Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Z pewnością Kasiu, ale już miałam wizję w swojej głowie. Nawet projekt zrobiłam. I nic z tego :( . Trzeba będzie zweryfikować plany i jeszcze porysować.

Gdy działka jest duża nie ma problemu z ukształtowaniem terenu w sposób "naturalny", nawet gdy ta "natura" jest sztuczna. U mnie po postawieniu domu będzie tylko 17m ogrodu. Ciężko na tej długości "naturalnie" pofałdować teren :-? .

Co tu dużo kryć, inaczej to sobie wyobrażałam :(

Ale cóż będę zmuszona to polubić, bo innej rady nie ma :-? . A jak się nie ma czego się lubi, to się lubi co się ma 8)

 

Dzięki za słowa otuchy ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie martw się Adriano. Ja myślę, że pomysł Kasi ze schodkami i skalniaczkiem jest bardzo sympatyczny. Zmiana nastawienia trochę boli i trzeba czasu, aby przerobić to w sobie. Ta Twoja działeczka i okolica są tak piękne, że wszystko razem się pięknie skomponuje, zobaczysz.

A widoki z okna będziesz miała cudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTEŚCIE WSZYSCY KOCHANI !!!

Bardzo jestem Wam wdzięczna za ciepłe słowa i pocieszenie.

 

Renatko,

zmiana nastawienia potrzebuje niestety czasu. Musi się wszystko w głowie poukładać, by zacząć myśleć inaczej. Póki co adoptuję się do nowej sytuacji i "trawię" temat :wink:

Miło, że działeczka Ci się podoba :D .

Jak domek tak wysoko mi się uniesie, to moje widoki będą jeszcze lepsze :lol:

Pozdrowionka !

 

facio,

ja buduję jako pierwsza w rzędzie 8) . Trudno mi się odnieść do sąsiadów, choć już wiem, że sąsiedzi będą wyżej ode mnie, bo ja jestem w dolince. Aby zrównać się z nimi musiałabym podnieść teren o ok. 2 metry. I tak więc im nie dorównam :wink:

 

goyka,

pomału zaczynam widzieć nie same minusy 8) Nawet powiedziałabym więcej - dostrzegłam mały plusik :wink:

Wymyśliłam sobie małą a'la piwniczkę w miejscu gdzie trzeba będzie zalać wyżej fundamenty. Porozmawiam o tym pomyśle z kierownikiem budowy. Może da się to zrobić nanosząc jedynie zmiany do projektu czerwonym pisaczkiem :roll:

Pozdrowionka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłam sobie małą a'la piwniczkę w miejscu gdzie trzeba będzie zalać wyżej fundamenty. Porozmawiam o tym pomyśle z kierownikiem budowy. Może da się to zrobić nanosząc jedynie zmiany do projektu czerwonym pisaczkiem :roll:

:D

Da sie - co ma sie nie dac :wink: Trzeba kombinowac i kierwnika tez do tego zachec - bo oni o te zmiany strachliwi strasznie :D

 

Fajne macie miejsce, ze tak blisko do miasta. Mi takie dzilki na lonie przyrody tez sie bardzo podobja :D I skalniaja do spokojniejszego zycia i rozmarzenia :roll:

Ja niestety ze wzl. na planowany rozwoj rodziny :wink: i cigla nieobecnosc meza wybralam dzialke w samym srodku miasta. Nia dlabym rady z tym podwozenie - przedszkole, szkola, a poznej nastolatkow na imprezy. A u nas wszystkie szkoly pare min. spacerkiem.

Juz nie wspominajc, ze pod lasem umarlabym ze strachu spedzjac wiekszosc czasu bez meza - a ja bardzo strachliwa jestem :wink: No ale cos za cos - nie bedzie u mnie tak pieknie jak u ciebie :( I ogrodu ok. 4m z kazdej strony! :cry:

Takze swoje 17m mozesz na tym spadku na prawde pieknie uksztaltowac i zagodpodarowac! I piwniczka! ZObacz - teraz juz sa same plusy tej sytuacji :D Trzeba tylko znalezc dobry punkt odniesienia :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

Szkoda, że lata lecą tak szybko ... jeśli miałabym dopiero w planie dzieci, to z pewnością tak jak Ty wybrałabym działkę jak najbliżej miasta. Bo to przecież straszna wygoda ! Mniej się czasu traci na dojazdy do pracy, można szybciej odebrać dziecko z przedszkola itp.

Ja niestety ten etap mam już za sobą. Nie muszę też codziennie dojeżdżać do pracy (mam wolny zawód), więc jestem w zupełnie innej sytuacji jak Ty.

Wszystko zależy od potrzeb jakie w danej chwili mamy. A ponieważ są różne etapy życia, to i są rózne potrzeby :wink: .

 

Jeśli chodzi o kształtowanie mojego kawałka ogródka, to właśnie zaczęły mi przychodzić fajne pomysły do głowy :roll: . Ten mój punkt odniesienia (1,35 m) chyba nie będzie taki zły :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, mamy zamiar już niedługo - w najbliższy wtorek wchodzi geodeta, w czwartek ogradzają teren , a od nowego tygodnia po długim weekendzie robota ma ruszyć na całego

 

To i tak zaczniecie prędzej, bo my w połowie czerwca. Ale i tak się bardzo cieszę, bo pierwotnie miała być dopiero połowa lipca :D

 

Będę śledzić postępy na Twojej budowie. I życzę jak najwięcej radości w tej przygodzie zwanej budową :wink: :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, mamy zamiar już niedługo - w najbliższy wtorek wchodzi geodeta, w czwartek ogradzają teren , a od nowego tygodnia po długim weekendzie robota ma ruszyć na całego

 

To i tak zaczniecie prędzej, bo my w połowie czerwca. Ale i tak się bardzo cieszę, bo pierwotnie miała być dopiero połowa lipca :D

 

Będę śledzić postępy na Twojej budowie. I życzę jak najwięcej radości w tej przygodzie zwanej budową :wink: :)

 

Pozdrawiam

 

Zuczek, ja właśnie dzisiaj ZACZĘŁAM WYKOPY ! :D Jak dotąd prace idą zgodnie z planem :D . Bardzo bym chciała aby tak było do końca !

 

Zuczek, czerwiec to świetny moment na rozpoczęcie. Dobrze, że Ci się termin przyśpieszył, bo w czerwcu ma być ładna pogoda. A to bardzo ważne przy fundamentach.

Dziękuję Ci za życzenia ! :D Gdybyś i Ty założył dziennik budowy mogłabym kibicować Twoim poczynaniom budowlanym :wink: .

Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, ja właśnie dzisiaj ZACZĘŁAM WYKOPY ! :D Jak dotąd prace idą zgodnie z planem :D . Bardzo bym chciała aby tak było do końca !

 

Tak tak, obejrzałam w dzienniku :D gratuluję bardzo!

 

A dziennik żuczka będzie, a jakże! :D Tylko niech ta budowa na dobre się zacznie, bo na razie motywacji brak :-? :oops:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, serdecznie dziękuję za gratulki ! :D

 

Musisz zacząć jak najszybciej, by zobaczyć jak adrenalinka skacze i emocje sięgają zenitu gdy widzisz, jak zaczyna się budowa twojego domku. To jest niesamowite przeżycie - właśnie ten początek, gdy człek jeszcze nie przywykł do "budowlanej braci" i wszystko jest nowe, nieznane.

Zacznij pisanie już teraz ! Kiedy są przygotowania, kiedy wszystko się organizuje, przemyśla, decyduje , kiedy cieszy najmniejszy kroczek do upragnionego celu..... To są piękne chwile, o których szybko zapomnisz jeśli ich nie zapiszesz. To tak jak pisanie pamiętnika :wink:

Zachęcam Cię więc gorąco - pisz , wtedy i motywacja będzie większa 8) :D .

 

POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...