziec ze mialas zle wykonane otwory pod okna :)

 

mial byc styropian zamurowany a u ciebie jest widoczny :) przez co okna musialy byc zamontowane na blachac :) takie niby nic ale okno ma tendencje wyginania sie pod wplywem ciepla i zimna .

 

Ja montuje okna i drzwi na srubach montazowych wchodza bezposrednio w mur bez zadnych koszulek itp rzeczach co powoduje ze po pianowaniu mozna odrazu kozystac z okna lub drzwi nie trzeba zadnych rozpurek sruby trzymaja oscieza w pionie i poziomie wiec nie wyginaja sie pod wplywem ciepla / zimna i wilgoci :wink:

co do drzwi to jakie bys nie wybrala polskone dre włoszczowe to wszystko papendekiel :p czyli plyta mdf (dawniej nazywane plyta pilsniowa) troche wilgoci i masz po drzwiach w srodku jest plaster miodu (papier)

koszt takich drzwi z futryna to w granicach 300-800 zł osobiscie preferuje lite drzwi niestety koszt ich jest o wiele wiekszy 1200-1900 zł za sztuke ale niewiem jak w twoim regionie ale jak bym mial wybierac to szczeze wybral bym robione poprostu sa bardzo fajnie robione i w porownaniu nawet z tak znana firma jak wlosczowa to niestety ale bez porownania jakos wykonania jest o wiele wieksza w tym przypadku koszt towaru jest porownywalny z jakoscia zeby wytlumaczyc o co dokladnie mi chodzi

 

1/30 dzwi wloszczowych jest prosta tz nie ma odchylek srednia ochylka w wloczowej to okolo 5-10 mm na rogach skrzydla co powoduje spora pzestrzen miedzy drzwiami a futrynami

 

przy litych dzwiach tych co montowalem a montowalem ich okolo 70 sztuk trafilem tylko na jedna co miala odchylke 3 mm

 

szukalem info czy montowalas drzwi jesli nie to polecam ci drzwi mahoniowe masakra drzwieza jeszcze z szybami frezowanymi poporstu jak w zamku :) tez bede sie budowal za okolo 2 lata i juz wiem jakie bede mial okna i drzwi :) i inne rzeczy bo chodze po budowal i widze jakie ludzie roziwazania robi i gdzie popelniaja bledy

 

u ciebie byl blad taki ze po co robilas schody betonowe :> LOL ehh trzeba bylo zrobic drewniane i wydac tylko raz tą kase pomysl ze musiala zalac stopnie a potem je obic drewnem bo tak zazwyczaj sie robi a nie lepiej by bylo odrazu drewniane zrobic :p teraz montery jak robia schody to stawiaja je w 1 dzien wiem bo sam widzialem ja w 3 h zamontowali schody z zabiegiem o szerokosci schodów okolo 1,5 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko,

czy Ty może w korytarzu masz czekoladowy kolor sufitu :wink: (taki mi się marzy, ale chyba zmienię, bo kurcze wyjdzie na to, że papuguję :oops:) No co ja mam poradzić, że mamy podobne gusta :oops:

 

Bardzo elegancko wyszły te podwieszane sufity i przyznam, że nawet nie przypuszczałam, że kryształowe lampy dają takie piękne światełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...