Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Płock i okolice


Heath

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do Admaru to nawet mi sie jeszcze nie udalo dodzwonic, tak tam biegna do telefonu :lol:

ja na razie zglebilem ceny stali i okazuje sie, ze najtaniej to maja w Centrostalu, potem w Budmacie (czego sie nie spodziewalem) a potem MBM Mankowo

ogolnie stal niestety podrozala i ponoc taniej nie bedzie, tak przynajmniej twierdza..

co Wy na to?

szukam tez bloczkow betonowych na fundament, czy ktos moze kupowal gdzies spoza Plocka prosto od producenta? na allegro reklamuje sie firma z Zakrzewa, czy ktos od nich cos kupowal? ceny bloczka 14-stki w plockich hurtowniach to ponad 4zl :cry: a u producentow 12-stka to ok 3 bodajze .. tylko jak to jest z ta jakoscia? Prosze niech ktos cos podpowie..

pozdrawiam wszystkich!

nie mam pojecia jak bedzie z ta stala, my kupilismy stal w grudniu zeby na wiosne nie podrozala, myslelismy ze skoro na wiosne najwiecej se buduje bedzie drogo a fakt jest taki ze bylo taniej, no coz kazdy popelnia jakies bledy (stal kupowalismy w mbm mankowo)

jesli chodzi o bloczki to jak my sie dowiadywalismy to cena nas porazila myslelismy o kupnie z allegro ale zrezygnowalismy i obeszlo sie bez bloczkow i nie zaluje. cena bloczkow tez byla ponad 4 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Admaru to nawet mi sie jeszcze nie udalo dodzwonic, tak tam biegna do telefonu :lol:

ja na razie zglebilem ceny stali i okazuje sie, ze najtaniej to maja w Centrostalu, potem w Budmacie (czego sie nie spodziewalem) a potem MBM Mankowo

ogolnie stal niestety podrozala i ponoc taniej nie bedzie, tak przynajmniej twierdza..

co Wy na to?

szukam tez bloczkow betonowych na fundament, czy ktos moze kupowal gdzies spoza Plocka prosto od producenta? na allegro reklamuje sie firma z Zakrzewa, czy ktos od nich cos kupowal? ceny bloczka 14-stki w plockich hurtowniach to ponad 4zl :cry: a u producentow 12-stka to ok 3 bodajze .. tylko jak to jest z ta jakoscia? Prosze niech ktos cos podpowie..

pozdrawiam wszystkich!

 

Bloczki betonowe kupowaliśmy tu

 

http://www.allegro.pl/item709735295_bloczki_betonowe_b_dobra_cena_producent_bloczek.html

 

Jakościowo ok. trochę krzywe, ale to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ruszacie????????????????? Ja czekałam na PNB prawie dwa miesiące, więc bez porządnych pleców to zima Was złapie :wink:

 

a pod kogo "podlegacie" w starostwie w płocku ??

i kiedy składaliście dokumenty o pozwolenie ??

 

 

bo mi powiedzieli w starostwie, że ok 2-3 tyg

 

Mi też tak słyszeliśmy, "podlegamy" pod Szymańskiego, ale to nie on był problemem, tylko pani dyrektor (kierownik?), która się dwa tygodnie zastanawiała czy podpisać, w końcu odesłała z decyzją do poprawki, a później znów prawie dwa tygodnie sprawdzała poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zapisuję się do tej, mało licznej niestety grupy (jak mnie przyjmiecie :wink: ).

Budujemy chałupę w gm. Słupno więc się chyba nadam?

 

 

jeszcze raz napiszę: piękne to twoje pole...

a napiszesz gdzie dokładnie w Gminie Słupno ustrzeliłaś działkę??

 

Dzięki raz jeszcze. rzeczywiście prawie musiałam strzelać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to zapisuję się do tej, mało licznej niestety grupy (jak mnie przyjmiecie :wink: ).

Budujemy chałupę w gm. Słupno więc się chyba nadam?

 

 

jeszcze raz napiszę: piękne to twoje pole...

a napiszesz gdzie dokładnie w Gminie Słupno ustrzeliłaś działkę??

 

Dzięki raz jeszcze. Mój kawałek świata położony jest w Ramutowie, zaraz przy Święcieńcu, i rzeczywiście prawie musiałam strzelać :wink:

 

oglądam tą ziemię i zazdroszczę :D

 

ale mam nadzieje zę szybko postawcie Wasz dworek i będzie się Wam w nim dobrze mieszkało....

 

ja dziś też byłam na TŻ-towej ziemi...

dla Ciebie to mały kawał ziemi - ale ja juz sie boje jak to obrobię :D

i boje się cienia zimą....

muszę tam pojechać kilka razy i nanieść nasz wstępny projekt na grunt ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bloczki betonowe kupowaliśmy tu

 

http://www.allegro.pl/item709735295_bloczki_betonowe_b_dobra_cena_producent_bloczek.html

 

Jakościowo ok. trochę krzywe, ale to standard.

 

 

 

podawaj dalej namiary na takie oferty :)

 

cena niezła i odległość też niedaleka

 

Ten namiar sprawdzony, nawet dostawa na czas, naprawdę polecam. Nie wiem z której strony Płocka jesteś, beton braliśmy z Wixbud- u, tj. chyba jeszcze w Cekanowie, jak się jedzie do Pł. to po prawej stronie. Cena normalna, jakość towaru i dogranie transportów super. Też godni polecenia.

Gazobeton ciągniemy od nas, spod Wawki znaczy się. Z transportem tańszy niż na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy niedzieli....

 

czy znacie jakiegoś fajnego projektanta domów ???

chciałaby się spotkać pogadać dowiedzieć się ile będzie kosztował projekt indywidualny...

 

podoba mi sie projekt .z dziennika majkiego...

i chciałbym mieć podobny dom lub taki sam.... :roll:

trochę mi głupio tak.... ale wydaje się być ten projekt moim ideałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przy niedzieli....

 

czy znacie jakiegoś fajnego projektanta domów ???

chciałaby się spotkać pogadać dowiedzieć się ile będzie kosztował projekt indywidualny...

 

podoba mi sie projekt .z dziennika majkiego...

i chciałbym mieć podobny dom lub taki sam.... :roll:

trochę mi głupio tak.... ale wydaje się być ten projekt moim ideałem....

 

 

ja również mogę polecić swojego projektanta :)

będzie później prowadził budowę

 

też rysował mi projekt od początku i wyszedł w sumie taniej niż adaptował bym kupiony z netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Fajno ze znalazlem kilka "bratnich" dusz, co sie w okolicach buduja. Ja ze swoja budowa ruszam w przyszlym roku w Proboszczewicach pod Plockiem, projekt indywidualny. Zonka po przejrzeniu milionow projektow nie znalazla odpowiedniego :-) No ale skoro to ma byc nasze wymarzone gniazdko na cale zycie wiec przymykam na to oko. Dodatkowo bedziemy sie "przyklejac" garazem do istniejacego budynku, ktory sasiedzi maja dokladnie na granicy dzialki, wiec mozliwosc ze skorzystania z gotowego byla troche ograniczona. Co do ceny projektu to tez jest ok, wyjdzie niewiele wiecej niz gotowy + adaptacja. Architekt/ projektant jest spoko, wrecz bym powiedzial ze jest baaardzo cierpliwy, gdyz zonka co jakis czas cos przemeblowuje a on to wszystko "bierze na klate" bez zadnych awantur :-).

Projekt jest wiec w przygotowaniu albo raczej szlifowaniu detali, to samo z mediami. Energetyk robi "prunt", inna pani robi przylacze woda/scieki, no a ja sie wzialem za myszkowanie co do cen, materialow i innych takich. Projekt wrzuce na forum jak juz bedzie gotowy, poki co wiem ze chce duuuuza piwnice (dom podpiwniczony), garaz na 2 auta i uzytkowe poddasze. Domek licze na ok. 180 m2 powierzchni uzytkowej. Pierwsze wyliczenia co do ekipy budowlanej SSO z wiezba mam na ok. 50 tys.(wydlubanie pod piwnice, fundamenty,sciany, polozenie wiezby wlacznie z cena drewna) Za jakies 2 tygodnie postaram sie wyliczyc wszystko dokladniej i wtedy sie wezme za zbieranie ofert i zobacze jak to wyglada w praktyce, bo te 50 tys to jednak troche sporo, niektorzy na formum spod Lodzi placili w granicach 35 tys z polozeniem dachowki, ale bez kopania piwnicy, wiec jedno wchodzi w drugie. Jakbyscie mieli jakies ekipy do polecenia, to bardzo prosze o info. To samo z materialami budowlanymi i innymi uslugami. Plan jest nastepujacy

- sciany z maxa albo porothermu pioro/wpust + izolacja (mysle o 12 cm), wolalbym nie stawiac z suporexu

- dachowka cementowa braasa , jak starczy to moze ceramika (wolalbym nie klasc blachy)

- kominek z DGP w srodku (bez plaszcza wodnego)

- komin wentylacyjny z prefabrykatow (jak pojde w pompe ciepla i rekuperator to go prawdopodobnie wcale nie bedzie). Wszyscy ostatnio narzekaja na jakosc cegiel a poza tym podobno bedzie tanszy...

- ogrzewanie podlogowe na calym domu (jak najmniej grzejnikow), jak pojde w PC to tylko podlogowka niskotemperaturowa

- zrodlo orzewania.... to jest dopiero mexyk: marzenie- pompa ciepla gruntowa, ewentualnie powietrzna ( troche duze koszty exploatacji... nie wiem czy ktos ma w okolicach i jak to finansowo wychdzi ta powietrzna). Niestety poki co nie ma we wsi gazu (cos tam mowili o jakis planach na nastepne lata), jakbym mial to na pewno bym walnal gazowy i basta. Chcialbym uniknac ekogroszku, bo krew mnie zalewa jak widze sciany u tesciow i pufanie z pieca. Ogrzewanie elektryczne i olejowe- za drogie w ekspolatacji (chyba ze macie inne doswiadczenia...). Kupmel ostatnio sobie zamntowal pod plockiem PC grunowa i wyszo go to ok. 50 tys, niedlugo z nim o tym porozmawiam, to bede wiedzial wiecej.

- chcialbym odkurzacz centralny (nastypne 5-6 tysiecy)

- chcialbym rekuperator ( 20 tys )

Co z tego zrealizuje- czas pokaze... Niech mnie Matka Boska Pieniezna ma w opiece w kazdym badz razie:-)

 

A wiec moi drodzy, bardzo na was licze jesli chodzi o sugestie/ ceny ktorych doswiadczyliscie:

- ekipe budowlana , z dachem wlacznie,

- sugestie co do materialu na sciany, moze jakies myki jesli chodzi o fundamenty (jak dobrze ocieplic, jak drenaz poprowadzic, itp)

- to samo z pokryciem dachu

- wybor ogrzewania

- pobliskie sklady budowlane z dobrymi cenami

- musze tez poszukac kogos kto wykona projekt/wyliczenia podlogowki

- wasze doswiadczenia przy budowie, na co zwrocic uwage i jakich bledow uniknac.

- wybor kominka, wasze doswidczenia z dytrybucja goracego powietrza po domu

- mysle o schodach zewnetrzych z polbruku (+ chodniki dookola) zamiast normalnych cementowych, koszt podobno taki sam , a wyglad lepszy, mozna sie pobawic w aranzacje... Poza tym planujemu zadaszony taras na letnie wieczory i tez ma byc polbruczek, wiec licze ze sie bedzie ladnie komponowalo

 

Co moge wam ze swojej strony polecic:

- projektant do proj. indywidualnego, sporo papierkow sam zalatwial, niedrogi, zaoferowal sie poza tym do nadzoru budowy za 1000 zl (jeszcze sie nie zdecydowalismy, ale raczej go wezmiemy zeby dopilnowal po swojemu)

- namiar na "pana Marka szafkarza", mieszkam obecnie na podolszycach i jesli chodzi i szafki do kuchni, szafy wnekowe, przesuwane itp, nie ma lepszego i tanszego, co do terminow to sie srednio niestety wyrabia, ale nie ma ludzi doskonalych :-)

- namiar na pania od projektu wody/sciekow ( w trakcie robienia, wiec czy solidna to zobaczymy niedlugo), cenowo 50 zl taniej niz w innych firmach

- namiar na pana od odwiertow. To jest ciekawa sprawa. W warunkach z gminy pojawil sie zapis o badaniach geotechnicznych, jako ze nasz dzialka konczy sie skarpa 10 m w dol i dalej jest "parowa". Niby maly zapis, ale wiaze sie z wykananiem odwiertow min. 5 metrowych (kilku) + zlozeniem dokumantacji do geologa powiatowego i obgryzanie paznokci czy wszystko bedzie ok i dadza pozwolenie. Za plus tego widze ze mam na dzialce gline + piaski i raczej mi woda domu nie zaleje, minus- 2000 mniej w kieszeni poki co.

 

 

Uff.. to chyba wszystko.

Bede niesaaaamowicie wdzieczny za wszelkie sugestie.

Startuje w przyszlym roku, na jesieni, wiec chcialbym jak najwiecej rzeczy zalatwic do czasu budowy. Mam troche czasu i chce odrobic lekcje :-)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Artur (priv: [email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...