Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj ged,

widzę, że sad i opuszczone gospodarstwo spodobało Ci się :D . Chcesz je kupić ? Niestety nie jest do sprzedania :( . Przejęło je miasto :-? , a ponieważ jak wspominałam leży praktycznie przy granicy z Parkiem Krajobrazowym ten teren pozostanie dziki :wink:

Chyba, że wybudują autostradę ??? :roll: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, ja jak czytałam Dzienniki Forumowiczów to też myślałam sobie, że te moje fundamenty jakieś takie inne będą, że nikt oprócz mnie takich nie buduje 8) :( . A tu proszę sam Zuczek też takie robi :wink: :D .

 

W tym roku chcemy postawić domek w stanie surowym zamkniętym. A więc z drzwiami i oknami . Trzeba więc wykonać elewację klinkierową od razu.

Ściany zewnętrzne będą trójwarstwowe tylko tam, gdzie będzie klinkier. W pozostałych miejscach zrobimy dwuwarstwowe z ociepleniem wełną mineralną 15 cm.

 

Z jakiej Pracowni wybraliście swój projekt ?

 

 

Projekt mamy z lublińskiej pracowni archi-projekt. Z tymże pierwotnie nasz domek miał mieć ściany zewn. jednowarstwowe (tak było w projekcie). Jednak my nie chcieliśmy takich ścian, więc przy adaptacji zmieniliśmy na 3W. Tyle że my będziemy mieli wszędzie ściany 3W, tam gdzie nie będzie klinkieru będzie K3. W sumie tego klinkieru to dużo nie będziemy mieli - cokół, parapety zewn., wnęka tarasowa i wejściowa, przód garażu i takie tam :wink: Ale z tych niewielu metrów i tak robi się konkretna kasa, zwłaszcza że murarze coraz więcej sobie liczą za robotę :-? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ged,

widzę, że sad i opuszczone gospodarstwo spodobało Ci się :D . Chcesz je kupić ? Niestety nie jest do sprzedania :( . Przejęło je miasto :-? , a ponieważ jak wspominałam leży praktycznie przy granicy z Parkiem Krajobrazowym ten teren pozostanie dziki :wink:

Chyba, że wybudują autostradę ??? :roll: :cry:

 

10 pierwszych lat życia spędziłem w takim sadzie wśród uli, drzew i zieleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, nie bój sie banku, to bank powinien się obawiać,że go nie zechcesz!!!

ogo, tylko, że mnie zależy, aby właśnie w tym banku mi kredyt przyznali, a nie w innym :-? . Jednak, jak będą przesadzać to faktycznie obrócę się na pięcie i pójdę do drugiego :wink:

 

Jak Ty już będziesz po wypłaceniu pierwszej transzy - daj znać :D

Czekamy na kontrolera z banku, do piątku powinno się wszystko wyjaśnić.

Na pewno się odezwę.[/quote

Dostaliśmy dzisiaj I transzę!

Niewielka ta I transza, ale juz coś mozna zrobić.

A jak wasz bank?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogo, GRATULACJE !!! :D Większa, czy mniejsza transza, to już nie ma aż takiego znaczenia :wink: . Ważne, że JUŻ MACIE KASĘ I MOŻECIE ZACZYNAĆ :D !

Super ! Jak ja WAM zazdroszczę ... przed nami jeszcze długa droga :-? . Nic jak na razie nie wiemy - czekamy. Może w przyszłym tygodniu już się coś wyjaśni :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, widzę, że u Ciebie licznik na wodę jest na powierzchni. U mnie jest w studzience- niestety. Kiedy zapytałam panów, czy nie można go dać na powierzchni- przecież nikt nie będzie wchodził do studzienki (która w dodatku jest często zalana wodą), odpowiedzieli, że nie. Nie wyobrażam sobie, jak inkasent będzie sprawdzał stan licznika- musi chyba przychodzić w gumiakach i z wiaderkiem do wybierania wody ze studzienki. :roll: :roll: :roll: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga, licznik mam na powierzchni, bo od razu został docelowo zamontowany w miejscu gdzie będzie pomieszczenie gospodarcze i pralnia. Nie trzeba będzie już go przenosić. Zrobimy jedynie odejścia, aby woda była również na zewnątrz budynku np. do podlewania ogrodu, czy mycia samochodu. Jednak licznik już miejsca nie zmieni.

 

Wydaje mi się, że studzienkę robi się jedynie na czas budowy, a później przed odbiorem budynku licznik przenosi się do domu :roll: . Ja ten etap pominęłam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano cudne te Twoje klimaty :p :p I "skład" roślinności taki, że w każdej porze roku dech zapiera ,przypuszczam :D :D :D Rewelacyja - taki "filtr" , który po drodze odbierze wszystkie niedobre myśli, złości, za to napompuje spokojem i energią :p :p W takich miejscach - wszystko musi się udać!!!! Tak mi się cisnęło, patrząc na płytę od wody - a jakby w tym betonie można było łapki odbić... wszystkich domowników 8) 8) Toż prawie jak w Alei Gwiazd :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adaman, powiem Ci , że podobnie jak Ty - ja też znalazłam swoje miejsce na ziemi. To co czuję, widzę - potwierdza mnie o słuszności wyboru. To lek na całe zło :wink: :D Musi się udać !!!

 

Tak mi się cisnęło, patrząc na płytę od wody - a jakby w tym betonie można było łapki odbić... wszystkich domowników 8) 8) Toż prawie jak w Alei Gwiazd :wink:

:lol: :lol: :lol:

Płyta była niestety gotowa i łapek nie można było zanurzyć w betonie :(

 

:lol: :lol: :lol:

 

POZDROWIONKA ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, :cry: że mogę zobaczyć tylko kilka zdjęć sadu i stawu.

Pozostałe -to domyślne kwadraciki z X

Poczekam, może się otworzą, bo chciałabym je zobaczyć wszystkie.Są śliczne.

 

Trasę na budowę masz bardzo atrakcyjną / dla mieszczucha -TO MARZENIE -/ Jest szalenie urokliwa, piękna krajobrazowo i napewno relaksująca z kołowrotu budowlanego.

 

GRATULUJE przyłącza wody! :lol: Byle tylko woda nie kapała z nieba i nie zakłócała tempa prac budowlańców a SŁONECZKO :D niech mocno świeci.

 

SERDECZNIE POZDRAWIAM :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goyka, przykro mi, że NIC NIE WIDZISZ ! :-? :(

Ciekawa jestem dlaczego tak się dzieje ? :roll: . Może serwer jest przeładowany 8) . Mam nadzieję, że te kłopoty "na wizji" nie są na stałe i wkrótce zobaczysz wszystko "na własne oczy" :D

 

Serdecznie dziękuję Ci za miłe słowa :p . Widzę, że lubisz podobne klimaty i też zapewne korzystasz ze spacerów w podobnym krajobrazie, bo dokładnie wiesz, co się wtedy czuje :D .

 

Dzięki za gratulacyjki, to bardzo miło je otrzymywać :D

 

POZDROWIONKA :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, a jak się nazywa ten projekt ? Masz link , aby można by było go zobaczyć?

U nas też niby nie dużo cegły klinkierowej, a ... jednak, .... jak płaciłam, to się nieco zdziwiłam :wink: :o :roll:

 

 

Proszę bardzo:

http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=108

 

Co prawda w tym oryginalnym projekcie klinkieru nie ma, ale my wprowadziliśmy pewne zmiany :wink: W każdym razie "trochę" tych metrów nam wychodzi, a jeszcze w ogóle nie wzięliśmy pod uwagę ogrodzenia. Więc pewnie też się zdziwimy co do ostatecznej ceny:roll: Ale na razie to trochę dalsza przyszłość :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczek, projekt bardzo ładny ! :D . Domek nie za duży, ale wszystko co być powinno - jest. Podoba mi się rozkład pomieszczeń, wydają się być funkcjonalne. Z pewnością bedzie to wygodny i wspaniały dom !!! :D

 

Zdradź mi jeszcze, gdzie konkretnie dajecie klinkier 8)

 

Ja zakupiłam już cegłę klinkierową na całość, czyli dom + ogrodzenie. Wyszło 21 palet :o :wink: .

 

POZDRAWIAM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...