Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Adriano Komputerowego dziennika


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno mnie nie było więc najpierw komentarze potem dziennik :o :roll:

I takie przelatywały mysli przez głowę:

- Znowu uszkodzone :-?

- Nie takie jak zamawiane i nie chcą przyjąc reklamacji :-?

- potem widzę fotkę hhmmmm drzwi są ok nic im nie dolega, pieknie się prezntują, zapraszają do środka, co ta Ada od nich chce ??? 8) Że trochę nie takie jak na fotkach :o :roll:

Przeczytałam dziennik i już wszytsko się wyjasniło :lol:

Wizja drzwi wyrysowana była przez Ciebie i masz nerwa że nie dopatrzyłaś szczegułów - nerw na samego siebie jest najgorszy i ciężko z nim wygrać nawet takim drzwią jak Twoje :)

Mam radę za pomocą witrażu, szkła czy metalu wyczaruj sobie nową wizję zobaczysz że wtedy pokoszasz swoje drzwi :)

jak zawsze zaciskam kciukasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zdjecia mi sie nie otwieraly a pozniej forum szwankuje :-?

 

Szkoda, ze tak z dzwiami wyszlo- ale na etapie wykonczeniowki chyba kazdemy sie czasem wydaje, ze dokonal wczesniej zlego wyboru :roll: To zdrowy objaw :wink: Najczesiec tez - innym bardzo sie podoba - jak mnie twoje drzwi :D

Faktycznie jak dla mnie optycznie naswietla moglu miec od strony muru szersza ramke - ale to do zalatwienia jest bez problemy ramka witrazowa z cyny, lub jakias metaloplastyka, jesli sie na nia zdecydujesz. Musisz tylko uprzedzic wykonwce. W witrazu mona tez wukonac taka "niby - ramke" z ciemniejszego szkla - nasladujac ksztlt brzegow. Najwazniejsze jest dobre podejscie i projekt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adriano!!!

Drzwi bardzo ładne, chociaż faktycznie, do proporcji ram obwiedniowych doświetli można by się coś tam przyczepić. Ewentualnie możesz jeszcze spróbować poszerzyć ramę doświetli przez zastosowanie tzw. maskownicy. Zapytaj producenta o możliwość zamontowania grubej ramy dookoła całych drzwi (tuż przy murze) i nałożenia jej na obecną futrynę. Zwęzi to trochę doświetla, ale polepszy optycznie całość. Drugim rozwiązaniem, wydaje mi się, że o wiele tańszym, jest zastosowanie szerszych ramek wewnątrz doświetli - ramki drewniane, które maskują osadzenie szyb, nazywane powszechnie ćwierćwałkami...

Namotałem trochę, ale może coś z tego mojego bełkotu zrozumiesz... :oops:

Zresztą, tak jak piszą poprzednicy: swój projekt najmniej się nam później podoba, chociaż wszyscy wydają się być efektem finalnym wprost zachwyceni... U nas z drzwiami też nie do końca wyszło tak, jak powinno. Projekt sobie, efekt końcowy sobie, ale idzie się przyzwyczaić. Głowa do góry!!!

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko pozwól, że tutaj Ci odpowiem na Twoje pytanie: " Jeśli wpadną Ci gdzieś takie "kryształowe" witraże - pokaż ! "

 

Adrianko własnie powyżej wkleiłam Ci ich kilka: obrazek 2, 3, 5 i środek 6 tez zawiera ten "kryształowy" witraż. Witraż nr 1 w rogach chyba też zawiera "kryształ"

Żadne jednak zdjęcie nie jest w stanie oddać uroku tych witraży, bo zdjęcie jest płaskie, natomiast te witraże załamują światło w taki sposób, że światło przechodzi jak przez pryzmat rozszczepiając się na tęczę barw - PIĘKNIE!!! Widziałam takie witraże w naturze na targach budowlanych i mają jeszcze jedna zaletę chyba są tańsze niż kolorowe.

Ponadto wydaje mi się, że witraż taki nie byłby zbytnim przeładowaniem ozdobników dla Twoich drzwi, dlatego stosunkowo dużo ich zaproponowałam.

Ja byłabym ostrożna z doborem kolorowych witraży, ale też można zwłaszcza jeżeli nawiązują do innych elementów elewacji.

 

Adrianko resztę korespondencji jak zwykle ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano, to jeszcze raz ja ;)

 

Odnośnie witraży, to pamiętasz moje okienko w łazience na parterze? :oops:

http://images1.fotosik.pl/308/3609e8dbe7de9ae5med.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/308/bbcc231fa3b68897med.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/308/729f48116fb1206emed.jpg

 

http://images4.fotosik.pl/254/a35b8034c82e5f53med.jpg

 

... i jeszcze z zewnątrz:

http://images4.fotosik.pl/254/e66f50a102d78e09med.jpg

 

Witraż ten w technice 3-szybowej (witraż pomiędzy taflami zwykłego szkła zespolonego) z kawałków różnego rodzaju szkła: fusingowe, kryształowe, piaskowane, gładkie, itp., łączony chyba miedzią, w rozmiarze o ile pamiętam fi 60 cm wyszedł nas coś 700-800 zł.

 

Do naszych drzwi natomiast,

http://images20.fotosik.pl/157/ba381ef10d36a247med.jpg

 

http://images22.fotosik.pl/64/7246581acb7a8784med.jpg

 

ten sam producent zaproponował nam komplet witraży (oczywiście w tematyce powyższego okienka) w cenie coś ok. 2.500 zł. Tylko zbyt późno się zdecydowaliśmy, teraz, jak się pojawi jakiś wolniejszy grosz, to z pewnością sobie wprawimy!!!

 

Dla ciekawostki powiem jeszcze, że witraże (te kolorowe), które pokazała wcześniej Renatka wykonał właśnie nasz producent, a drzwi przez nią pokazane pochodzą "ze stajni" ;) Gebauera, który współpracuje właśnie z tą wytwórnią witraży. Gorąco polecam tę pracownię!!!

Z Renatką się nie zgodzę, bo jednak kolorowe witraże, to smaczek sam w sobie i wcale nie muszą "przeładować" swym zdobieniem reszty. Jednak kolorowe witraże, faktycznie są droższe od białych, naklejanych, czy też tzw. kryształowych, ale ta różnica nie jest na tyle duża, żeby nie rozważać kolorowych.

 

 

Pozdrawiam i gorąco polecam witraże!

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

no widzisz, widzisz co się narobiło 8) :wink: Ten "nerw" jeszcze trwa, ale na szczęście jest już mniejszy, bo mój mężuś drzwi już zdążył pokochać :wink: . Powiedział mi : "Kotuś, jak się wstawi witraż - będzie super" . Więc mu wierzę :roll:

Dzięki za kciukasy - trzymaj nadal ( za witraż :wink: )

 

Iga,

też właśnie myślałam o takiej ramce z ciemniejszego szkła, lub jakiegoś metalowego elementu, by nieco zatuszować brak grubego ramiaka przy murze. Rozglądam się właśnie w tym temacie.

"Dobre" podejście się " rodzi" . Mam nadzieję, że coś z tego będzie :wink:

 

Gryfpc,

witaj ! :D Dzięki za cenne uwagi. O te "ćwierćwałki" (ramki wokół szybek) już pytałam Urzędowskiego. Niestety oni tego nie mogą mi zrobić. Pozostaje jedynie stolarz :-? .

Miło, że pochwaliłeś się swoimi drzwiami :D . Są piękne ! Ale myślę, że podobny motyw witrazu jak w okrągłym okienku byłby ich wspaniałym dopełnieniem :wink:

Przyznam jednak, że cena za witraż jest spora. Ale warto będzie poczekać :wink:

Gebauer jak widać wyciąga rękę pod klienta i robi takie cuda ( współpracuje z podwykonawcami). Niestety Urzędowski działa w pojedynkę , a ja skoro chcę mieć witraż muszę go sama poszukać :-?

Wielobarwne witraże są piękne, ale u siebie będę bardziej ostrożna, w doborze barw i wzorów ,bo u mnie klinkier już wielokolorowy i nie chcę "przedobrzyć" :wink: .

 

Renatko,

Stokrotne dzięki !!! :D .

Nie wiem, czy mówimy o tym samym "krysztale" :roll: , ale z Twojego opisu , wnioskuję, że myślimy o tym samym :wink:

Ta tęcza rozproszonego światła też mnie w nich urzekła. Cały witraż robi wrażenie takiej ozdoby "wyważonej, delikatnej, ale widocznej i eleganckiej. Cieszę się, że cena "kryształu" jest niższa od kolorowych szkiełek :D . Może więc jakoś przeżyję ten wydatek :wink:

Koniecznie muszę znaleźć producenta 8)

 

 

 

A jak się Wam podoba ten witraż ?

http://img255.imageshack.us/img255/6624/witrabu2.png

 

Pozdrawiam Was gorąco ! :D :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow.. ale stryszek pikny Wam wyszedl 8) a jaki czysty i wychuchany :o

 

Ten wzor ktory wybralas jest tez bardzo przyjemny, chociaz ta okragla roza w srodku motywu nie za bardzo chyba bedzie pasowac :-? nie masz nic w tych drzwiach takiego zeby zmiescic ten okrag. Boczne szyby masz dzielone, czyli robiac wzdluz zawsze okrag bedzie wychodzil nieproporcjonalne, a szybe w drzwiach masz w miare mala i okrag z roza bedzie malutki i niewidoczny.

Dla mnie osobiscie motyw jest bomba, ale bez tego kwiatka :wink:

 

Gryfpc, super to Twoje okno.. pieknie ktos zaaranzowal calosc 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano - wejdź na stronkę "naszego" producenta witraży:

http://www.vitrobud.com.pl/

Mają bogatą kolekcję, a mogą wykonać coś wg Twoich wytycznych.

Zgadzam się z Mohaq, że owszem, Twoja propozycja jest extra, ale niestety nie do realizacji w przypadku Twoich drzwi... :( Po prostu wyszłoby to trochę nieproporcjonalnie, ale koncepcja, jest o.k. W tym kierunku bym szedł. Tylko musisz szuka coś wśród wzorów o "temacie" podłużnym, smukłym.

 

Mohaq - dzięki :D Aranżacja to moja zasługa, że tak się nieskromnie wypowiem :oops: ;) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

cieszę się , cieszę :D . Też wolę gdy jest "ruch w eterze" i "zamęt" . Przynajmniej wiadomo , że coś się dzieje, że robota wre :wink: .

Jeśli majstrom nie uda się skończyć pozostałych pomieszczeń do czasu przeprowadzki to będzie można przynajmniej zamieszkać na stryszku 8)

No i od teraz - czekam na gości :D

 

Kiedy znajdę jakiś witraż, który by mi odpowiadał zarówno cenowo jak i wizualnie - pochwalę się :wink:

 

 

Mohag,

niebawem styszek zapełni się kartonami, pakami, skrzyniami, które mam zamiar pomału już zwozić 8)

Wzór prezentowanego przeze mnie witrażu pokazałam jedynie jako przykład. Zgadzam się z Tobą, że motyw róży nie bardzo pasuje akurat do moich drzwi.

Jednakże witraż jako całość podoba mi się. Może po wprowadzeniu pewnych zmian we wzorze - coś takiego by "walnąć" ? :roll:

 

 

Gryfpc,

dzięki za link :D . Piękne te witraże robią. Parę wpadło mi w oko :wink:

A propos smukłego wzoru, to ten też mi się spodobał:

http://foto3.m.onet.pl/_m/8ee6071b3f6be1436e2030601d1870bb,5,19,0.jpg http://foto1.m.onet.pl/_m/3430a4313fa8ad6010c89c67da291c89,5,19,0.jpg

 

Jedynie kolory u mnie mogłyby być inne np. takie:

http://foto3.m.onet.pl/_m/d5e706ddf104531ac1b1c9163b13f6af,5,19,0.jpg

 

 

Pozdróweczka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoru nie musisz zmieniac, bo jest naprawde ladny, wywal tylko ta roze i bedzie calkiem cacy 8)

Ja bym zrobila po bokach razem z ta "ramka" naokolo wzoru, a na drzwiach tylko czysty wzor :lol:

 

a tak naprawde to ja zrobilabym szklo we wzorze klinkieru podkreslajac elewacje ... widzialas w tym linku Gryfpc w szklach artystycznych nr 6 :wink: ale nie bierz tego pod uwage bo ja przegieta jestem :lol:

 

Mohaq - dzięki Aranżacja to moja zasługa, że tak się nieskromnie wypowiem

 

e tam, jak sie cos takiego wymysla samemu, to jak najbardziej mozna byc nieskromnym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko, dałaś nam dowód związania i oddania forum - no jakie pomieszczenie wykańcza się w pierwszej kolejnośći? Wiadomo - to najważniejsze, czyli do spotkan forumowych :lol: W najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewałam się takiego efektu! Jest po prostu bajecznie, te kolorki, oświetlenie, mmmmmm .... miodzio!!!!

 

I jak fajnie jest mieć coś skończonego - możesz tam śmignąć jak chcesz się zrelaksować i odpoczać od panów i bajzlu - bo rzeczywiście się dzieje dużo. Ale zobaczysz, ani się obejrzysz a wszystko będzie gotowe! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag,

ten"ceglany" wzór niezły jest . Z pewnością pasowałby do klinkieru :wink: .

Mnie jednak "6" bardziej kojarzy się z pięknie oszlifowanym kamieniem biżuterii :roll: .

Pomysł masz jednak osobliwy i powiem szczerze, że takiego wariantu nie brałam pod uwagę. A chyba trzeba będzie :roll: :D :lol:

 

 

Kasiu,

stryszek docelowo będzie pełnił dwie podstawowe funkcje : składzika i pracowni. W niższej (mniejszej)części będzie miejsce na mniej używane rzeczy tzw. sezonowe (np. bombki choinkowe, narty itp.) , w wyższej , a tym samym większej części , gdzie można swobodnie się poruszać - będzie moja pracownia :wink:

Oczywiście przeznaczenie stryszku będzie uzależnione od aktualnych potrzeb. Jeśli odwiedzą mnie np. forumowe koleżanki będzie gdzie balować :wink: :lol:

 

 

Dominiko,

czyżbyś wątpiła we mnie :roll: 8) .

Wiedziałam, że lubisz takie kolorki, więc je pomalowałam "pod Ciebie", byś czuła się jak u siebie :wink: :lol:

Przy tym całym rozgardiaszu coraz bardziej jestem przerażona. Czas ucieka, a u mnie coraz większy zakres prac do wykonania. Maj już tak blisko :o

 

 

Nefer,

no właśnie tak sbie myślę 8) , ale fajnie, że jest inaczej :D .

Buziaki ! Trzymam za Ciebie kciuki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianko wierzę że Twoje drzwi będą piekne i kto wie czy nie wyjdą piekniejsze od 1 pomysłu ( czasami opatrznośc wybiera za nas 8) ).

Stryszek wyszedł SUPER i jak tam czyściutko :)

A bałaganem sięnie przejmuj tak to już jest jak prace idą pełną parą :)

Kciuki ściskam jak zawsze :)

 

Ps. wygoń nerwa - pamietaj o kawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...