Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Adrianko czy mogłabyś mi powiedzieć taką rzecz :D : jak zamawialiście silkę to palety były do zwrotu czy nie? Bo my zastanawiamy się nad silką na ściany działowe, ale w hurtowni nam powiedzieli, że za palety musimy zapłacić kaucję, bo są zwrotne :roll: Tylko nie zapytałam z tego wszystkiego jak wygląda ten zwrot - to my musimy je własnym transportem odstawić do hurtowni? :-? Jak to u Ciebie było? :wink:

zuczek,

u nas wszystkie palety były do zwrotu. Z tym, że w "zaprzyjaźnionej" hurtowni dawali mi je bez kaucji, bo odbierali je sami przy następnym transporcie (zostawiali następny zamówiony przeze mnie towar i zabierali puste już palety).

Podobnie było z europaletami od dachówki. Te są w cenie :wink: . Jak je opróżniłam to firma, która mi dachówkę przywoziła, odebrała je. Za dodatkowy transport nic sobie nie doliczyła :) .

Natomiast innej hurtowni doliczyli sobie za każdą paletę 2,50 PLN , ale gdybym je chciała zwrócić - przyjęliby bez problemu. Mam kilka takich palet i zbieram je na "kupkę". Po budowie sama odwiozę (mój kierownik budowy ma samochód dostawczy, więc z pewnością mi w tym pomoże 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem pełna uznania dla Twoich fachowców. Sama bym sobie takich życzyła.

 

Dach wygląda ślicznie. Komin jest bardzo ładnie zrobiony. Oooch!!!

Adrianko, już Ty wiesz dlaczego ja wzdycham, prawda?

Renatko,

dziękuję za serdeczne słowa :D .

Gdyby wszyscy fachowcy byli tacy jak moi, to inwestorzy mogliby spać spokojnie :wink: . Ja wierzę, że dla Ciebie tacy się właśnie znajdą :D .

 

P.S. Renatko, nie wzdychaj. Zobaczysz, że wszystko się ułoży po Twojej myśli. Jeszcze sobie powzdychasz, ale później - na widok WŁASNEGO domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o Jaka ILUMINACJA!!! Jak w Paryżu!!!

Pieknie teraz macie Adrianko i komina pozazdrości niejeden...

 

Zanoś tym swoim majstrom gorącej kawusi, herbatki i co tam jeszcze, byle im ciepło było!!!

 

Pozdrówka!!!

 

:D :D :D

Witaj Gryfpc, wreszcie się odezwałeś - super ! :D

Iluminacje całkiem, całkiem :wink: . Brakuje tylko sztucznych ogni i fajerwerków. Ale te zarezerwowałam na Nowy Rok, a to już niedługo :wink: :lol:

 

Z tą kawusią dla majstrów to masz dobry pomysł. Dawno już nic im nie zanosiłam. Chyba zaraz pobiegnę ...

 

Cieszę się, że Ci się u mnie podoba :wink:

 

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano mam pytanie: czy na zimę będziesz wyjmować okna na poddaszu i wyłaz dachowy żeby ich złodzieje nie ukradli, czy jakoś inaczej zabezpieczysz. W ogóle jaki macie plany budolane na sezon Zima 2006/2007. Będziecie coś robić w środku.

Pytam się o te okna, bo ja chciałabym zamontować wyłaz dachowy i jedno okno Velux ale boję się kradzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano mam pytanie: czy na zimę będziesz wyjmować okna na poddaszu i wyłaz dachowy żeby ich złodzieje nie ukradli, czy jakoś inaczej zabezpieczysz. W ogóle jaki macie plany budolane na sezon Zima 2006/2007. Będziecie coś robić w środku.

Pytam się o te okna, bo ja chciałabym zamontować wyłaz dachowy i jedno okno Velux ale boję się kradzieży.

Ja też boję się kradzieży więc swoje okna dachowe zdekompletowałam zaraz po osadzeniu i sprawdzeniu, czy wszystko jest O.K. Skoro było - zdjęliśmy skrzydła, zabezpieczyliśmy kartonem i wywieźliśmy z placu budowy (6 sztuk). W dachu pozostała więc jedynie rama .

Dziury po skrzydłach najpierw sama okryłam folią, ale gdy po pierwszym deszczu folia się zerwała, moje majstry zrobili z desek ramkę, przymocowali do tej ramki grubą folię i całość wstawili w otwory od zewnątrz. Aby było to stabilne i wiatr tego nie wyrwał od wewnątrz przymocowali całość drutem do krokwi.

Na moich ostatnich "nocnych" zdjęciach widać trochę te ramki( jedna czarna, druga biała).

Wyłazy dachowe pozostały na miejscu. Tych wyjmować nie będę. Mam nadzieję, że złodziejowi nie będzie się chciało wdrapywać pod sam szczyt dachu i je stamtąd wyjmować :wink: 8)

 

Odnośnie naszych planów, to chcielibyśmy nie przerywać prac . Teraz majstry działają na zewnątrz (póki pogoda dopisuje). Jak uporają się z klinkierem i ocieplą dom z zewnątrz zrobią "wyprawę" z siatki i kleju. Pozostałe elementy elewacji pozostaną do wiosny.

Wewnątrz mam już instalację elektryczną i wod - kan oraz tynki. Chciałabym zaraz po pracach zewnętrznych zrobić insalację CO i wylewki. Plany więc są :wink: . Zobaczymy co z tego wyniknie :roll: :wink:

 

Wydaje mi się, że lepiej chuchać na zimne i zabezpieczyć okna. Jeśli masz gdzie przetrzymać skrzydła lepiej je zdjąć. Jeśli nie to chociaż (tak dla niepoznaki) okryć folią :wink:

 

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź :) Coś wymyślimy z tymi paletami :wink: A co do silki jeszcze, to ja zdecydowanie wolałabym gr 12 cm, a nie 8, ale wszystko zależy od decyzji kierbudka. Mam nadzieję, że będzie można stawiać z 12 8) :roll:

 

Pozdraiwam

zuczek, stań przy swoim, a kierbud. z pewnością znajdzie rozwiązanie. Aż takiej różnicy w obciążeniech nie będzie :wink: .

 

Pozdrówka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, ogromnie mi się podoba ta twoja elewacja!!

Razem z dachem - super dobrałaś kolory!!

dominikams, dzięki za komplement ! Ogromnie się cieszę, że Ci się moja elewacja podoba :D .

Nie jest jeszcze co prawda skończona, ale już "coś" widać :wink: .

Kolory dachu i cegły o różnych porach dnia i w zależności od intensywności nasłonecznienia (lub przy jego braku) przybierają inne odcienie. Zadowolona jestem z tego , że w każdej z opcji "kolory się nie gryzą" :wink: .

Lubię kolory ziemi, klasyczne formy i naturalne materiały. Myślę, że wszystko to do siebie pasuje i trudno tu o złe zestawienia 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfredko, ogromnie mi miło słyszeć takie słowa i to z Twoich ust. Czuję się zaszczycona Twoją wizytą i takim komentarzem :D .

Szkoda, że teraz goszczę Cię tak rzadko, ale przyznam, że Twoje wizyty są dla mnie wielką przyjemnością.

 

Mam nadzieję, że jak wstawią mi okna i drzwi domek jeszcze bardziej zyska na urodzie :roll: 8)

 

Gorąco pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja następna w kolejce z zachwytami. Nie było mnie troszkę a tu takie cuda :p :p :p :p :p :p :p :p Śliczne wejście do domku- radzę jednak uważać, bo możesz nie opędzić się od gości. :wink: :wink: :wink:

Cieszę się, że akcja dach prawie skończona. Jednak co przykryty dach, to przykryty. Chyba jednak wszędzie są takie kłopoty z materiałami. Ja też czekałam, bo nie było dachówki skrajnej, niedaleko rozpoczęty dach czeka sobie już chyba z miesiąc na resztę dachówki. Szaleństwo jakieś z tymi materiałami.

Gratuluję i

Pozdrawiam cieplutko :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...