Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kasiu,

oby Twoje słowa się spełniły :wink: Nie chcę mieszkać ani pod mostem, ani pod namiotem :-? :(

 

 

Iga,

dzięki za gratki ! :D Jak wylewki mnie nie posłuchają to .... biada im ! (będę grozić paluszkiem) :evil: :wink: :lol:

Też myślę, żeby w garażu nie "cudować" . Ale ten cokół mnie męczy 8) . Całą płytkę dałaś i wygląda dobrze ? Hmmm ! ... to ja chyba ten cokół do ściany przyłożę i zobaczę jak to będzie ... :roll:

Co do mebli robionych przez stolarzy: obecnie mam kuchnię robioną na zamówienie w/g własnego pomysłu przez stolarza. Użytkuję ją trzy lata. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, ale gdy się przyjrzeć, to fornir nieco odłazi w niektórych miejscach i są ubytki lakieru przy często otwieranych szufladach czy lodówce. A stolarz z polecenia , niejedną robotę wykonał i z niezłym zapleczem produkcyjnym 8) :wink:

Do kuchni w nowym domu chyba więc zdecyduję się na meble z "Fabryki Mebli". Mają tam lepsze lakiery, lepsze utwardzacze i lepsze forniry . A kuchnie BRW z drewna wyglądają szałowo. Sprzedawca mówił , że fronty z masywu drewnianego są robione we Włoszech :roll:

 

Tabaluga,

witaj ! :D Miło przyjmować gratulacje :wink: . Dzięki ! :D

Drewniane podłogi planujemy położyć na poddaszu. Martwimy się więc, czy wylewki zdążą dostatecznie wyschnąć . Tutaj wylewki muszą być całkowicie suche. Parkieciarze zazwyczaj mierzą ich wilgotność przed położeniem parkietu.

Z obawy o tą "suchość" cały czas grzejemy w domku :wink:

Dzisiaj już mogłam chodzić po wylewkach, co prawda po styropianowej kładce, ale jednak :wink: . Są gładkie, mają taki aksamitny połysk i pełno w nich kłaczków. To takie "kłaczkowe" wylewki :wink: :lol:

 

 

zuczek,

jakbyś zgadła :wink: . Rurki zatopione, to teraz czas na piec i kotłownię, by można było "wypróbować" podłogówkę i CO.

Rozmowy z instalatorem trwają . Właśnie jestem po wyborze pieca i dobieram grzejniki na poddasze :wink:

P.S. Most mamy bardzo blisko, w zasadzie widzę go z okna mieszkania (stąd właśnie ten pomysł) :roll: 8)

 

 

Aniu,

:D DZIĘKI ! :D

Twoje uwagi co do pękających wylewek nieco mnie zaniepokoiły :-? Cholipcia, to może jednak na razie nie kłaść kafli , tylko patrzeć czy wylewki pękają :roll:.

Wygrzewanie parteru podłogówką nastąpi po trzech tygodniach . To podobno czas wiązania betonu. Mam nadzieję , że do tego czasu instalator popodłącza wszystkie rurki w kotłowni i będzie można uruchomić piec 8)

... Ale będzie artakcja ... :wink:

Płytka cięta na pół i cokół 15 cm. Właśnie zmierzam ku takiemu rozwiązaniu. Z jednej płytki będą dwa cokoliki. Czyli będą oszczędności :wink: :lol:

 

 

Mohag,

będzie tak jak mówisz - okejos ! 8) :wink: :D

I chyba na górną krawędź nie dam żadnych listew, tylko sylikon , albo farbę Dulux (tak jak ma Ania) :wink:

 

Aga, DZIĘKI !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te kuchnie - podobają mi się, chociaż mam zupełnie inną :wink: .

 

Adrianko, ale jeśli chcesz jasną, to nic a nic się nie da zrobić w tym względzie??? Mąż taki nieubłagany?

 

Taki np.dąb bielony ślicznie by wyglądał. Ciemne kuchnie szybciej się brudzą :wink: - wiem to od Jooli, która ma właśnie ciemną.

 

A i jeszcze tak sobie myślę, że fajnie jest sobie odmienić chociaż jeden kąt w domciu, bo we wszystkich innych kątach będą stać jakieś meble i zwykle są właśnie ciemne, to w kuchni może być inaczej.

 

Ale w sumie nie sugeruj się moim zdaniem - najważniejsze żeby Wam się podobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia ma swoj peikny klasyczny styl. I mysle, ze skoro drewniana do nikt sie do BRW nie przyczepi. Troche mnie zmartwilas tym, ze twoja kuchnia od stolarza, ma po latach braki w uztkowaniu. Moj stolarz zrobil juz ich wiele - sporo o znajych i na razie nikt nie narzekal :roll: Chyba nie mam juz wyjscia, bo na kuchnie z salonu poczekalabym pewnie pare miesiecy :roll:

Ale przyznam, ze podobnie jak do Soniki przemowil do mnie twoj pierwotny pomysl z waniliowa przecierana kuchnia. Takie przecierane prowansalskie kuchnie bardzo mi sie podobja. Szkoda ze toj maloznek nieprzejednany w tym temacie :wink: A moze te jane przecierki to po prostu nasze babskie klimaty :wink: :lol:

Ale ja tez robie jak ty- moje wybory i pomyly daje mezowy do akceptacji. Jesli jej nie ma to szukamy dalej. W koncu to NASZ dom :D Ale mam o tyle lepiej, ze on daltonista i w kwesti koloru daje mi wolna reke :wink: :lol:

Daj koniecznie znac jak poszedl pomiar i na ile ci wycenili kuchnie- jestem bardzo ciekawa cen za drwniana w BRW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, a może popracuj nad mężem :wink: . Mój też nie chciał jasnych mebli (białe to w ogóle wrrrrr) i żadne tam sielskie style (bo w skansenie mieszkał nie będzie). A teraz proszę :D , takie mebelki kuchenne oglądamy:

http://images21.fotosik.pl/11/29c0ec73c6731303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwa dni spuściłam Cię z oczu, a tu tyle sie dzieje!

 

Moim skromnym zdaniem cokół z połowy płytki to optymalne rozwiązanie z tym, że ja preferuję wykończenie listwą półokrągłą ze względów praktycznych głównie. Koszt niewiele większy a łatwo utrzymać w czystości i brudzik się nie wgryza i porządnie wygląda.

 

Wyleweczki lux-clasa !!!

 

Widzę, że jednak przy orzechowej klasycznej kuchni zostajesz. Odpuściłaś sobie brzozę orange? Czasem pierwszy wybór jest najlepszy :D

 

Płyteczki do pomieszczenia o dużym natężeniu migracyjnym :wink: z wyższej półki. Co będzie w salonie? :o :wink: :D :D :D

 

Trzymam kciuki Adrianko, bardzo mocno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, mnie się te kuchnie ze zdjęć baardzo podobają. Takie klasyczne, ponadczasowe.

Waniliowe kuchnie też bardzo ładne, jednak ja wybrałam ciemniejszą ze względu na łatwiejsze utrzymanie jes w czystości. Poprzednio miałam taką kremowo-białą, więc mam porównanie. Tę obecną ciemną przetrę w całości raz w tygodniu, tę jasną białą raz w tygodniu musiałam szorować. Łapki moich chłopców były wszędzie, w dodatku każda plamka była bardzo widoczna. Twój mąż widocznie kieruje się tym, żebyś się przy niej nie napracowała :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika,

mój mąż gdybym się bardzo uparła na tą waniliową kuchnię, to pewnie by się zgodził, bo on potulny raczej i "dobry człowiek" :wink:

Ale ja po prostu nieraz go słucham ... 8) :wink: :lol:

 

 

Iga,

i ja tak myślę, że przecierane kuchnie to takie "babskie " klimaty :wink: ...Cudne ! :wink: :lol:

Pomiar już się odbył. Jestem jednak nieco przygnębiona, bo po takiej orientacyjnej wycenie sumka okazała się dość wysoka :o .

Pan projektant będzie się musiał teraz mocno nagłówkować, by zejść z tej ceny. Ma przygotowywać projekt z wizualizacją i podać konkretniejsze koszty.

Pracy jednak nie ma dużo , bo wszystko mam już ustalone (na szczęście wiem czego chcę) :wink: .

Jak będę po ostatecznych rozmowach - dam znać :wink:

 

Kasiu,

ta kuchnia, którą pokazujesz jest śliczna. Bardzo mi się podobają takie klimaty, połączenie drewna z wanilią :D .

Nie zawsze jednak to co się nam podoba pasuje do całości.

Po rozmowie z mężem zaczynam mieć wątpliwości, czy ta moja wymyślona waniliowa kuchnia, nie będzie jak kwiatek do kożucha ? 8) :roll: . Po prostu boję się eksperymentować :o

 

Renatko,

Ty to potrafisz człowieka "podkręcić" :wink: :D .

Słuchaj, to nie jest jeszcze takie pewne, że brzoza orange odpada 8) :wink: .

Wszystko w rękach projektanta na ile mi to wszystko wyceni , bo okazało się ( ... :( ), że ta jest najdroższa :-?

Cieszę się , że płyteczki Ci się spodobały. Na pozostałą część parteru przewidziałam beżowy gres polerowany z Paradyża "Mistral" 60x60 w połączeniu z 30x60 i prostymi listwami ozdobnymi. Do tego chcę dodać trochę płyt satynowych (tak dla urozmaicenia i wyznaczenia stref). Żadnych więc "fajerwerków" nie będzie :wink:

Kciuki trzymaj ! Bardzo się przydają , powiem więcej - są niezbędne ! :wink: :D :p

 

Aniu,

ach!, ci mężowie ... jacy oni opiekuńczy i zatroskani o swoje żoneczki :wink: :roll: :lol:

Mam nadzieję, że nie będę sobie pluła w brodę, że dałam się przekonać :wink:

 

Pozdróweczka dla Was Dziewczyny ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, jak twoje wylewki w te mrozy? Grzejesz cały czas?

Pytam, bo moi sasiedzi zrobili wylewki 1,5 tyg. temu, mieli mieć wstawiany kominek z PW zaraz potem, ale nie przyjechał jeszcze. No i nie grzeją. Wylewki z miksokreta, ale mi się wydaje, że jednak przy -14 w nocy i ujemnej temp. w dzień to jednak temp. w domu ujemna jest na pewno. Kurcze, a ja się tak cackam z moimi tynkami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominiczko,

wylewki mają się dobrze ! :wink: :D . Grzejemy non stop na różne sposoby ( koza, nagrzewnica, dmuchawa). Nawet w nocy włączona jest dmuchawa , by temperatura nie spadła poniżej zera 8) .

Jednak przydałoby się lekkie wietrzenie, bo w domku sporo wilgoci .

Zrobię to jednak dopiero w przyszłym tygodniu, jak nie będzie już takich mrozów.

 

Po wylewkach już można spacerować. Wyglądają ładnie i nic nie pęka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kuchni BRW to ja bym chyba nie zdecydowała się na drewniane fronty - jak piszesz, cena zaskakująco wysoka, a jakościowo nie są pewnie dużo lepsze niż inne ich kuchnie (tzn. chodzi mi o resztę - oprócz frontów). Dlatego my na razie wybieramy wersję tanią - a jak już będziemy robić porządnie, to już z porządnych materiałów, porządne okucia i takie tam bajery. Tak przynajmniej zakładamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kuchnię z BRW nie drewnianą i jestem zadowolona, okucia mają bluma, szufladki chodzą leciutko i po roku użytkowania nic się nie dzieje :)

Fakt że na jednych drzwiczkach są zarysowania ale to nie wina mebli tylko moich dzieci, które zamaist zamykać szafkę narożną uważając na tą z boku to zamykają szorując po drugiej szafce :o :roll:

Adrianko trzymam kciuki za wykończeniówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pocieszające jest, co piszesz, Aga :D Może moje tanie szafki też się nie rozlecą po 3 tygodniach :lol:

Jesli nie zakupisz tych najtańszych kuchni z BWR to napewno się nie rozpadną.

Bo oni mają takie tanie kuchnie, które już w sklepie się rozlatują :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...