Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Adrianko tak temp. powyżej 10 stopni utrzymywała sie w domu nawet podczas mrozów. Zapomniałam tylko napisać że nasza koza miała wentylator i powietrze po domu było rozprowadzane za pomocą rur spiro czyli takie małe DPG :oops:

Widzę że Twoje łązienki będą powalające :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

piekne plytki- mysle, ze swietnie uda ci sie zgrac je z nowoczesniejszym stylem. Jestem zachwycona ceramika- seria Ego zawsze najbardziej mi sie podobla- jak wezmiecie jeszecz wc w ego too na pewno do cibie przyjade, zeby usiasc na nim i poczuc odrobine luksusu!!! :D Bo ja niestety dalam to finansowo za wygrana- ale ta ceramika jest the best!!! :D Mam nadzieje, ze nie zmienisz decyzji :wink:

 

A co do wanny to ci nie doradze- obie sa piekne. Znajmoi maja u siebie ta polkolista z Kola wlasnie z okleinie drewnianej i uwazam, ze w realu prezentuje sie peiknie. Jesli wiec nie uda ci sie znalezc tej owalnej nic nie stracisz :wink:

 

A temperatura ma spasc po weekendzie :wink: I prosze nie byc zlosliwym dla zapoznionych i nie usuwac za szybko fortek!!!

Iga, no coś tyyy ! Przyjedziesz do mnie tylko dlatego by posiedzieć na kibelku ? :o :wink: :lol:

Cieszę się, że płytki i ceramika wpadły ci w oko :wink: :D .

 

Żałuję, że w żadnym ze sklepów nie ma tych obu wanien na ekspozycji. Wypatrzyłam je w katalogach, a nigdzie nie mogę zobaczyć "na żywo" :-? . Ale mówisz, że ta półkolista wygląda ładnie ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wylewki macie tradycyjnie wylewane czy z tzw.mixokreta?

Jak długo musza schnąc,aby można było kłaśc podłogi? Nas też goni czas,wylewki mają byc za ok.tydzień-dwa,boję się że przy tej pogodzie będą problemy ze schnięciem :-?

Jakie podłogi przewidujecie w salonie i pokojach?

Pozdrawiam cieplutko

EDZIA, DZIĘKI !!! :D

 

sowa (monikaka), witaj ! :D

Wylewki mamy tradycyjne i robione bez mixokreta. Beton przywożony jest z betoniarni wywrotką ( która jest bardzo blisko). Jest już wymieszany z plastyfikatorem. Majstry na miejscu rozkładają go, ubijają i równają .

Takie wylewki w tej temperaturze muszą schnąć około trzech miesięcy, ale gwarancji na to, że będą zupełnie suche nie ma 8) . My dogrzewamy pomieszczenia kozą , gazem i dmuchawą. Dzisiaj temp. na poddaszu miała 7 stopni.

Najbardziej zależy mi właśnie na poddaszu, bo tu chcę dać parkiet. Przed położeniem go trzeba będzie jednak sprawdzić wilgotność wylewek. Jeśli okaże się, że są niedostatecznie suche - wstrzymamy się .

Na parterze planuję gres, więc nie mam obaw, że będzie za wilgotno

 

Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, płytki i ceramikę po prostu śliczną wybrałaś. Mnie też bardzo podoba się ta seria, zwłaszcza te kremowe płyteczki.

Po raz kolejny zgadzamy się, tylko ja z pewnością ze względów finansowych będę musiała odpuścić sobie ceramikę Ego( witaj w klubie iga)

Może uda mi się zakupić wannę, tę owalną, bo najlepiej taka będzie pasowała do mojej łazienki, albo podobna byleby po środku ............ zobaczymy.

 

P.S. Kiedy Ty prezentowałaś wczesniej tę glazurę? Tak często mam krzyżyki zamiast zdjęć :evil:

Renatko,

pierwsze zdjęcie z płytkami wkleiłam w dniu wpisu :wink: .

Ogromnie mi miło, że potwierdzasz moje wybory :D . Ceramika Egoteż mi się bardzo podoba i myślę, że idealnie pasuje do takiej wanny 8) . Moja też poniekąd będzie stała na środku :wink: . Uważam, że wtedy świetnie się wyeksponuje.

Kremowe płyteczki będą jedynie dodatkiem . Generalnie łazienka będzie słoneczna (bo jest od północnego wschodu). Uznałam, że ten żółtawy kolor dobrze ją rozświetli .

 

Pozdróweczka ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, wanny super. Mnie bardzo podoba się ta druga, owalna. Tylko niestety, do takiej wanny trz4eba mieć chyba dużą ustawną łazienkę, a moja ma tylko 7,5 m2 :cry: . Płytki, które wybrałaś naprawdę ładne, teraz musisz jeszcze pomyśleć nad aranżacją całości a to niestety chyba najtrudniejsze. Ale Ty, jak widzę, masz duuuże umiejętności plastyczne, więc i z tym sobie świetnie poradzisz.

Aniu, fajnie, że ci się wanny podobają. Jeszcze nie zdecydowałam do końca którą zakupię. Problem mam z ustaleniem producenta tej owalnej. Nie wiem jaka firma ją produkuje 8) .

Moja łazienka (po zmianach) będzie dość spora, ale mało ustawna :-? . Wanna musi iść na środek, bo w rogu jest barzdo duży skos i nie można byłoby w niej stanąć .

Obecnie właśnie "pracuję" nad aranżacją i oświetleniem :wink: . Mam nadzieję , że efekty będą zadowalające 8)

 

Pozdrówka ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko tak temp. powyżej 10 stopni utrzymywała sie w domu nawet podczas mrozów. Zapomniałam tylko napisać że nasza koza miała wentylator i powietrze po domu było rozprowadzane za pomocą rur spiro czyli takie małe DPG :oops:

Widzę że Twoje łązienki będą powalające :)

Aguś, dzisiaj już nie jest źle, bo temp. na poddaszu ma 7 stopni :wink: :D . Musiała dojść jednak dodatkowa nagrzewnica i dmuchawa. Ciekawa jestem ile licznk wskaże :roll: . Obym się nie przeraziła i była wypłacalna :wink:

 

Z tymi łazienkami, to właśnie nic jeszcze nie wiadomo ... ale robię co mogę :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie, okropniascie podoba mi sie ten styl plytek 8) normalnie czad :lol: i nawet na wizualizacji z Tubadzina z tym przesytem efekt jest ohoho oczywiscie jak komu pasuje :wink:

 

Moja wizja do ogladania jest zawsze to photo 8)

 

http://img249.imageshack.us/img249/3470/cappuccinoaranzgf2.jpg

 

ale tak sie dziwnie sklada, ze chociaz podoba mi sie ze hoho, to dla mojego Rubika wybralam inny styl... bo mnie ciagle do niego ciagnie hihi

Juz dawno chcialam na przekor... chcialam cale przyziemie zrobic w toskanskim stylu. Nawet piaskowe plytki na podloge kupilam... ale cos sie nie udalo nic a nic :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo! Co ja widzę - podobna wanna do tej której szukam ... :roll: Ładne to, to :o :D

 

Widzisz Mohag, coś w człowieku takiego siedzi, że mimo iż się stara by coś zmienić - wychodzi na to samo 8) . Styl siedzi w nas tak głęboko, że w innym czujemy się nieswojo i jest nam źle.

Mnie np. bardzo podoba się nowoczesny styl , ale tylko na zdjęciach lub u znajomych 8) . W swoim domu będę miała stare meble i bibeloty ... oraz kafle bez paseczków i kropeczek 8) :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi moj malz mowi ze mam traume z dziecinstwa :wink: w moim rodzinnym mieszkaniu, ktore znajdowalo sie w starej "poniemieckiej" kamienicy.... nie powiem pieknej kamienicy po remoncie staly wlasnie takie wielkie, ciezkie antyczne meble. Wiesz w jadalni wielki okragly stol na jednej beczkowatej nodze z ciezkimi krzeslami obitymi materialem w kolorze starego rozu, sypialnia byla mahoniowa z wielkil lozkiem, wielka szafa, komodami, komodkami, stoliczkami.... jedyna zabawa i przyjemnosc w tym wszystkim byla jak sie z szafy skakalo na puchowe pierzyny i poduchy :wink: pozniej byl tylko problem zeby te bordowe kapy ze zlotymi fredzlami ponaciagac jak nalezy coby sie mam nie kapnela :lol:

I chociaz tam wszystko pasowalo, bo przy duzych pokojach i wysokosci 4.75 ze sztukateria na sufitach wygladalo to dobrze.... to ja mam osobisty "wstret" do staroci :oops: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko tak temp. powyżej 10 stopni utrzymywała sie w domu nawet podczas mrozów. Zapomniałam tylko napisać że nasza koza miała wentylator i powietrze po domu było rozprowadzane za pomocą rur spiro czyli takie małe DPG :oops:

Widzę że Twoje łązienki będą powalające :)

Aguś, dzisiaj już nie jest źle, bo temp. na poddaszu ma 7 stopni :wink: :D . Musiała dojść jednak dodatkowa nagrzewnica i dmuchawa. Ciekawa jestem ile licznk wskaże :roll: . Obym się nie przeraziła i była wypłacalna :wink:

 

Z tymi łazienkami, to właśnie nic jeszcze nie wiadomo ... ale robię co mogę :wink: :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag, czyli zupełnie odwrotnie jak ja :wink: . Może jest to też trauma z dzieciństwa, bo w moim rodzinnym domu nie było ani wielkich kanap, ani ciężkiego , masywnego stołu, ani też sztukaterii na sufitach .

Nigdy też nie zaznałam przyjemności skoków z szafy i wiem, że wiele straciłam :wink: . Dlatego teraz zafunduję sobie i kanapę i szfę i stół i kapy z frędzelkami 8) :wink: :lol:

 

P.S. ... Żartowałam ... :wink: :lol:

Ale starocie lubię , bo mają duszę i swoją historię 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz jej urodę iga, z czego bardzo się cieszę :D . Ja również myślałam , by tym prostym bokiem dosunąć ją do ścianki, którą specjalnie dla tej wanny chcę wybudować :wink:

Chciałabym , aby cała wanna była biała w akrylowej obudowie, jednak nie wiem jak ta obudowa na tej wannie wygląda :-? . Jeśli nigdzie jej nie zobaczę, to pewnie zdecyduję się na obłożenie jej mozaiką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, no coś tyyy ! Przyjedziesz do mnie tylko dlatego by posiedzieć na kibelku ? :o :wink: :lol:

 

Iga - czy masz jakąś traumę z dzieciństwa związaną z kibelkami? :wink: :lol:

Mi też kilka razy zdarzyło się posikać w łóżko, ale już udało mi się zapomnieć 8)

A na kibelku Adrianki sama chętnie usiądę - może impreza bedzie w łazience - każda bedzie miogła posiedzieć na tym tronie :lol: Zrobię listę - trzeba będzie kolejności pilnować i czasu 8) :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda takiej wanny w akrylowej obudowie nie widziałam ale widziałam inne i żadna nie przypadła mi do gustu uważam że płytki, mozaika lub drewno jesli do danej łazienki pasuje wyglądają dużo lepiej.

Obudowy akrylowe są jakieś takie sztuczne :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kazdy z nas ma jakas traume :lol: :wink:

 

Moja trauma pachnie dodatkowo Fornitem (jakby ktos nie wiedzial, byla to pasta w tubce do drewna), ktory trzeba bylo polerowac w tych wszystkich zakamarkach... no i pasta do debowej podlogi :lol: dobrze ze przy polerowaniu mozna bylo sie na filcowych "froterkach" poslizgac :oops: ale za to po pastowaniu nie mozna bylo w gume skakac, bo mozna bylo sobie zeby powybijac :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiko,

kurcze, do czego to doszło, żeby kolejka ustawiała się do kibelka ... prawie jak w czasie antraktu w teatrze , czy operze :wink: 8) :lol: :lol: :lol:

 

Iga,

ty masz kolejkę już zajętą (zarezerwowaną - wchodzisz pierwsza) :wink: . My przynajmniej będziemy miały już kibelek "wygrzany" 8) :wink:

 

Aga,

dlatego właśnie bardzo by mi zależało zobaczyć na własne oczy taką wannę z obudową. Ja też nie przepadam za obudowami akrylowymi, ale ta ze zdjęcia Tubądzina w kolekcji płytek Andaluzja wygląda w/g mnie rewelacyjnie :wink:

Coś czuję , że skończy się jednak na mozaice 8)

 

Mohag,

ja mam podobne skojarzenia i muszę ci powiedzieć, że tą pastę w tubce Fornit kupuję do dzisiaj (jeszcze ją produkują) 8) . Jakoś nie mogę się odzwyczaić i lubię jej zapach :wink: . Kojarzy mi się z czystym, wysprzątanym domem ... a klatkę schodową to na święta też pastuję by tak pachniało jak za czasów mojego dzieciństwa ... właśnie dla tego "smrodku" to robię 8) :lol:

W gumę w domu nie grałam, ale podwórko i boisko szkolne były nasze (moje i koleżanek). To była najlepsza gra na świecie !!! :wink: :D

 

Kasiu64,

miło, że wpadłaś - ostatnio tak rzadko mogę cię gościć :wink: .

Cieszę się, że kolory do łazienki i wanna spodobały ci się :D . Powiem ci, że sama jestem bardzo ciekawa efektu końcowego . Nie mogę się już doczekać kiedy zacznie się ten etap 8) :wink:

 

K74,

serdecznie dziękuję za informację. Zaraz zacznę szukać ich stronek w necie :)

 

 

POZDRÓWKA ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...