Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DORTMUND LMP126 pracownia LIPIŃSCY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 year później...
  • 3 weeks później...
...myślę , ze nikt Ci nie doradzi :( ..my tez szukaliśmy budujących ten domek i nic...mamy zamiar go kupić a nawet już jesteśmy pewni że TAK...chcemy zrobić parę zmian ale po uzgodnieniu z fachowcem...brakuje tam kotłowni - powiększymy garaż...może zmienimy umiejscowienie schodów, zamiast małego CO- spiżarka...ale to wszytko tylko nasze plany...zaczniemy działać od lipca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje czekałem i czekałem i nikt nie odpowiedział sam szukałem w wyszukiwarce i zero rezultatów. My juz byliśmy w u architekta w celu zlecenia wykonania adaptacji projektu ale jeszcze musimy otrzymać mapy do celów projektowych, których zrobienie juz zleciliśmy. We wnetrzu w zasadzie nie będziemy zmieniali zbyt dużo, zażyczyliśmy sobie garaż na 2 stanowiska. Najgorsza jest ta papierologia strasznie sie ciągnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierologia strasznie sie ślimaczy pani architekt nas ostudziła powiedizała, że adaptacja projektu + uzyskanie pozwolenia na budowe to około 2 miesięcy, potem musimy przyłączyć prąd i wodę na budowe. Czyli z planu budowy w tym roku stanu surowego chyba nic nie wyjdzie chociaż walka trwa......

Budujemy się 10 km od Zielonej Góry woj. lubuskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do papierów to jednak my przyjmiemy plan na ten rok..a pierwszy wykop 2008...no chyba ze małe drzewko przy płocie :) ...a może przy okazji skorzystamy z waszych porad w końcu pierwsi zaczynacie :lol: a na marginesie, to którą wersje wybraliście z oknami dachowymi czy z lukarnami...o ile dobrych użyłem określeń :roll: ...i ostatnia rzecz :) czy robiliście już kosztorys..bo jestem ciekaw jak to wychodzi ..pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybraliśmy wersje z oknami dachowymi, lukarny to dużo pracy i kasy a my będziemy budowąc w systemie gospodarczym.Ja czasami jak czytam to forum to nie mam pojecia o czym ludzie piszą bo używają takich wyrazów, że wydaje mi się, że ja się nigdy nie wybuduje bo ja n i c nie wiem. Co do kosztorysu to ciężko ustalić liczymy na 220 -250 tys zł ale życie pokaże jak to się zakończy.

Myśle, że jeżeli ceny się nie uspokoją to część materiałów będziemy ściągać z Niemiec ( mieszkamy 60 km od granicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez systemik gospodarczy, nie inaczej ....może parę rzeczy wyjdzie taniej...choć elektryka mam darmo :) ...ciekawe ile drożej te lukarny wychodzą, bo ładniejszy nawet w mojej ocenie ( znaczy faceta ) choć wole prostotę...więc zanim zamówię to dam do takiej teoretycznej wyceny- chodzi mi zwłaszcza o różnice między lukarnami a bez....a na marginesie czytania forum :o ...to My jak czytamy coś o budowach i problemach z nią związanych ..nie mówiąc o słownictwie to tak jak byśmy coś po chińsku czytali...no chyba ,że ktoś go zna :) ...no cóż pozostanie nam się uczyć tu wszystkiego ...troszkę wam zazdroszczę bliskości granicy...ale za to mamy blisko morze :wink: ...to do usłyszenia o samych dobrych informacjach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
hmmm....to jesteście o parę kroków od nas...:( ....a nawet dalej my ponownie robimy warunki zabudowy...coś tam nie zagrało...ale...akurat tam mamy wejścia i szybko je dostaniemy...więc projekcik też zamówimy lada dzień ...mamy nadzieje ;) ...a więc jak na razie to wojna papierowa i patrzenie na rosnącą trawę na działce .....pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jesteśmy na etapie stanu surowego otwartego. 16 sierpnia wstawiają nam okna. Domek jest super - polecam. Wszystkim się podoba. Jedyną (malutką)wadą jest mało ustawny salon - biorąc pod uwagę, że mają się tak zmieścić schody. Pięterko jest naprawdę duże (czego nie widać na wizualizacji wnętrz).

 

Pozdrawiam

Monika

Olsztyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku też mieliśmy parę pomysłów, bo nasza działka jest ustawiona trochę "na bakier" jeśli chodzi o strony świata (salon od pn-wsch). Potem bardzo nam zależało żeby schody jakoś inaczej ustawić, ale nie bardzo się dało (nie chcieliśmy okrągłych). W końcu ograniczyliśmy się do dwóch przeróbek: powiększyliśmy łazienkę o 30 cm kosztem pokoiku i poszerzyliśmy garaż o 1 m (ważne). Trzeba było również wprowadzić pewne zmiany w trakcie budowy wynikające z wad lub braków w projekcie (wychwycone przez naszą świetną ekipę budowlaną)

- brakowało podciągu powietrza do kominka

- wentylacji w salonie

- był błąd w wielkości wewn otworów drzwiowych (trzeba było powiększyć o 10 cm, żeby wstawić drzwi 80-tki)

- konieczne było zwiększenie śr rury kanalizacyjnej pod domem z 110 do 160 mm

- dach pokryliśmy papą (na odeskowanie) nie folią. TO WSZYSTKO. I JEST OK! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...