Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

zuczek,

na początku zanim jeszcze zobaczyłam na własne oczy okna Urzędowskiego myślałam (a nawet byłam pewna 8) ), że wybiorę okna M&S - również drewniane, które jakiś czas temu widziałam na Targach Mieszkaniowych. Myślałam też o Firmie Bertrand, która otworzyła niedawno u nas swój salon , a także innych - mniej znanych regionalnych firmach .

 

Dwa lata temu moja znajoma wymieniała swoje okna i wybrała Urzędowskiego. Kiedy ją odwiedziłam pochwaliła się nimi. Mogłam dokładnie przyjrzeć im się z bliska i usłyszeć uwagi na ich temat. Była bardzo zadowolona, co pokrywało się z opinią jeszcze paru znajomych, którzy również byli posiadaczami okien tej firmy. Ponieważ sam wygląd zewnętrzny zrobił na mnie ogromne wrażenie postanowiłam jeszcze raz pojechać do M&S i porównać obu producentów. Niestety M&S pozostał w tyle, a po zaznajomieniu się z ofertą cenową obu Firm - nie było już się nad czym zastanawiać , bo cena była niemalże taka sama.

Wybrałam więc okna, które najbardziej mi się podobały (ale to przecież rzecz gustu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szkoda, ze tak u ciebie wyszlo z montazem okien :roll: Ze tez zawsze musi byc jakis knyf! :evil:

Widzisz jak sie zdecydowalam na Ms i kilka miesiecy sie bujalam z reklamacja - za to uluga montazu byla pierwsza klasa :D Cos za cos :wink:

Ale ja tam zuczku okien MS ne polecam :wink: Sprawdz okna w Thermofasadzie na Góreckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze nie skomentowałam tych ostatnich zdjęć? :o :oops:

 

Eeeee..... eeeeee.... no cholerka co ja mam powiedziec, jak już wszyscy powiedzieli dokładnie to co ja chcę powiedzieć... :roll:

 

Po prostu okna bajer. Ależ mi się ten kolorek podoba! Moje będą jednak ciemniejsze, bo nie ma takiego wyboru oklein PCV :-? Pozostawał mi tylko wszechobecny złoty dąb (który nie pasuje mi do dachówki) i orzech. Więc zdecudowaliśmy się na orzech. Mam nadzieję, że nie będą za ciemne, bo na próbnikach to gucio widać :roll:

 

Niech się sprężają ci kolesie i poprawią to co mają poprawić. Że też zawsze musi się coś przydarzyć, kurcze, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

przedstawiciel Firmy u którego zamawiałam okna chyba właśnie czyta Forum ... :roll: .... Sprawa w zasadzie załatwiona 8) :wink: :lol:

 

Dominiko,

powiem Ci, że kolor jest w rzeczywistości jeszcze ładniejszy 8) :wink: .

Został wybrany przeze mnie jako "drugi", bo na początku wybrałam inny . Na szczęście udało mi się dokonać zmiany i teraz jestem zadowolona.

Faktycznie na małych próbkach (5cm/10 cm) nic nie widać 8) .Wybór kolorów okien drewnianych może rzeczywiście jest nieco większy jak z PCV, ale pamiętam, że na początku gdy zobaczyłam próbnik wydawało mi się, że żaden nie będzie mi pasował 8) .

Cieszę się, że tak wyszło i myślę, że całość będzie O.K. 8) :wink:

 

zuczek,

różnica w cenie okien drewnianych między tymi dwoma firmami była śmiesznie mała :wink: . M&S były nieznacznie tylko tańsze 8) .

Sporą różnicę w cenie mają okna z PCV. Wiem, że M&S oprócz drewnianych okien ma również PCV.

Uważam jednak, że jeśli chodzi o PCV, to najlepsze okna ma Thermoplast 8) (mam w obecnym mieszkaniu i sprawują się kapitalnie. W domu jednak chciałam drewniane :wink: ).

 

POZDRÓWKA ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: .....no i proszę ,tylko przesunąć w czasie zapłatę warunkując ją usunięciem niedoróbek montażowych a chęć do pracy wzrasta.Nie mogli tak od razu- fachowcy z bożej łaski.

 

Etap OKNA chyba już na mecie?,a i dodatkowe akcesoria też w kieszeni. BRAWO !!! Oby zapasowy lakier nie był potrzebny w czasie dalszej budowy.

Dopełnienie ostatnich formalności u dilera w miłej atmosferze jest obiecujące co do dalszych ewentualnych kontaktów w przyszłości.

Słusznie ,że przekazałaś pilnowanie DOMKU firmie ochroniarskiej.Będziesz spokojniejsza. Jak mówią ..."strzeżonego Pan Bóg strzeże ".

POZDROWKA :p :p :p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: .....no i proszę ,tylko przesunąć w czasie zapłatę warunkując ją usunięciem niedoróbek montażowych a chęć do pracy wzrasta.Nie mogli tak od razu- fachowcy z bożej łaski.

 

Etap OKNA chyba już na mecie?,a i dodatkowe akcesoria też w kieszeni. BRAWO !!! Oby zapasowy lakier nie był potrzebny w czasie dalszej budowy.

Dopełnienie ostatnich formalności u dilera w miłej atmosferze jest obiecujące co do dalszych ewentualnych kontaktów w przyszłości.

Słusznie ,że przekazałaś pilnowanie DOMKU firmie ochroniarskiej.Będziesz spokojniejsza. Jak mówią ..."strzeżonego Pan Bóg strzeże ".

POZDROWKA :p :p :p .

 

goyka,

mogę powiedzieć, że temat okien mam zamknięty, choć pozostała mi jeszcze wymiana okapnika i regulacja , ale ta dopiero wiosną :wink: . W każdym razie najważniejsze, że sprawa miała szczęśliwy finał i mogłam się pożegnać w zgodzie. Tym bardziej, że mam przecież jeszcze w tej samej firmie zamówione drzwi wejściowe 8) .

Martwią mnie jednak parapety. Firma oczywiście w ramach reklamacji zmieni mi kolor, z tym, że okazało się, że zamówiłam je za płytkie :o :( . Trzeba by było je o 10 cm poszerzyć. A za to żądają sobie niesłychanie dużo kasy :-? . Więcej niż bym zamówiła nowe parapety :evil: .

Zastanawiam się więc, czy w ogóle warto je przerabiać :roll: . Może od razu zamówię nowe ? :roll: 8) :-?

 

POZDROWIONKA ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam powrócic do tematu tynków - nie moge się doczytać w dzienniku - czy gruntowaliście ściany przed tynkowaniem?

Dominiko,

u nas są tynki cementowo - wapienne (tradycyjne). Ścian nie gruntowaliśmy. Tynkarze rzucili na silkę tzw. szprycę , czyli zaprawę tynkarską , która nierównomiernie (jakby z grudkami) pozostała na ścianie do wyschnięcia. Następnie kolejny raz nakładali tynk i zacierali (wyrównywali). Wszystko robili ręcznie , a tynki mam równiusieńkie :wink: . Po ociepleniu poddasza i wykonaniu stropu chcę położyć na moje tynki tzw. pulpę (gładź wapienną).

Obecnie mam tynki kat.3 , a po "pulpie" będą kat.4 (najwyższą) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

u nas są tynki cementowo - wapienne (tradycyjne). Ścian nie gruntowaliśmy. Tynkarze rzucili na silkę tzw. szprycę , czyli zaprawę tynkarską , która nierównomiernie (jakby z grudkami) pozostała na ścianie do wyschnięcia. Następnie kolejny raz nakładali tynk i zacierali (wyrównywali). Wszystko robili ręcznie , a tynki mam równiusieńkie :wink: . Po ociepleniu poddasza i wykonaniu stropu chcę położyć na moje tynki tzw. pulpę (gładź wapienną).

Obecnie mam tynki kat.3 , a po "pulpie" będą kat.4 (najwyższą) :wink:

 

No właśnie ja też będę robić cementowo-wapienne. Tynkarz twierdzi, ze nie guntować, ale chciałam sprawdzić, bo na forum zdania podzielone. Ja bładzi wapiennej chyba nie bedę kładła (nawet nie wiem, co to jest :oops: ), ostatnią - trzecią warstwę z piaskiem kwarcowym zostawiam, bo lubię taka delikatną fakturkę. Dzięki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że czyta, i bardzo ładnie z jego strony że zakończył temat w sposób zadowalający :)

Bo chyba by nie chciał tyli bab mieć na głowie :wink: :)

Co do parapetów to nie bardzo kapuje o co chodzi :o :roll:

Aga, na pewno nie chciał mieć z tyloma babami do czynienia, więc się postarał ... :wink:

Co do parapetów to było tak : zamówiłam parapety w kolorze swoich okien (brązowym). W trakcie dostawy okazało się, że mają zły kolor(zbyt jasny - żółty). Diler od razu je wziął do przelakierowania. Po montażu okien , kiedy wiedziałam już w którym miejscu zaczyna się okno (rama) i jaka jest głębokość ściany przy oknie, okazało się, że ma ona więcej niż mają moje parapety :o . Zadzwoniłam więc do dilera, a on do Firmy z pytaniem o przeróbkę. Niestety przerobienie starych kosztować ma więcej niż zamówienie nowych :-? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

u nas są tynki cementowo - wapienne (tradycyjne). Ścian nie gruntowaliśmy. Tynkarze rzucili na silkę tzw. szprycę , czyli zaprawę tynkarską , która nierównomiernie (jakby z grudkami) pozostała na ścianie do wyschnięcia. Następnie kolejny raz nakładali tynk i zacierali (wyrównywali). Wszystko robili ręcznie , a tynki mam równiusieńkie :wink: . Po ociepleniu poddasza i wykonaniu stropu chcę położyć na moje tynki tzw. pulpę (gładź wapienną).

Obecnie mam tynki kat.3 , a po "pulpie" będą kat.4 (najwyższą) :wink:

 

No właśnie ja też będę robić cementowo-wapienne. Tynkarz twierdzi, ze nie guntować, ale chciałam sprawdzić, bo na forum zdania podzielone. Ja bładzi wapiennej chyba nie bedę kładła (nawet nie wiem, co to jest :oops: ), ostatnią - trzecią warstwę z piaskiem kwarcowym zostawiam, bo lubię taka delikatną fakturkę. Dzięki!!

Mnie się wydaje, że tak jak mi tynkarze zrobili jest dobrze. Tym bardziej, że i kierownik bud. był przy tym i mówił, że jest O.K.

W obecnym mieszkaniu mam ściany z fakturą więc dla odmiany w domu zrobię gładź :wink: . Jak mi się znów znudzi rzucę sobie jakąś strukturę 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Przypadkiem zaglądnęłam do Twojego dziennika i muszę napisać, ze piękne okna wybrałaś :-) Domek będzie naprawdę śliczny :-)

 

Ale najbardziej zauroczyły mnie te sosenki wokół... Marzenie. Mieszkać w takim miejscu to będzie naprawdę przyjemność :-)

 

Życzę powodzenia w dalszych etapach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Zuzza ! Miło mi Cię gościć - witam ! :D

 

Cieszę się się, że okna i domek przypadły Ci do gustu.

Sosenki na działce to samosiejki. Bardzo się w tym roku rozrosły. Trzeba je będzie nieco poprzycinać, by nie byly zbyt wysokie .

Mam nadzieję, że jak już zamieszkamy - będzie przyjemnie 8) :wink:

 

Serdecznie pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...