Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Ooo! to ceny tak poszybowały?

... Adrianko, nie strasz cenami, bo się nigdy nie odważę. :-?

Renatko, gdzież bym śmiała Cię straszyć 8) .

Nie chcę ... , ale muszę powiedzieć, że ... ceny niestety poszybowały :-? .

W zasadzie wszystko zdrożało . Sama zobacz o ile wzrósł 1m2 mieszkania od roku 1998 . W/g moich obliczeń 300%.

 

Także nie masz na co czekać, tylko zakasuj rękawy i do dzieła !!! I bez wymówek ! :wink:

 

P.S. Moja brama jest pojedyńcza , ale o nietypowym wymiarze (272/235).

Sama zwiększyłam szerokość wjazdu, bym nie miała problemów z wjechaniem do garażu. Dobrze, że teraz robią składane lusterka :wink: :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi tez się bardzo spodobały firanki! :D

Na co czekasz?! Pakuj się!! Dom gotowy!! :wink: :lol:

 

A z tą nieszczelnością komina to rzeczywiście wpadka - aż boję się pomyśleć co by było, gdyby była już wełna i płyty.

 

Na drzwi czekasz tyle czasu?! To jakiś koszmar! Zapowiadają chociaż, kiedy możesz się ich spodziewać? Trzymam kciuki!!

 

A brama to jest ciemny brąz? Na zdjęciach nie wygląda ciemno ani trochę. Może to kwestia zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

wiesz, im bardziej roboty posuwają się w przód tym bardziej uzmysławiam sobie ile jeszcze przede mną. Jakby następne etapy przytłaczały swoim zakresem to co zostało już wykonane.

To niesamowite, że im więcej - tym mniej. Im więcej robię (rękami swoich majstrów) tym mniej widać i jakby droga do celu się oddalała :roll: 8)

Obawiam się, że zanim dom będzie gotowy ... to duuużo jeszcze czasu upłynie ...

W każdym razie o firanki już nie muszę się martwić :wink: :lol:

 

Na drzwi niestety czekam i czekam :-? . Zamawiałam je miesiąc później niż okna. Ponieważ te przyszły w grudniu, to mam nadzieję, że drzwi dostanę w tym miesiącu. Już chciałabym mieć je zamontowane. Jestem też ogromnie ciekawa jak wyszły, bo sama robiłam ich projekt :wink:

 

Z dekarzem rozmawiał już mój kier. bud. Poprawki mają być wykonane w tym tygodniu, ale pewnie trzeba będzie poczekać z ociepleniem do następnych deszczy, by sprawdzić, czy wszystko jest O.K.

 

Dzięki za trzymanie kciuków - są bardzo potrzebne ! :D

 

 

P.S.

Brama to "ciemny brąz", który w realu nie jest ciemny :wink: .

Zdjęcie w zasadzie oddaje ten kolor, chociaż może błysk lampy aparatu rozjaśnił go trochę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

wiesz, im bardziej roboty posuwają się w przód tym bardziej uzmysławiam sobie ile jeszcze przede mną. Jakby następne etapy przytłaczały swoim zakresem to co zostało już wykonane.

To niesamowite, że im więcej - tym mniej. Im więcej robię (rękami swoich majstrów) tym mniej widać i jakby droga do celu się oddalała :roll: 8)

Obawiam się, że zanim dom będzie gotowy ... to duuużo jeszcze czasu upłynie

 

Ja mam to samo - jestem już jakoś zdołowana tym ogromem prac.

No i jeszcze ten tynkarz :-?

 

Ja tez chcę miec bramę ciemny brąz, który nie jest ciemny! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko, więc jest już nas dwie :wink: .

Zapewne to "normalne" odczucia i każdy z inwestorów takie ma. Ale to marne pocieszenie. Obawiam się, że to co najgorsze dopiero przed nami 8) .

W końcu "wykończeniówka" ma dopiero wykańczać :wink: :lol:

 

Jeśli chcesz bramę w kolorze "ciemny brąz" , który nie jest ciemny - zamów taką jak ja 8) :wink:

 

Trzymam kciuki za Twoje tynki ! :D . Będzie dobrze ! Nie martw się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz bramę w kolorze "ciemny brąz" , który nie jest ciemny - zamów taką jak ja 8) :wink:

 

To mi podpowiedziałaś! :roll: :wink:

Jest rano i główka wolniej pracuje po wylegiwaniu się w łóżeczku? :wink: :lol:

Toż to była ukryta prośba/sugestia o podanie namiarów na bramę (czyli producenta itd), bo się nie doczytałam, czyja to brama 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Dominiczko,

jeśli dobrze spojrzysz na mój ostatni post, to zobaczysz, że to nie rano, a późnym wieczorem był pisany :wink: . Ale dla mojej główki to bez różnicy :wink: :lol:

Musiałaś faktycznie nie doczytać, bo w Dzienniku opisałam wszystkie szczegóły odnośnie bramy i sądziłam, że już wszyscy wszystko wiedzą 8) . Ale dla Ciebie :D , powtórzę : to brama Hormann segmentowa, z przetłoczeniami M, ocieplona 2/4cm, z napędem i w kolorze typowym - ciemny brąz (bez dopłat :wink: )

 

Miłego dnia ! :D Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano -widze, ze z brama wybor byl u ciebie dokladnie taki jak u mnie. Tez mailam mnostwo watpliwosci co do koloru i zdecydowalam sie na ciemny raz bez doplat i taki sam wzor mamy :D Ja tam jestem zadowolona z koloru- lepiej za duzo nie kombinowac (tym bardziez z doplata 700 zł :wink: ), bo i tak nie ma pewnosci jaki bedzie efekt.

 

Swietnie, ze zaczeliscie juz ocieplanie- dobra wybralas grubosc welny i sposob jej ulozenia :D My dalismy 20cm- niby jest cieplo, ale spedza mi to troche snu z powiek. Tylko, ze ja juz nic nie zrobia bo G-k juz polozony, ale za to moge dopingowac dobre decyzje innych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to ja też taką wezmę i będzie nas trzech :wink: :lol:

 

A co do wełny, to ja też się miotam ile dać. W projekcie 15 między krokwie + 5 na wierzch. Ale zastanawiam się, czy dać 10. Tak sobie myślę, ze może jakbym kupiła tę najlepszą wełnę (tzn. o najlepszych parametrach), to wystarzyło by 20? Mówię o Super-macie Isovera. Jaką wy macie, dziewczyny?

 

W ogóle to czuję, że skończy się to tak, że zdecydujemy się, jak zobaczymy wyceny na poszczególne wersje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga,

przy wyborze koloru bramy wyszłam z tego samego założenia co Ty - za dużo nie kombinować :wink:

Wydaje mi się, że na Twojej bramie są nieco węższe przetłoczenia niż na mojej. Ale to w zasadzie bez znaczenia. Ważne, że brąz się nam obu podoba :wink: :lol:

Miło, że popierasz nasze decyzje :D

 

Dominiko,

w "trzech" będzie raźniej ! :wink: :lol: . Zapraszam do grona brązowych bram :lol:

Do ocieplenia wykorzystaliśmy wełnę kamienną Rockwool . Między krokwie poszło 20 cm TOPROCK, a na wierzch 5 cmSUPERROCK.

Wolę wełnę kamienną niż szklaną 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...