Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko uważaj, bo są różne rodzaje : niektre są w soli a inne w zalewie. Te w zalewie są prawie neutrealne. W soli - trzeba przepłukać.

Są też różnice smakowe: zielony jest delikatny, biały jeszcze delikatniejszy. Czerwony ostrzejszy. Ale śmietana zabija częściowo ostrość.

Ja ostatnio testuję taki "pieprz młotkowy" w plastikowych okrągłych słoiczkach: do stekówi sosów - bajka :)Zresztą inne z tej serii to też cudowna sprawa: czosnek, pomidory suszone z bazylią i suszona, czerwona papryka. Można kupić oddzielnie. Dla mnie to skład obowiązkowy w kuchni ...:)

 

http://www.przyprawa.com.pl/pliki_upload/produkty/original/mix%20specialite.jpg

Jutro kupuję pieprz młotkowy i robię steki ! 8)

Jakie ładne opakowanie tego zestawu :wink: . Na początek wezmę ten w zalewie 8)

Dzięki Nefer ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, się porobiło .....

 

 

to Wam dorzucę najprostszy na świecie przepis na najlepszą na świecie polędwicę z grila.

Gości zabijecie.

 

Kilka polędwic wieprzowych ( w całości) zalewamy niezbyt wyszukanym winem czerwonym wytrawnym ( takim max. za 12 pln z hipermarketu - najlepiej francuskim bo to kis :):))

 

I zostawiamy na noc w lodówce. Można posypac trochę pieprzem po wierzchu. Cała polędwica musi być zatopiona.

Jak nie macie wina może być piwo ( byle podłe)

Polędwica gotowa.

 

Wrzucić na gril - dobrze rozgrzany - musi syczeć. Najpierw z jednej strony 1 minuta (musi być jasne mięso) a potem szybko na druga stronęi podnieść ruszt. Dopiekać - jak kto lubi ( ja lubie medium)

 

Mówię Wam - gości macie na tacy :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivo tak zawsze mawiała moja bacia ( z kresów wschodnich ) tak mi zostało 8) Chodzi o to żeby się mocno nie gotowało tylko takie pojedyńcze bąbelki :)

Nefer co do bulionu to u mnie i bulion i smietana :) a co będziemy sobie żałować :)

Polędwiczka bardzo mi się podoba bo mało pracy wymaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka- moj malzonek nic nie potrafi ugotowac :roll: Ale sie zobowiazal, ze w nowej kuchni sprobuje szkolenia :roll: Wiec wam dziewczyny zazdroszcze :wink:

 

Czytam, i glodna sie zrobila strasznie! :lol: Tez uwielbiam te serie przypraw Kamisa- szczegolnie suszone pomidory z czosnkiem i bazylia- super do pieczonych czastek ziemniakow- polewamy oliwa i solimy. Pycha!

A do nalesnikow ja najbardziej lubie nadzienie ala wegierskie leczo. Ostre na bazie zmazonej cebuli z papryka, cukninia i pomidorami z dodatkiem ostrej kielbaski (choć z parowkami tez nie jest zle). Mozna posypac tartym serem przed zawiniaciem i dac kleks smietany na talerz. Ale ostrosc radze doprawiac taka wegierska pasta z ostrej czerwonej papryki (dostepna w tubie lub w sloikach). I do tego jeszcze sporo lagodnej czerwonej papryki w proszku.

 

Aga wrocila na forum i zasypala nas przepisami :D Niegdy nie robilam takiego sosu czosnkowego jak twoj. A brzmi super- na pewno sprobuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga przepis jest mężusia ja tylko robię naleśniki i przygotowuję pieczarki ( obieram, kroję, smażę ) resztę już robi Sławek :)

Można jeszcze naleśniki polewać sosem czosnkowym na zimno ( jogurt naturalny, śmietana w proporcjach pół na pół do tego 2-3 ząbki czosnku doprawione do smaku solą ja jeszcze dodaję ziół do sałatek kamisa ) tylko moje dziewczyny wolą sos na ciepło :)

Do tych pieczarek można jeszcze dodać np. szynki, trochę kapusty kiszonej ale u mnie to nie przechodzi bo nasze pannice tolwerują tylko pieczarki :-?

 

I Wy tu mnie tak nie chwalcie bo jeszcze wyjdzie że jestem kucharka a ja taka noga kulinarna - przepisy mam od koleżanek albo mój mąz je tworzy ja tylko piszę :wink: :)

Choć czasami uda mi się coś przygotować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko

 

:o :o takie oczy zrobiłam no piękna kuchnia, wiesz z tymi zamówieniami to nie zawsze jest tak jak trzeba ile ja mam takich niedociągnięć ech szkoda gadać, dlatego nie martw się kuchnia napewno spełni swoje przeznaczenie :D, a ta łazieneczka to wygląda jak w jakimś pałacu !!!!! szok jak pięknie zrobiona. Adrianko pędzisz jak szalona kiedy się wprowadzasz wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...