Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DORTMUND LMP126 pracownia LIPIŃSCY


Recommended Posts

Witam Was budowlańcy,

My też budujemy LMP 126, zaczęliśmy w sierpniu i dziś zaczynają stawiać mury.

Budujemy pod Poznaniem i bardzo się cieszę, że jest jeszcze ktoś.

Na razie natknełam się na jedną osobę budującą LMP 126 - Tosija (dziennik na tym forum)

 

Pozdrawiam :D

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pozdrawiamy i znowu pytanko....koszty , koszty...jak wam to wychodzi aktualnie...ponieważ chcemy powiększyć garaz i zrobić w nim kotlownie na jak to nazywają ..niskoemisyjne źródło ciepła :) myślimy o piecu na drzewo... mamy dojścia do drzewa :)....czyli kotłownie i w tym wypadku komin :( oczywiście także grzanie gazowe...i nadal zastanawiamy się czy ostatecznie zostać przy tym projekcie czy poszukać już z kotłownią ...a zmiany to koszta, architekt chętny do zmian...kasa ... :lol: czy podnosiliście ściankę kolankowa ?...dobrze że nadal papierki w związku z przyłączami ...i nie musimy zamawiac projektu :roll: ...pozdrowienia z nad morza :wink:...mimo wszystko LMP 126 jest miły ...no chyba że jedynie ten mało ustawny salon :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wydaliśmy na stan "zero" 38 tyś. zł . Nie liczymy przyłączy, tylko materiały i robocizna, projekt i adaptacja. Chcemy przeznaczyć na budowę ok. 280 tyś. zł (tyle mamy).

Naszym zdaniem dom jest niedrogi w budowie z uwagi na dość prostą architekturę, tylko jeden komin i nieskomplikowany dach. Liczymy że w stanie surowym (bez okiem) wydamy ok. 130 tyś. zł Materiały na szczęście zacczynają tanieć i to cieszy :lol:

Jesteśm,y niestety całkiem zieloni jeśli chodzi o budownictwo i musimy się mocno dokształcić na tym forum.

Pozdrawiam budujących.

Bojenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam budujacych "nasz" domek z całej Polski. Jesteśmy na etapie wykańczania w środku i w listopadzie finalizujemy budowę ociepleniem zewnętrznym. Jeśli chodzi o rzecz najważniejszą - koszty - to u nas sprawa wygląda następujaco:

- stan surowy otwarty - 160.000

- całość budowy właściwie możemy już oszacować na 310 tyś.

W ten koszt wchodzi wykończenie całego dołu (bez schodów i zabudowy kuchni) oraz częściowe zrobienie góry: ścianki, posadzka, rozprowadzenie wszystkich instalacji i oczywiście ocieplenie dachu.

Budowaliśmy z Porotonu (z Niemiec) na czym trochę przepłaciliśmy, dach kryty dachówką cementową. Sporo nas wyniosły koszty robocizny, ale nie żałujemy, bo byli świetni, dokładni i szybcy (aż kierownik budowy nie mógł wyjść z podziwu).

Podsumowując - domek jest naprawdzę uroczy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pozdrawiamy wszystkich budujących, wykańczających, oraz już rezydentów.

Proszę o kontakt wszystkich, którzy mają już jakieś doswiadczenie w budowie tego projektu. U nas na razie działka i wiatr ;P. Lada dzień będzie mapka do celów projektowych,będzie mozna naniesć dom na działkę. Planujemy zmiany architektoniczne na parterze i poddaszu... Co dalej..? CZas pokaże :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jak milasto ze coraz wiecej takich , ktorym LMP 126 wydaje sie byc tym akuratnym :))

u mnie tempo bylo dosc spore: dzialka kupiona VII 2005, stan surowy otwarty grudzien 2005, grudzien 2006 wszystkie manele w nowym domu , po starym mieszkaniu nie ma sladu.

dzisiaj chyba z sentymentu wpisalam w googlach "LMP!126" i tak sie tu znalazlam, bo nowy maly domek pod Gdanskiem jak sie siedzi w nim jesienia z dwoma psami po bokach, jest straaaasznie duzy :))

pozdrawiam budujace- rodzinki, zycze niewyczerpywalnego entuzjazmu

w kupionym projekcie cos pozmienialam , ze wzgledu na malosc domownikow- na stale 2 osoby i psiak- wtedy byl jeszcze 1. Na dole w miejscu kotlowni i wc, zostal tylko piec i regaly na mini -spizarke. Z pokoju na dole po prawej stronie zrobilam pralnie i wydzielone scianka wc dla gosci, a lazienka na dole stala sie lazienka dostepna tylko z sypialni po stronie lewej. Tak wiec na dole znikl jeden pokoj. Schody na gore zostaly w salonie w tym samym miejscu. Strop drewniany od razu wypadl i jest Terriva. Na gorze znowu pozbylam sie 1 pokoju tego przy schodach i jego kosztem powiekszylam lazienke na salonik kapielowy - do niej przesunelam okno z pokoju - wiec sa w niej 3 okna dachowe. Z reszty zlikwidowanego pokoju powstala garderoba. Hall pelni role biblioteki i wypoczynkowni , bo jest naprawde dosc spory i jasny. Calosc skonczona. Brakuje tylko tarasu, ma byc drewniany, a ze wzgledu na staw prawie pod oknami, jest sporym wyzwaniem tez finansowym. Na razie tyle .

pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich LMP126-owiczow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia :)))

Rozpisalam sie wczoraj o moich zmianach w projekcie mojego LMP, ale zapomnialam , ze garaz poszerzony o 1,5 metra i wykorzystane nad nim poddasze, dolozone okienko i skladane schody, wyszedl spory pokoik :)) , ktory wprawdzie nie ma polaczenia bezposredniego z gora domku .ale pomiescil juuuz sporawo gratow :)) Zmiany zostaly zaakceptowane przez Biuro natychmiastowo i bez problemow.

A fotki ...hmmm... tutaj ich pewnie nie zamieszcze ....jestem Wstydek-Niesmialek :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was budowlańcy,

My też budujemy LMP 126, zaczęliśmy w sierpniu i dziś zaczynają stawiać mury.

Budujemy pod Poznaniem i bardzo się cieszę, że jest jeszcze ktoś.

Na razie natknełam się na jedną osobę budującą LMP 126 - Tosija (dziennik na tym forum)

 

Pozdrawiam :D

Powodzenia

BOJENKA , Cebermen, Edyta i Wojtek, Monia&Robert, painter40, Misiowa-Dora Tak się cieszę, że jest nas więcej :) :) Jak zaczynaliśmy w listopadzie 2005 r zastanawiałam się, dlaczego nikt nie chce budować takiego ślicznego domku ? :cry: Byłam sama na Forum - a teraz taka niespodzianka :D

Z przyjemnością będę śledzić ten wątek o grupie budujących LMP 126.

Jak będziecie się kiedyś wybierać do Bydgoszczy - zapraszam serdecznie do naszego domku. Narazie jak macie ochotę zapraszam do mojego Dziennika Budowy (jest tam trochę fotek)

Pozdrawiam serdecznie "ziomali" z okolic Gdańska :D To moje rodzinne strony, które odwiedzam często, (może wpadnę kiedyś do Was na kawę) :oops:

Ślijcie dużo fotek z Waszych postępów na budowie, z ogromną przyjemnością będę je wszystkie oglądać (mój adres e-mail jest już aktywny: [email protected]

Pozdrawiam WAS wszystkich gorąco. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia i Robert,

Gratuluję tak szybkiego tempa i proszę o jakieś fotki. Nie ukrywam, że bardzo Wam zazdroszczę :D

Muszę się pochwalić, że u nas właśnie kładą dachówki i lada dzień będzie gotowy stan surowy.

Okna wstawimy na wiosnę i wtedy ruszymy pełną parą.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących :D

 

Bojenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć zdjęcia naszego domku (do którego wprowadzamy się w sobotę :D ) proszę podać adres mailowy, bo nie wiem jak zamieścić je na forum :cry:

Pa Pa. Acha ! chęnie obejrzymy zdjęcia innych budujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

 

1) Czytałem w wątku o poszerzaniu garażu; chciałbym zrobić garaż 2-u stanowiskowy, ale mam tylko 1,5 m na poszerzanie, a to trochę mało; czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i "jakoś" go rozwiązał (nie wiem, może przeróbki projektu kosztem szerokości domu).

 

2) Drugie pytanko to czy ktoś przenosił garaż na drugą stronę domu (ale nie lustrzane odbicie).

 

3) To pytanie dotyczy lokalizacji schodów; w salonie niezbyt mi sie podobają; widziałem na jednym ze zdjęć (z juz zrealizowanego domu), że zostały one umiejscowione na korytarzu - i tutaj pytanie, czy nie zrobiło sie za ciasno na korytarzu?

 

4) Czym Państwo kryli dach - zastanawiam się nad gontem bitumicznym, ale nikt z już wybudowanych znajomych nie ma żadnych doświadczeń, więc może ktoś z Państwa ma takowe, lub swoje przemyślenia (z których chętnie skorzystam).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących. Jeśli ktoś chciałby obejrzeć zdjęcia naszego domku (do którego wprowadzamy się w sobotę :D ) proszę podać adres mailowy, bo nie wiem jak zamieścić je na forum :cry:

Pa Pa. Acha ! chęnie obejrzymy zdjęcia innych budujących.

DZIĘKI SERDECZNE ZA FOTKI !!! :p

Ślicznie wygląda łazienka na parterze.... i ile przestrzeni przed tarasem...!!!...Jak sie sprawuje kominek, czy macie z niego jakieś rozprowadzenie ciepła na resztę pomieszczeń ? :)

Gdzie macie schody na piętro ? i czym ogrzewacie domek ? Czy macie drewniany strop i czy zostawiliście wiatrołap w przedpokoju ?

Piszcie jak się mieszka w nowym domku i przesyłajcie WIĘĘĘCEEEJ FOTEK !!!! :)

Pozdrawiam bardzo serdecznie

TASIJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1) Czytałem w wątku o poszerzaniu garażu; chciałbym zrobić garaż 2-u stanowiskowy, ale mam tylko 1,5 m na poszerzanie, a to trochę mało; czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem i "jakoś" go rozwiązał (nie wiem, może przeróbki projektu kosztem szerokości domu).

Poszerzaj nawet tylko o 1,5 - wejdą Ci 2 auta ! A w garazu zawsze brakuje miejsca (na rowery, kosiarkę, walec do trawy, grill itp).

Witam.

3) To pytanie dotyczy lokalizacji schodów; w salonie niezbyt mi sie podobają; widziałem na jednym ze zdjęć (z juz zrealizowanego domu), że zostały one umiejscowione na korytarzu - i tutaj pytanie, czy nie zrobiło sie za ciasno na korytarzu?

Nie jest ciasno, mimo że poszerzyliśmy jeszcze trochę łazienkę/kotłownię. Ale wtedy nie masz wiatłołapu w przedpokoju - warto pomyśleć wtedy o podwójnych wejściowych drzwiach. My ich nie mamy (jest ładna przestrzeń zaraz po wejściu do domu) alei trochę wieje przez te pojedyncze drzwi przy dużych chłodach.. :-?

Witam.

4) Czym Państwo kryli dach - zastanawiam się nad gontem bitumicznym, ale nikt z już wybudowanych znajomych nie ma żadnych doświadczeń, więc może ktoś z Państwa ma takowe, lub swoje przemyślenia (z których chętnie skorzystam).

Kryliśmy dachówką ceramiczną ROBEN-A angobowaną (jest ładnie i praktycznie i nie było drogo) 8)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia :)))

Rozpisalam sie wczoraj o moich zmianach w projekcie mojego LMP, ale zapomnialam , ze garaz poszerzony o 1,5 metra i wykorzystane nad nim poddasze, dolozone okienko i skladane schody, wyszedl spory pokoik :)) , ktory wprawdzie nie ma polaczenia bezposredniego z gora domku .ale pomiescil juuuz sporawo gratow :)) Zmiany zostaly zaakceptowane przez Biuro natychmiastowo i bez problemow.

A fotki ...hmmm... tutaj ich pewnie nie zamieszcze ....jestem Wstydek-Niesmialek :))

Prześlij koniecznie jakieś fotki !!!!! To tak miło pooglądać "cudze "LM-piątka"

Podaje adres : [email protected]

Pozdrawiam serdecznie TASIJA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich lmp-owiczów.Budowa idzie już pełną parą.Zmiany w naszym lmp 126 to w tej fazie budowy piwnica!W niej znajdzie się kotłownia oraz pralnia (koszt dodatkowy 7500:\ ) Za to zniknie kibelek w holu, schody z salonu do holu.kominek narożny przy kuchni. Dzięki Tasiji i przemiłej wizycie w jej domku kopiujemy pomysł na "graciarnię" nad garażem z wejsciem na piętrze.Wejsie do kuchni z holu likwidujemy- coś za cos ,niestety;). Na dzień dzisiejszy szukamy najtańszego gazobetonu i jutro zalewamy strop nad piwnicą.

Postaram się umieścić jakies fotki, może jutro;).AAA, byłbym zapomniał. Gabinet na dole zmniejszamy i robimy garderobę.Kosztem gabinetu powiększamy łazienke i sypialnię. W sypialni wyjście do ogrodu zamiast okna.

Pozdrawiam wszystkich !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Bardzo podoba mi sie ten projekt domu i mamy z mężem zamiar go budować. Jeszcze nie mamy projektu.

Czy mógłby mi ktoś podać wymiary poszczgólnych pomieszczeń (w m2 wiem bo są w Internecie) chcę poznac te w metrach szerokość i długość pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie ten projekt domu i mamy z mężem zamiar go budować. Jeszcze nie mamy projektu.

Czy mógłby mi ktoś podać wymiary poszczgólnych pomieszczeń (w m2 wiem bo są w Internecie) chcę poznac te w metrach szerokość i długość pomieszczeń.

 

Bardzo chętnie, Kasiu, ale jak już wspomniałem, nasz domek uległ licznym przeróbkom i powierzchnia poszczególnych pomieszczeń uległa zmianie.

Salon ma ok 36 m2, kuchnia ok 16, sypialnia na dole 12,2. Mamy na dole po przeróbkach łazienkę i garderobę obok sypialni. łazienka 8 m2, tylko dla nas, na górze łazienka dla dzieci i gości ma 16m2! Na górze gabinet 20 m2,pokoje: 1szy z garderbą 4m2 ma 21 m2, drugi ok 17m2, szeroki hol. Schody przeniesione do holu. Czesciowe podpiwniczenie(dwa pomieszczenia), gdzie będzie kotłownia i magazyn na opał, dzięki czemu zniknęło pomieszczenie/kibelek w holu. Podnieśliśmy górę o 2 pustaki, dzięki czemu góra domu jest wielka jak u Carringtonów;P. Wrazie pytań proszę o maila na [email protected], podam tel.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...