Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Adrianko, ogromnie mi się podoba ta twoja elewacja!!

Razem z dachem - super dobrałaś kolory!!

dominikams, dzięki za komplement ! Ogromnie się cieszę, że Ci się moja elewacja podoba :D .

Nie jest jeszcze co prawda skończona, ale już "coś" widać :wink: .

Kolory dachu i cegły o różnych porach dnia i w zależności od intensywności nasłonecznienia (lub przy jego braku) przybierają inne odcienie. Zadowolona jestem z tego , że w każdej z opcji "kolory się nie gryzą" :wink: .

Lubię kolory ziemi, klasyczne formy i naturalne materiały. Myślę, że wszystko to do siebie pasuje i trudno tu o złe zestawienia 8) .

 

No jak by mi się twoja elewacja mogła nie podobać? :wink: Przecież to moja ulubiona cegła!!! :lol: (naprawdę, jedna z niewielu jaka mi się podobała totalnie i bezapelacyjnie!).

 

A to że zmienia kolory w zależności od światła to całkiem normalne, i - moim zdaniem - wprowadza fajne urozmaicenie.

 

Twoja elewacja jest w ogóle taka bogata - przez wykończenie nadproży i urozmaicone krawędzie (nie wiem jak to nazwać - to, że krawędzie nie są równe, tylko takie schodkowane) - bardzo mi się to podoba. Ja też myślałam o ścianie trójwarstwowej, ale niestety zrezygnowaliśmy z tego ze względu na koszty :( No nic... może następny dom.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To ja następna w kolejce z zachwytami. Nie było mnie troszkę a tu takie cuda :p :p :p :p :p :p :p :p Śliczne wejście do domku- radzę jednak uważać, bo możesz nie opędzić się od gości. :wink: :wink: :wink:

Cieszę się, że akcja dach prawie skończona. Jednak co przykryty dach, to przykryty. Chyba jednak wszędzie są takie kłopoty z materiałami. Ja też czekałam, bo nie było dachówki skrajnej, niedaleko rozpoczęty dach czeka sobie już chyba z miesiąc na resztę dachówki. Szaleństwo jakieś z tymi materiałami.

Gratuluję i

Pozdrawiam cieplutko :p

tabaluga,

oj! przyjemnie mi to wszystko słyszeć ! :D . Ach! jak ja lubię komplementy :oops: 8) :lol:

Jeśli goście będą tacy mili jak Ty tabalugo, to drzwi będą zawsze otwarte. Ponieważ są szerokie (180 cm) to tłoku raczej nie będzie :wink: . Bardzo lubię odwiedziny :D

 

Zależało mi, by dekarz obrobił kominy, bo w czasie opadów zaciekały. Teraz mam już je zrobione. Pozostało jeszcze parę rzeczy, ale mniej pilnych 8) .

 

Dzięki za gratki ! Również pozdrawiam cieplutko !!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, ogromnie mi się podoba ta twoja elewacja!!

Razem z dachem - super dobrałaś kolory!!

dominikams, dzięki za komplement ! Ogromnie się cieszę, że Ci się moja elewacja podoba :D .

Nie jest jeszcze co prawda skończona, ale już "coś" widać :wink: .

Kolory dachu i cegły o różnych porach dnia i w zależności od intensywności nasłonecznienia (lub przy jego braku) przybierają inne odcienie. Zadowolona jestem z tego , że w każdej z opcji "kolory się nie gryzą" :wink: .

Lubię kolory ziemi, klasyczne formy i naturalne materiały. Myślę, że wszystko to do siebie pasuje i trudno tu o złe zestawienia 8) .

 

No jak by mi się twoja elewacja mogła nie podobać? :wink: Przecież to moja ulubiona cegła!!! :lol: (naprawdę, jedna z niewielu jaka mi się podobała totalnie i bezapelacyjnie!).

 

A to że zmienia kolory w zależności od światła to całkiem normalne, i - moim zdaniem - wprowadza fajne urozmaicenie.

 

Twoja elewacja jest w ogóle taka bogata - przez wykończenie nadproży i urozmaicone krawędzie (nie wiem jak to nazwać - to, że krawędzie nie są równe, tylko takie schodkowane) - bardzo mi się to podoba. Ja też myślałam o ścianie trójwarstwowej, ale niestety zrezygnowaliśmy z tego ze względu na koszty :( No nic... może następny dom.... :wink:

dominikams,

pamiętam, pamiętam, że wybrałaś tą samą cegłę. Także dobrze wiem , że Ci się ona podoba. Inaczej być przecież nie może :wink: :lol: .

Wydaje mi się, że wyglądałaby ona inaczej np. przy innym kolorze dachu, przy różnych kolorach ścian , stolarki, okien itp. Ja wybrałam opcję kontrastującą. Mimo, że w cegle nie było tak dużo czerwieni to np. mój dach jest właśnie czerwony 8) .

To urozmaicenie intensywności kolorów cegły w zależności od naświetlenia podobnie jak Ty uważam, za bardzo ciekawy efekt . Myślę, że to jej wielki atut (przynajmniej nie będzie nudno :wink: :lol:).

Przyznam, że to łukowe wejście jest dużą ozdobą. Jednak nad nim będzie daszek, który nieco je przysłoni i tego "schodkowatego" łuku nie będzie tak widać jak teraz 8) .

Cieszę się z tej ściany 3W, bo myślę, że domek będzie ciepły i z dobrym mikroklimatem.

A co do następnego domu, to ... nigdy nie wiadomo, co kolejny dzień przyniesie ... kto wie, może właśnie następny dom ? :roll: :wink:

 

Serdecznie pozdrawiam i trzymam kciuki za Twój komin ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swietnie dach sie prezentuje. Zreszta wiesz, ze twoj dom bardzo mi sie wizualnie podoba- jak nazarie wszystkie rozwiazania mnie powalaja :wink: Chciaz szkoda, ze daszkiem przyslonisz te luki nad wejsciem :roll: Ale wiem wiem- daszek praktyczny jest nie ma co- tez bede miala u sibie, ale to pewnie w przyszlym roku :wink:

 

A twoje chlopaki sa na prawde na medal. Jeszcze zadna ekipa nie pracowala u mnie po zmroku :o Reflektory :roll: Ty sie ich kobito trzymaj! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfredko, ogromnie mi miło słyszeć takie słowa i to z Twoich ust. Czuję się zaszczycona Twoją wizytą i takim komentarzem :D .

Szkoda, że teraz goszczę Cię tak rzadko, ale przyznam, że Twoje wizyty są dla mnie wielką przyjemnością.

 

Mam nadzieję, że jak wstawią mi okna i drzwi domek jeszcze bardziej zyska na urodzie :roll: 8)

 

Gorąco pozdrawiam ! :D

Rzadko, bo już z rzadka zaglądam na forum :cry: :cry: Zajęła mnie proza życia.....Och, jakaż cudna proza.....Po prostu w wolnych chwilach korzystam z urokow mieszkania we własnej chałupce!!!! :wink: :wink: Też będziesz tak niedługo miała!! Zapewniam Cię !! Bardziej atrakcyjne będzie spędzenie kilku miłych chwil przed kominkiem, na spacerze czy nawet na prozaicznym zajęciu tzw. sprzątaniu.....

Ale zapewniam Cię że z doskoku "śledzę" Twoje wyczyny..I JESTEM PEŁNA PODZIWU I UZNANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tyle udało się Wam osiągnąć podczas tego roku!!!!! Jak soptkałyśmy się ( Kwiecień, Maj?) to byłaś na etapie fundamentów?! A tu teraz takie cuda!!!!

Przyj do przodu, jak czołg....z każdą chwilą, godziną , dniem jesteś bliżej celu.......A powiem Ci tak po cichutku....WARTO!!!! CHOLERA, JAK BARDZO WARTO!!!!!!!

Życzę powodzenia w dalszych bojach ( idzie Ci to całkiem prima!!)I jak najszybszego "wchłaniania" nowego lokum....

A ja tak po cichutku, chyłkiem będę kibicować poszczególnym wyczynom.....TRZYMAM KCIUKASY!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale swietnie dach sie prezentuje. Zreszta wiesz, ze twoj dom bardzo mi sie wizualnie podoba- jak nazarie wszystkie rozwiazania mnie powalaja :wink: Chciaz szkoda, ze daszkiem przyslonisz te luki nad wejsciem :roll: Ale wiem wiem- daszek praktyczny jest nie ma co- tez bede miala u sibie, ale to pewnie w przyszlym roku :wink:

 

A twoje chlopaki sa na prawde na medal. Jeszcze zadna ekipa nie pracowala u mnie po zmroku :o Reflektory :roll: Ty sie ich kobito trzymaj! :lol:

iga,dziękuję za miłe słowa :D .

Daszek nad wejściem przysłoni nieco łuczki, ale nie będzie to "zwykły" daszek 8) . W/g mnie będzie od nich ciekawszy (nie tylko praktyczny) :roll: :wink: . Nie wiem, czy uda mi się go jeszcze w tym roku zamontować, ale na wiosnę na pewno.

 

Moje chłopaki to zuchy, a jakże. Jeden nawet zapowiedział, że będzie stróżował w moim domku na czas montażu okien i ich obróbek :o :D .

Będę musiała chyba skombinować dla niego łóżko polowe i śpiwór :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko ale masz cudnie w domku 8) 8)

Te swiatło w salkonie, i całym domku, nawet w garażu 8) :wink: Cudnie tańczy na scienach a co będzie jak okna będą :roll: :p

Czary mary :wink:

 

A klinkierek tez wspaniale dobrany i te łuczki schodkowo zakończone :p dla mnie bomba 8)

 

Pozdrówka 8)

andrzejko, bardzo się cieszę, że Ci się mój domek podoba :D

Mam nadzieję, że światło przez prawdziwe okna będzie jeszcze ładniej tańczyć :wink:

 

Pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfredko, ogromnie mi miło słyszeć takie słowa i to z Twoich ust. Czuję się zaszczycona Twoją wizytą i takim komentarzem :D .

Szkoda, że teraz goszczę Cię tak rzadko, ale przyznam, że Twoje wizyty są dla mnie wielką przyjemnością.

 

Mam nadzieję, że jak wstawią mi okna i drzwi domek jeszcze bardziej zyska na urodzie :roll: 8)

 

Gorąco pozdrawiam ! :D

Rzadko, bo już z rzadka zaglądam na forum :cry: :cry: Zajęła mnie proza życia.....Och, jakaż cudna proza.....Po prostu w wolnych chwilach korzystam z urokow mieszkania we własnej chałupce!!!! :wink: :wink: Też będziesz tak niedługo miała!! Zapewniam Cię !! Bardziej atrakcyjne będzie spędzenie kilku miłych chwil przed kominkiem, na spacerze czy nawet na prozaicznym zajęciu tzw. sprzątaniu.....

Ale zapewniam Cię że z doskoku "śledzę" Twoje wyczyny..I JESTEM PEŁNA PODZIWU I UZNANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tyle udało się Wam osiągnąć podczas tego roku!!!!! Jak soptkałyśmy się ( Kwiecień, Maj?) to byłaś na etapie fundamentów?! A tu teraz takie cuda!!!!

Przyj do przodu, jak czołg....z każdą chwilą, godziną , dniem jesteś bliżej celu.......A powiem Ci tak po cichutku....WARTO!!!! CHOLERA, JAK BARDZO WARTO!!!!!!!

Życzę powodzenia w dalszych bojach ( idzie Ci to całkiem prima!!)I jak najszybszego "wchłaniania" nowego lokum....

A ja tak po cichutku, chyłkiem będę kibicować poszczególnym wyczynom.....TRZYMAM KCIUKASY!!!!!!!

alfredko,

wierzę, że jak ma się już TEN wymarzony domek, to nic innego nie chce się robić, tylko korzystać z jego uroków. A tych uroków jest tak wiele, że nie sposób ich wszystkich od razu zasmakować. A więc człek się delektuje każdą chwilą, każdą składową "prozy życia". Doskonale Cię rozumiem i zazdraszczam tych smaków... tych pysznych smaków ...

 

Dziękuję Ci za serdeczne słowa i za kibicowanie. To mnie bardzo wspiera i pomaga iść do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, ja muszę jeszcze nawiązać do Twoich potrójnych łuczków nad wejściem, bo tylko chodzę i myślę i myślę i nie dają mi spokoju :wink:

Nie, nie chodzi o to żeby mi się nie podobały, wręcz przeciwnie :D Zastanawiam się czy takie cudeńko jest do wykonania w przypadku ściany dwuwarstwowej (może wtedy podwójny, a nie potrójny łuk) i w innej technologii np. cegła łamana silikatowa. W moim domku kształt wejścia będzie bardzo podobny :D stąd to myślenie i myślenie i .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko, takie łuczki w ścianie 2W też można zrobić i nawet nie z dwóch warstw schodkowo ułożonych cegieł , a z trzech - tak jak u mnie.

W projekcie mojego domu przewidziano właśnie ścianę 2W i trzystopniowe łuczki (to ja sama zamieniłam 2W na 3W, ale to niczego nie zmienia). A więc nie widzę problemu :wink:

 

Pozdrówka ! :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jak widzę temat Dach prawie zamknięty.Dachówka prezentuje się znakomicie a skoro pozostały do wykonania drobne,kosmetyczne poprawki to możesz odetchnąć.Najważniejsze ,by dom był dobrze zabezpieczony przed deszczem,jesienną szarugą i zbliżającą się zimą.Zadaszenie nad wejsciem ta wisienka na torcie może z powodzeniem poczekać do wiosny. :p A kolorystyka -dachówki,komina,blach,rynien- w ogólnym zestawieniu znakomita!.Na tle zieleni lasu-bajeczna!.Wygląda to świetnie. Gratuluję dobrego gustu i smaku.Jak widać praca wre w dzień i w nocy.Ekipa faktycznie niestrudzonai pełna zaangażowania.Widać,że relacje między wami : inwestor -wykonawcy są fajne.Ale w tym jest dużo Twojej zasługi.Zapracowałaś na to.Potrafisz wspólpracować z ludzmi,być partnerem dla każdego i w każdej sytuacji. No i chłopaki pracuą jak na swoim.Tak trzymaj! POZDROWKA :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko dziękuję, że rozwiałaś moje wątpliwości dotyczące łuczków. Zastanawiam się tylko, czy łuczki robi się tylko i wyłącznie przy gładkich cegiełkach czy dobrze wyglądałyby w strukturze skalistej. Jak myślisz? Widziałaś silkę łamaną-skalistą? Bardzo mi się podoba, ale czy nadaje się na łuki? Tę wnekę przy drzwiach wejściowych chciałabym wyłożyć silką białą skalistą. Może mój pomysł jest mało praktyczny? A może piaskowcem (matko ile to kosztuje!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko,

Twój pomysł obłożenia zarówno wnęki, jak i łuczków nad wejściem silikatową cegłą elewacyjną tzw. skałką jest jest jak najbardziej właściwy. Nawet z piaskowca mogłoby być, tylko faktycznie chyba nieco większe koszty, choć przyznam, że piaskowiec na Twoim domku prenentowałby się wybornie :wink: .

Sądzę jednak, że i biała skałka ładnie by pasowała. Widziałam taką silkę łamaną, ale ona ma jeden bok dłuższy. Można wtedy zrobić szerszy łuczek, albo przyciąć silkę . Jednak chyba najpierw trzeba by było wykonać betonowe nadproże w łuku (podwójne, albo potrójne) i dopiero później obłożyć to łamaną silką.

Musiałabyś porozmawiać z wykonawcą, jak on to widzi od strony technicznej, bo może ja się mylę, a nie chciałabym Cię wprowadzać w błąd 8) .

Jeśli zaimpregnujesz "skałkę",to jej biały kolor długo będzie cieszył oko swoim wyglądem.

 

A myślałaś o kamieniu elewacyjnym z betonu, który imituje prawdziwy ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...