Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Aga- Żona Facia,

nie martw się, już niedługo i Ty będziesz miała takie lotnisko :D .

W hurtowni w której się zaopatruję cena SILKI E24 wynosi 4,55 PLN brutto (3,73 netto) natomiast BK24 - 5,86 PLN brutto (4,80 netto).

Silka jest więc tańsza :wink: . Jednak wymaga ocieplenia. Jej parametry cieplne są nieco gorsze od BK. Dlatego nie można z niej budować ścian jednowarstwowych. Przy dociepleniu parametry znacznie się poprawiają i wówczas dom z silki jest zarówno ciepły , cichy jak i zdrowy. Silka to najzdrowszy materiał :wink: .

 

P.S. Moja hurtownia udzieliła mi jeszcze rabatu od cen jakie Ci podałam. :wink: 8)

 

Pozdrówka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adriano, widzę, że Wasz domek dołącza do silikatowych. Też mamy chałupkę z silki. Jesteśmy bardzo zadowoleni (mąż był mniej, gdy murował ściany - strasznie ciężkie bloczki), tylko szkoda, że silka taka zimna. Dom w środku nagrzewa się dopiero po kilku dniach i dopiero po kilku się wychładza. Gdy na dworze upał w domu chłodno, gdy zmienia się temperatura, w domu ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne macie okolice swojego przyszlego domku. Projekt tez ladny, a teraz jak juz mury ida w gore to juz szybko beda zmiany...Tak do pokrycia dachu...Potem bedziecie cieszyc sie domkiem juz z czapeczka ....

Zobaczysz jak to szybko pojdzie... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To dlaczego u nas mówią, ze wychodzi drogo, bo transport jest b. drogi. Napisz jak to wygląda z tym dowozem, rozładunkiem.

Aga - Żono Facia, wychodzi zapewne drożej gdy liczy się materiał + ocieplenie. Ponieważ SILKA musi być ocieplona. Nie można pozostawić jej samej (bez docieplenia). Inne materiały np. BK może być nieocieplony. Dlatego wychodzi w ogólnym rozrachunku taniej :wink: .

 

U mnie sprawa transportu wygląda tak, że dowożą mi na budowę gratis. Za rozładunek też nic nie płacę (jednak pod warunkiem, że jest pełen załadunek). Moja budowa jest oddalona od hurtowni 2 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, widzę, że Wasz domek dołącza do silikatowych. Też mamy chałupkę z silki. Jesteśmy bardzo zadowoleni (mąż był mniej, gdy murował ściany - strasznie ciężkie bloczki), tylko szkoda, że silka taka zimna. Dom w środku nagrzewa się dopiero po kilku dniach i dopiero po kilku się wychładza. Gdy na dworze upał w domu chłodno, gdy zmienia się temperatura, w domu ciepło.

Aniu,

bardzo się cieszę, że mój domek dołącza do Waszego grona tzn. silikatowych domków :D . Moja ekipa nie skarży się na ciężar SILKI. Mają wprawę po betonowych bloczkach fundamentowych :wink: . Te to dopiero są ciężkie. Jeden waży ok. 35 - 40 kg 8) .

Właściwości silki znam. Uważam, że to zalety. Zimą dobrze trzyma ciepło, a latem chłodzi. Jak się ją dobrze ociepli jest idealnym materiałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne macie okolice swojego przyszlego domku. Projekt tez ladny, a teraz jak juz mury ida w gore to juz szybko beda zmiany...Tak do pokrycia dachu...Potem bedziecie cieszyc sie domkiem juz z czapeczka ....

Zobaczysz jak to szybko pojdzie... :p

Witaj Zelijko, bardzo miło mi Cię gościć :D .

Cieszę się, że moje okolice spodobały Ci się. Nie jest tak pięknie jak w Plitwicach, ale ... ze swoim miejscem jestem bardzo związana. Myślę, że będzie mi się tutaj dobrze mieszkać :D .

Jak patrzę na budowy innych ludków z tego Forum, to czasami aż oczom nie wierzę, jak szybko im to idzie. I mam cichą nadzieję, że i u mnie tak będzie :wink:

 

Pozdrówka ! :p

 

P.S. Moje chłopaki miały ogromną frajdę w "poławianiu skarbów" i przyglądaniu się podwodnemu życiu Oceanu w czasie zeszłorocznego pobytu w Twojej Chorwacji. To jedno z podwodnych zdjęć :D :

 

http://foto.onet.pl/upload/40/64/_596984_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano jakie piękne fundamenty i stan zero i pierwsza tura silki, czy ja się powtarzam, wiesz co twoja ekpia powinna wziąść udział w jakimś konkursie, tak podręcznikowo masz to zrobione aż mucha nie siada. :D :D

A co do kredytów to te reklamy typu - "kredyt w 7 dni" to bujda ja na podwyższenie kwoty kredytu czekam już 3 miesiąc co za paradoks. Adriano pieniążki fajnie się wydaje ale potem przychodzi ten czas spłacania - fatalne uczucie. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

Chorwacja jest piękna i z pewnością warto tam pojechać. A jaka woda słona !!! :o A jaka czysta !!! :o Widać dno z kilkunastu metrów !!! :D

 

Kasiu,

DZIĘKI za gratulacyjki ! :D Teraz to można budować !!! :wink: :lol:

 

i_ska,

moje fundamenciki też mi się podobają :wink: . A to, że wygląda to podręcznikowo to też i moja zasługa :wink: :oops: . Czytam i dokształcam się, mówię co chcę i jak - a moje majstry tak robią :wink: . Ale to oczywiście i tak nie ma znaczenia :roll: :lol: . Gdyby byli "łapudraki" to nawet moje uwagi by nie pomogły i pilnowanie, i patrzenie na ręce :wink:.

No po prostu udało mi się !!! :lol: (Brałam z polecenia :wink: . Jeden z majstrów np. pracował kiedyś przy zabytkach 8) ).

O czasie spłacania rat kredytu na razie nie myślę . Zdecydowanie wolę wydawać :wink: . A jak już to nastąpi to chociaż będzie widać za co mam tak się męczyć - może będę już mieszkać w swoim domku i jakoś z ratami się pogodzę ? :roll: :wink:

A kredyt w 7 dni już nie wierzę :-? . Banki tak "prześwietlają" , że to trwa i trwa. I do tego jest chytry - nie daje tyle ile się chce :evil:. Później jak chcemy dołożyć - jak Ty - czeka się miesiącami na podwyższenie kwoty kredytu. Przecież to inaczej powinno wyglądać ...

tabaluga,

dzięki za gratulacje ! :D Domek będzie rósł i kaski będzie ubywać. Mam nadzieję, że nam wystarczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADRIANKO ,trochę mnie tu nie było a tyle się wydarzyło :D Tempo prac zaiste sprinterskie i wzorcowa jakość.

Jest pięknie! Pojawiła się piwniczka - niespodzianka ,STAN ZERO! o solidnych i mocnych jak opoka fundamentach , na których nie straszno stawiać bielutkie silkowe bloczki aż do błękitnego nieba , na którym i słoneczko mocniej zaświeciło ,no i oczekiwane pieniążki z bankowej -kredytowej kasy dotarły na czas . :lol: :lol: :lol:

GRATULACJE i życzenia by dalsze etapy budowy przebiegały równie pomyślnie jak dotychczas. POZDRÓWKA :p

PS. Rozbite bloczki SILKI to tak jak rozbite kieliszki od szampana - na szczęscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksiu,

ogromnie mi miło, że zaszczyciłeś mnie (a w zasadzie mój Dziennik i Komentarze) swoją obecnością :D . Nie spodziewałam się , że dostąpię takiego zaszczytu. Witaj ! :D

Dziękuję Ci bardzo za gratulacje i słowa, które wypowiedziałeś (napisałeś :wink: ). Brzmią one jak wyrocznia. Bardzo bym chciała aby się spełniły ...

 

Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...