Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

Adrianko

ale domowo już u Ciebie się robi.

Jak zwykle jesteś pełna pomysłów i trzymam kciuki za ich realizację.

 

Czy ostatecznie coś zadecydowałaś w sprawie kuchni?

 

Bardzo ładne baterie!

 

Renatko :D ,

dzięki za pochwały :wink: .

Nad tymi bateriami długo się zastanawiałam i oglądałam je ze wszystkich stron. W końcu się zdecydowałam i jestem zadowolona, że mam to już za sobą. Mam też nadzieję, że będą dobrze się sprawdzały w użytkowaniu - mają wszystkie "udoskonalenia" i opcje energo i wodooszczędne, więc myślę, że się nie nabrałam 8)

 

A kuchnia .... mam niespodziankę :wink: :D , ale o tym jeszcze nie piszę, bo jestem w trakcie podejmowania ostatecznych decyzji i obliczania kosztów, więc jeszcze .... ciiiii ! :wink: . Dam znać jak już podpiszę umowę 8) .

 

Pozdróweczka ! :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No śliczne Te Twoje biedroneczki na ścianach poddasza :lol: :lol: :lol: :lol: Fajnie że wkleiłaś zdjęcia ,mogę podpatrzyć jak robić u nas :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam :wink: :wink: :wink:

 

Kasiu, całe poddasze w tych kropkach i skojarzyło mi się właśnie z biedronkami , które wyglądają uroczo. Moje ściany nie są może tak piękne jak "ubranko" biedronek, ale też zachwycam się nimi :wink: :lol:

Niedługo i u Was kropek będzie zatrzęsienie. To "kropkowanie" to już dużo przyjemniejsza praca niż ocieplanie :wink:

Z pewnością Mirek świetnie to zrobi - nie wątpię w jego (i Twoje Kasiu)umiejętności , ale jeśli zdjęcia się przydały to się cieszę :wink:

 

Pozdróweczka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne te biedronki :-) u mnie takich nie było....dlaczego?

 

ale jestem ciekawa co z tą kuchnią wymyśliłaś ;-)

 

Ivonesca, z kuchnią w zasadzie nic nowego nie wymyśliłam, ale wreszcie zdecydowałam jaki ma być ostateczny podział i ustawienie szafek oraz wybrałam fronty (kolor i wzór). Niedługo, mam nadzieję, pochwalę się projektem :wink:

 

Są pewnie różne metody układania i "obrabiania"płyt KG - u mnie jak widać zastosowano metodę biedronkową, a u Ciebie bezkropkową :roll: :wink: . Myślę, że obie są dobre :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, dzięki za miłe słowa :D

Drzwi spędzają mi sen z powiek. Już nie mam na nie siły ! :x

Chyba sobie wypiję coś mocniejszego jak je w końcu zamontują :wink: .

Jeszcze nikt zapewne nie czekał na drzwi tak długo jak ja :roll: . Chyba pobiję rekord i zapiszą mi go w Księdze Rekordów Guinessa :o :wink:

Mocno kciukasy trzymaj ! :D

 

Tabaluga, co Ty mówisz - jaki finisz ??? . Ty wiesz ... dopiero robota się zaczęła :o . Naprawdę tyle jest do ogarnięcia, że nie wiem kiedy skończymy 8) . Cierpliwość wystawiana jest na próbę. Zobaczymy do jakiego czasu jej wystarczy :wink: .

Ale fajowo, że biedroneczki się spodobały :wink: :lol:

 

Pozdróweczka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedronki rzeczywiście bardzo ładnie wyglądają.

A jak zdrowie?

Z drzwiami to rzeczywiście wyszło nie fajnie.. :roll: :( Obawiam się, że najlepsze rozwiązanie to przyzwyczaić się do nich i ... za 5 lat zmienić. :-?

No chyba, że wcześniej będziesz miała przypływ gotówki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko - bardzo mi przykro z powodu drzwi, tym bardziej że tyle na nie czekałaś.

Ale pamiętaj, że na takie rzeczy patrzymy bardzo subiektywnie i często nie potrafimy właściwie ich ocenić. Dlatego ja równiez sugeruję wklejenie zdjęc drzwi, z oddali też, żeby było cały dom widać. Być może nie jest tak źle, jak piszesz.

Myślę, że każdy przeżywa coś takiego podczas budowy, zamawia sie coś i nie wiadomo jak będzie. Ja z niepokojem oczekuję na moje kafle do salonu - ciekawe jaki będą miały odcień :roll: Tak czy siak i tak będziemy musieli je położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, zgadzam się ze zdaniem Dominiki, często zdarza się, że coś bardzo subiektywnie oceniamy zwłaszcza wtedy gdy odbiega od naszych wyobrażeń i naszego nastawienia (atrybucji) to mamy tendencję do deprecjonowania tej rzeczy, a nawet odrzucania.

Pokaż te drzwi kilkorgu osobom , sąsiadom, rodzinie nie sugerując, że Ci się nie podobają. Zapytaj ich czy je kupić, czy są ładne, czy warto. Nie sugeruj im, że jest post factum. Będziesz miała wtedy obiektywniejszą ocenę, która być może pomoże Ci zdecydować co zrobić dalej z "tym kukułczym jajem".

 

Adrianko, a może nie jest aż tak źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ,

dziękuję Wam wszystkim za słowa pocieszenia . Miło, że jesteście !!!

 

Dzisiaj jest już mi troszkę lepiej, ale wciąż ciężko. Drzwi nie są takie jakie chciałam mieć , jakie sobie wymarzyłam - i to jest fakt. Rzutuje on na moje podejście i ocenę tych drzwi - jest ona niedostateczna.

Wiem, że moja ocena jest subiektywna i , że ktoś , kto je zobaczy może mieć inne zdanie. Ale przecież to nam samym powinno być dobrze z tym , co nas otacza ...

 

Jestem po wizycie u dilera. Niestety nie udało mi się nic zareklamować, bo drzwi zostały zrobione zgodnie z zamówieniem (zresztą tak przypuszczałam) :( . Mogę jedynie zamówić dodatkowe elementy drewniane i "zatuszować błędy".

 

Naświetla miały rozpoczynać się na linii frezu drzwi, tak by powstał nad całością szeroki, łukowy pas drewna. Miały być też tej samej szerokości co szybka środkowa. Przez to, że naświetla są szersze , ramiak jest z boku zbyt wąski. Wygląda to jakby szyby naświetli wychodziły bezpośrednio z muru. Szybka środkowa jest bez ozdobnego frezu - podobnie jak naświetla.

Diler ma mi wyliczyć te wszystkie drewniane elementy. Może bym spróbowała je nakleić - co myślicie ?

 

W naświetlach i szybce centralnej planowałam zamontować jakiś delikatny witrażyk , może w połączeniu z metaloplastyką (coś w rodzaju giętej , subtelnej kraty w formie liści, lub czegoś podobnego) :roll:

 

kze, olu, tosinek, Dominiko, Mohag, Renatko gorąco Was pozdrawiam ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianno, no ja nie wiem :oops: no ja nie wiem, co Ci Slonce w tych drzwiach nie pasuje :roll:

 

Ja wiem ze kazdy ma jakas wizje i jak troche sie odchyli rzeczywistosc od wyobrazenia to czujemy niesmak, bo to nie to ... ale moze za duzo od rzeczy martwych wymagasz ? :wink:

 

ps. dla mnie osobiscie jest bomba i nic im nie potrzeba 8) :lol:

 

jak chcesz troche metaloplastyki to Aggi ma piekne liscie na szybie kolo drzwi ... U Ciebie moga byc mniejsze i delikatniejsze ale idea do formy jest.

 

http://foto2.m.onet.pl/_m/19e6c9082d4c2e9a1d913662e978d436,5,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne drzwi... Wiem, wiem, że to przede wszystkim TOBIE ma się podobać... :wink:

Niemniej moja rada:

jak jest kasa to kombinować i ulepszać, jak nie ma to wg wpowiedzenia "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" :wink:

Drzwi są bardzo reprezentacyjne, sądzę, że bez specjalnego uszczerpku na estetyce domu mogą zostać. Nie powinnaś się zamartwiać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, moim skromnym zdaniem drzwi są ładne ........ i to bardzo. Najważniejsze w tych drzwiach jest zachowanie promienia łuku, a ten jest idealny.

Oczywiście, masz rację, że drzwi wygladałyby lepiej gdyby od góry szybka naświetla zgrała się z frezem, ale tak jak jest w tej chwili też jest ładnie. Nie widzę tu żadnych rażąco zakłóconych proporcji.

Szersze naświetla niż szybka w skrzydle też wygladają dobrze. Jeśli myślisz o metaloplastyce, albo o witrażach to chyba juz nie byłyby potrzebne maskujące listwy.

Adrianko, ja uwielbiam witraże i jeśli mogłabym coś zasugerować to w naświetlach bocznych widziałabym jakis wzór, który byłby pełnym motywem, a w szybce środkowej połowa tego motywu. W ten sposób znalazłabyś uzasanienie różnicy szerokości. Byłoby pięknie! Jeśli coś znajdę odpowiedniego w internecie to Ci wyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...