Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

dominikams,

ta cegła po ułożeniu i zafugowaniu wygląda naprawdę ładnie. Też się cieszę, że właśnie taką wybrałam, chociaż tak jak już mówiłam jest ciut inna od tej Twojej. Czerwonych cegiełek miałam troszkę, ale zbyt mało żeby można było utworzyć z niej i pozostałych ładny melanż - za bardzo się odcinała i różniła od całej reszty. Wykorzystam ją do kominka, który będzie na tarasie :wink:

Jestem zadowolona, że do tego klinkieru wybraliśmy jaśniejszy kolor dachu , bo na początku myślałam o brązowym . Byłoby zdecydowanie za ciemno 8) . Widać to dopiero przy większych fragmentach elewacji , które się u mnie właśnie robią (cokół i "jaskółki"). Myślę, że efekt końcowy będzie zadawalający :wink:

Widzę, że faktycznie wybrałyśmy takie same materiały z których budujemy swoje domki :D .

 

Gdybyś zrobiła zdjęcia tego domku sąsiadów, byłabym Ci ogromnie wdzięczna. Ciekawa jestem jaki kolor dachówki przy takim zestawie kolorów położyli 8)

 

Pozdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adrianko ja również gratuluję tej pierwszej rocznicy. Czego Ci życzyć z tej okazji? :roll: :wink: Wytrwałości w udzielaniu się na forum? Chyba nie, bo z tego co widzę to jesteś tu częstym gościem i to chyba ja powinnam się od Ciebie tej wytrwałości uczyć :oops: :wink: Życzę Ci żebyś dzięki temu forum wiele się nauczyła i uniknęła jak najwięcej błędów :)

 

Odnośnie ocieplania ścian garażu. U nas też jest garaż w bryle domku i też będzie minimalnie dogrzewany. Sciana 3w więc od zewnątrz już go nie będziemy docieplać. Ale chcemy docieplić w garażu ściany wewnętrzne, które sąsiadują z łazienką, holem, przedsionkiem. Również zastanawiamy się czy ocieplić sufit w garażu. Co prawda strop będzie ocieplony, ale może damy jeszcze jakieś dodatkowe ocieplenie (nad garażem pokój).

 

Pozdrawiam, mam nadzieję, że szybko przyjadą Twoje wymarzone okienka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie 2 dzienniki które zamierzałam przeczytac i zawsze cos tam mi sie nie udawało :oops:

Jednym z nich jest Twój dziennik :-) a drugi to tabalugi..

 

i proszę jak dobrze dziś trafiłam ....w rocznicę ;-)

 

gratulacje wielkie :-)

 

a domek rośnie i pięknieje...jaki piękny komin!

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuczku, jak miło, że się odnalazłaś, już myślałam, że (jak wszystkie pozostałe żuczki) skryłaś się gdzieś i czekasz na wiosnę :wink: . A tu proszę jaka niespodzianka - i to w samą rocznicę. Torcikiem się częstowałaś ? :wink: :lol:

Serdecznie dziękuję za gratki i życzenia :D

 

My, na dzień dzisiejszy, zrezygnowaliśmy z dodatkowego docieplenia garażu od wewnątrz. Nad garażem będzie łazienka , a ściany boczne sąsiadują z kotłownią i klatką schodową .

Już po pierwszej zimie okaże się, czy postąpiliśmy słusznie 8)

Gdyby jednak zachodziła taka potrzeba - ocieplimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesca, witam serdecznie ! :D Powiem Ci, że i ja jakoś nie mogłam do Ciebie trafić, choć stale miałam taki zamiar - widzisz, to chyba jakaś telepatia 8) :lol:

Dzięki za gratki ! Cieszy mnie , że komin Ci się podoba :wink:

Mam nadzieję, że zajrzysz tu do mnie czasem 8)

 

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje roczku i życze kolejnych na Forum :)

Co do ocieplenia garażu, My też mamy garaż w bryle nad garażem pokój.

Sciany jednowarstwowe, między garażem a domem ściana ma taką samą grubośc jak ściana zew. więc bez sensu to ocieplać, z racji tego że pokój nad garażem mamy pokój strop w garażu został ocieplony styropianem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, na dzień dzisiejszy, zrezygnowaliśmy z dodatkowego docieplenia garażu od wewnątrz. Nad garażem będzie łazienka , a ściany boczne sąsiadują z kotłownią i klatką schodową .

Już po pierwszej zimie okaże się, czy postąpiliśmy słusznie 8)

Gdyby jednak zachodziła taka potrzeba - ocieplimy :wink:

 

A ja jednak zamierzam ocieplić garaż od wewnątrz, zarówno ścianę między garażem a domem, jak i sufit. Nawet architekt nam poprawiała projekt, bo oczywiście najpierw nie uwzględniła tego. Zresztą ona w ogóle nie była za mocna z ocieplenia. Ja poczytałam sobie trochę na forum i okazało się, że kilka osób zdecydowało się na docieplenie garażu, bo niestety zimno przedostaje się do domu. Więc ja to robię od razu, przy wykańczaniu garażu.

Niestety, nie mam wątpliwości, ze ściana z silikatów bedzie przepuszczać chłód, a strop też zimny - bo styropian w podłodze to za bardzo nie izoluje termicznie, tylko akustycznie. Ale u mnie musiała być od razu zrobiona taka zmiana, bo mam dość niski garaż, i jeżeli wybudowany byłby po staremu, to nie dałoby sie tam wcisnąć ocieplenia.

 

Jeżeli chodzi o tamten domek, to on nie jest po sasiedzku, ale całkiem niedaleko. Więc jak bedę miała okazję, to pstryknę foty. Dach chyba jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje roczku i życze kolejnych na Forum :)

Co do ocieplenia garażu, My też mamy garaż w bryle nad garażem pokój.

Sciany jednowarstwowe, między garażem a domem ściana ma taką samą grubośc jak ściana zew. więc bez sensu to ocieplać, z racji tego że pokój nad garażem mamy pokój strop w garażu został ocieplony styropianem :)

Dzięki Aga ! :D

U mnie ściany zewnętrzne są (będą) trzywarstwowe, a ściana między garażem, a częścią mieszkalną jest ścianą nośną grubości 24 cm. Z tym, że to Silka, więc niezbyt ciepła - stąd moje "ociepleniowe" dylematy :wink: .

... A może dam tylko ocieplić strop, tak jak u Ciebie ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, na dzień dzisiejszy, zrezygnowaliśmy z dodatkowego docieplenia garażu od wewnątrz. Nad garażem będzie łazienka , a ściany boczne sąsiadują z kotłownią i klatką schodową .

Już po pierwszej zimie okaże się, czy postąpiliśmy słusznie 8)

Gdyby jednak zachodziła taka potrzeba - ocieplimy :wink:

 

A ja jednak zamierzam ocieplić garaż od wewnątrz, zarówno ścianę między garażem a domem, jak i sufit. Nawet architekt nam poprawiała projekt, bo oczywiście najpierw nie uwzględniła tego. Zresztą ona w ogóle nie była za mocna z ocieplenia. Ja poczytałam sobie trochę na forum i okazało się, że kilka osób zdecydowało się na docieplenie garażu, bo niestety zimno przedostaje się do domu. Więc ja to robię od razu, przy wykańczaniu garażu.

Niestety, nie mam wątpliwości, ze ściana z silikatów bedzie przepuszczać chłód, a strop też zimny - bo styropian w podłodze to za bardzo nie izoluje termicznie, tylko akustycznie. Ale u mnie musiała być od razu zrobiona taka zmiana, bo mam dość niski garaż, i jeżeli wybudowany byłby po staremu, to nie dałoby sie tam wcisnąć ocieplenia.

 

Jeżeli chodzi o tamten domek, to on nie jest po sasiedzku, ale całkiem niedaleko. Więc jak bedę miała okazję, to pstryknę foty. Dach chyba jest czerwony.

 

dominikams,

ja też mam takie samo zdanie jak Ty względem ocieplenia. Ale mimo wszystko poczekam i zobaczę jak będzie po pierwszej zimie 8). U mnie garaż ma 3 m wys. więc na dodatkowe ocieplenie nawet w późniejszym terminie będzie sporo miejsca :wink:

 

Pozdrówka ! :D

P.S. Nieśmiało czekam na fotki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag,

tylko wszystko zależy jakie to obrazy . Gdyby tak jakiegoś Mistrza były ... ale to tylko moje bohomazy

 

mistrzowie tez maluja bohomazy :p

... no tak, ale wtedy nazywają się "mistrzowskie bohomazy" , a moje jakby się miały nazywać ? :roll: :wink: :lol:

 

A ja nie widziałam bohomazów tylko obraz :o :roll:

Znowu mam zmienić szkła :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag,

tylko wszystko zależy jakie to obrazy . Gdyby tak jakiegoś Mistrza były ... ale to tylko moje bohomazy

 

mistrzowie tez maluja bohomazy :p

... no tak, ale wtedy nazywają się "mistrzowskie bohomazy" , a moje jakby się miały nazywać ? :roll: :wink: :lol:

 

 

Moje osobiste, wlasnoreczne bohomazy, powinnas byc dumna i blada ze potrafisz cos takiego stworzyc 8) nie jest waznie czy to dobre, czy mistrzowskie, czy kiczowate..... bo wiekszosc ludzi nawet tego nie potrafi :wink: wazne jest ze to Ty sama, wlasnymi recyma 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag,

tylko wszystko zależy jakie to obrazy . Gdyby tak jakiegoś Mistrza były ... ale to tylko moje bohomazy

 

mistrzowie tez maluja bohomazy :p

... no tak, ale wtedy nazywają się "mistrzowskie bohomazy" , a moje jakby się miały nazywać ? :roll: :wink: :lol:

 

 

Moje osobiste, wlasnoreczne bohomazy, powinnas byc dumna i blada ze potrafisz cos takiego stworzyc 8) nie jest waznie czy to dobre, czy mistrzowskie, czy kiczowate..... bo wiekszosc ludzi nawet tego nie potrafi :wink: wazne jest ze to Ty sama, wlasnymi recyma 8) :lol:

Dzięki Mohag ! Nigdy się nie zastanawiałam, czy to powód do dumy, bo ja "własnymi ręcyma" sporo różnych rzeczy zrobiłam, a nawet żyłam z pracy własnych rąk 8) . Te moje "rence" to już biedne są, a najgorsze, że ... chore :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...