Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Dzięki Zielonooka !

Nasza działka nie jest zbyt szeroka :-? . Miałabym więc mało miejsca na ogród, który KOCHAM !

Ale nie powiem, garaż 2 stanowiskowy to fajna sprawa. Gdybym miała szerszą działkę na pewno na taki bym się zdecydowała.

Ty u siebie nie miałaś takich problemów. U Ciebie nawet pałac by się zmieścił :D

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No cóż, przychodzi taki moment, że dzieci się usamodzielniają .....ychy, akurat - pienążki co miesiąc mu wysyłam !

Och, kiedy wreszcie moje się usamodzielnią. Ja już bym nawet te pieniążki mogła im wysyłać :wink: .

 

Nie śpiesz się tak ! Czas jest nieubłagany i pędzi jak szalony. Zobaczysz, ani się nie obejżysz, jak Twoje dzieciaki zaczną chodzić do szkoły, na randki, na imprezki, aż w końcu wymyślą studia poza domem :wink:

Samo przyjdzie, ale wtedy będzie Ci żal, że przyszło :cry:

 

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec potwierdzam juz glosno ze Melania cudna jest :roll:

Na temacie "galeria zdiec" jest watek o melanii slicznie wyszla

 

A apropos silki- tez ja bralam pod uwage, i to calkiem powaznie - wg mojego strasznego kierownika budowy (strasznego charakterologicznie bo wiedze bud ma ogromna) - b dobry mat, i nawet namawial mnie na niego

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- Żono Facia , witaj ! :D

 

Nad wyborem materiałów do budowy naszego domu zaczęłam się zastanawiać zaraz po znalezieniu działki, a więc dość wcześnie. Sama

(bo na dzień dzisiejszy to ja właśnie jestem od budowania, a mąż od zarabiania :wink: ) szukałam informacji n.t. technologii budowlanych we wszystkich dostępnych źródłach. Odpowiedzi z czego budować szukałam naprawdę wszędzie. Porównywałam parametry cieplne, koszty, właściwości, zalety i wady.

Stanęło na SILCE, bo jak wyczytałam jest to najzdrowszy materiał, nie trzyma się wilgoć, nie tworzą się grzyby, ściana oddycha i w pomieszczeniach jest tzw. przyjazny mikroklimat. Ponadto jest materiałem bardzo dobrze pochłaniającym dźwięki więc gwarantuje doskonałą izolacyjność akustyczną.

Trzeba jedynie ścianę z SILKI docieplić, bo nie jest tak ciepła jak np. z POROTHERMu , czy YTONGa. Dlatego nie można pozostawić jej bez ocieplenia i nie buduje się z niej ścian jednowarstwowych.

Jednak dając np. 15 cm. wełny ( styropian "zabija" wszystkie jej zalety )przy grubości bloczka 24 cm. ma się bardzo cichy, zdrowy i ciepły dom.

A więc taki właśnie wariant wybrałam.

Na moją decyzję miała również wpływ opinia znajomej, która bardzo sobie chwali ten materiał ( już mieszka w "silkowym" domku). Wcześniej mieszkała w domu wybudowanym z ceramiki i miała wiele zastrzeżeń.

A teraz ma podobno cicho, miło i przyjemnie.

 

Budujemy więc z SILKI ( to nazwa fabryczna i oryginalna f. XELLA , i nie ma innej . Wszystko pozostałe to nie SILKA tylko silikaty , które potocznie są tak nazywane. SILKA jest tylko jedna).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielonooka

Widziałam, widziałam w "Galerii zdjęć". Jest piękna , to najprawdziwsza prawda.

 

...No widzisz, pan Cię namawiał na SILKĘ , a Ty wybrałaś co innego :lol:

Ciekawa jestem jak Twoje keramzytobetonowe prefabrykaty się sprawdzą :roll: Nie spotkałam i nie znam nikogo, kto by już w takim domku pomieszkiwał. Taka technologia jest u nas w kraju mniej popularna i niewiele jest "recenzji". Wiem, że takie domy buduje się w innych krajach i dobrze się sprawdzają.

 

Serdecznie pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już jestem po rozmowach. Podpisaliśmy umowę i zleciliśmy wykonanie:

1) mapy syt. wys. w skali 1:500

2) koncepcji zagospodarowania terenu

3) adaptację projektu

4) projektów branżowych sieci zew., czyli :

przyłącza wodociągowego, adaptację projektu szamba

5) spraw formalno-prawnych do pozwolenia na budowę

 

Termin odbioru pozwolenia na budowę ustalono na 28.02.2006.

 

A to wszystko za jedyne....5500 zł !!!

 

Dużo...:( Nam za ten sam zakres prac (minus pkt.1 bo już ją mieliśmy) architekt wziął 2900 zł. Nie szukaliśmy go specjalnie-któregoś razu, w hurtowni budowlanej przedstawiciel powiedział, że tam jego klienci często chodzą, więc poszliśmy i my.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tak!W czasie budowy i całego jej cyklu powstawczego gdzieś zawsze jest mniej lub więcej... Ten typ juz tak ma. Cenę ktorą podalaś , do średnich krajowych podobna. Czasami ktoś gdzieś coś wyegzekwuje sobie taniej, ale nie znaczy też że tak zawsze będzie. Dzisiaj Ty dałaś więcej, jutro kto inny..W czasie budowy tak samo, coś zrobisz taniej, a inną rzecz drożej..Tego nie da się obejść!! Wazne żeby efekty były!!!I W miarę bezstresowo poczło wszystko :wink: Poczytaj sobie jak niektórzy chwalą się ( a tym samym denerwują innych) że prawie darmo załatwili, to czy tamto, a potem siedzi taki na budowie i kwiczy , bo majstry niesolidne, albo robota ciągnie się tygodniami, czasem nawet miesiącami...Czasem warto dać tyćkę więcej, umowę podpisać i egzekwować swoje...

Będzie dobrze..Bo musi ! Nie ma innej opcji!!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach więc to tak :) Ja też wybrałam Silkę z te firmy i wełnę - zobaczymy, zobaczymy jak to się będzie sprawowało. Mój Inżynierem skomentował moje dywagacje nad wyborem innego materiału tak:

"Moja droga, to tylko spór akademicki. Silka i wełna i już" Nawet pół litra go nie przekonało :)

Podobno Ytong fajny jest, ale drogi (Faelbet produkuje cos bardzo podobnego, też z piórem i na klej, więc mniej mostków cieplnych) ale nie będę się z Inżynierem kłócić :):)

 

Obserwuję i podziwiam samozaparcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfredko, jaka z Ciebie wspaniała pocieszycielka , tak umiesz podtrzymać na duchu.... och ! mówię Ci , zła jestem na siebie ! :x Bo ja właśnie chciałam, aby tak bezstresowo poszło. Co prawda liczyłam się z kosztami, no ale jednak wyszło więcej, niż sądziłam :(

Ale, tak jak mówisz :"ważne , żeby efekty były". A ja wierzę, że będą ! I to POZWOLENIE NA BUDOWĘ dostanę do rączki już z końcem lutego :D

Nie ma innej opcji, nie ma ! :lol:

 

Nefer ! Ty bratnia duszo ! Samozaparcie to Ty też masz i to nie małe ! :D

A SILKA jest naprawdę bardzo dobrym i niedrogim materiałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie !!! I takie "samodzielne" ... ja jeszcze nie umiem :( ale wolę nie wklejać nic dopóki nie będzie czegoś konkretnego.

 

 

Zawsze mogę wstawić zdjęcie Miłej Pani Urzędniczki lub sikającego kota - różnica prawie niewyczuwalna :):) Choć kotek będzie bardziej kompetentny...

 

Trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjęcie !!! I takie "samodzielne" ... ja jeszcze nie umiem :( ale wolę nie wklejać nic dopóki nie będzie czegoś konkretnego.

Czy to jakaś aluzja ? :wink: :lol:

To zdjęcie pokazuje jak rodzi się Nowy Rok, a w zasadzie jak jest witany.

Rok CUDÓW ! Rok, w którym rozpocznę realizację marzeń !

Trzeba było to zdokumentować. Czyż nie ? 8) :D

 

Pozdrawiam i też trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanęło na SILCE, bo jak wyczytałam jest to najzdrowszy materiał, nie trzyma się wilgoć, nie tworzą się grzyby, ściana oddycha i w pomieszczeniach jest tzw. przyjazny mikroklimat. Ponadto jest materiałem bardzo dobrze pochłaniającym dźwięki więc gwarantuje doskonałą izolacyjność akustyczną.

Jednak dając np. 15 cm. wełny ( styropian "zabija" wszystkie jej zalety )przy grubości bloczka 24 cm. ma się bardzo cichy, zdrowy i ciepły dom.

A więc taki właśnie wariant wybrałam.

 

--------------

Agnieszka

 

 

my też planujemy budować z silki, ale trochę cieńszej-18cm, a do tego styropian 15 cm. Planujemy nasz domek wyposażyć w wentylację mechaniczną, zatem nie straszny nam efekt "termosowy" styropianu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i my też z silki, chociaż podobno inne silikaty mają również bardzo dobre parametry, a są tańsze. Ostatecznie zadecydujemy wkrótce. Ocieplać też chcemy 15 cm wełny, chociaż styropian byłby równie dobry. Podobno (było o tym na forum) oddychanie ścian to mit. Musze jeszcze trochę poczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano...

wybrałam moj system a nie slike bo: znam ten sytem "od podszewki", za szybkosc i to ze nie trzeba tynkowac, kuc bruzd itp. a takze to ze obok Silki jest najzdrowszym materialem na rynku :D

 

Natomiast Silka byla brana pod uwage - wlasnie za "zdrowy material" to ze w jakis sposb tez jest sytemowa (proponuja siany zew, wew , ksztaltki itd) i bardzo dobra relacje jakosc - cena(chyab nawet moim skromnym zdaniem najlepsza)

Silka ma jedna charakterystyczna ceche (wg kierownika D. to zaleta) dlugo sie nagrzewa ale Rownie dlugo kumuluje i oddaje cieplo . Łatwo potem to regulować.

 

Powiem szczerze to ze wybralam ten system a nie inny - spowodowane bylo bardzo niewielka iloscia glosow.

 

 

kolorystyka Melani bardzo mi sie podoba - ale chyba na tej wizualizacji na stronie ona nie ma garazu? Wiesz juz jaki kolor dachu bedzie? Taki ceglasty czy bardziej ciemny? Ja ostatnio zachorowalam na dachowki w czekoladowym cieplym kolorze polaczone z bezowymi lub białymi tynkami:)

 

 

ps. A fotki piekne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero piszesz w taki sposób o swoim upragnionym domku, że nastraja bardzo optymistycznie. Jest w Twoim dzienniku wiele radości. Uwielbiam takie klimaty!

Działeczka prześliczna i troszkę podobna do mojej. Też mam na tyłach las i nawet zrębkim wchodzi na moje 1100 m2.

Technologia podobna: silikaty + wełna lub styropian (fundusze!) na fundamencie grzewczym Legalett. Ciekawe, czy już ktoś tak ma. Spotkałam na Legalecie raczej lżejsze technologie m.in. keramzyty i betony komórkowe, szkieletowe...

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...