Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej,

 

Ja rowniez kupilem ten projekt. Tak samo bralem pod uwage nie wielki jego koszt. Zmiany jakie napewno zrobie to:

- przesuniecie kominka na sciane kuchni - tym samym z dwoch kominow robi sie jeden i chyba lepsze polozenie kominka

- dodanie schodow w miejsce wc i kawalka lazienki (wg projektu Sloneczny w wersji D)

- podniesienie o dwa bloczki dachu - tym samym zyskuje sie duzo powierzchni na poddaszu (poddasze rowniez zostawiam na lepsze czasy ;)

 

 

Zmiany nad ktorymi sie zastanawiam:

- wyprostowanie sciany w pomieszczeniu kuchennym - na poczatku chcialem to wyprostowac, zaslonic lekko salon od wejscia i powiekszyc pom. kuch. Ale ostatnio pomyslalem ze to moze nie byc fajne jak otwierasz drzwi z wiatrolapu i widzisz tylko na wprost kawalek salonu (np. telewizor) architekt specjalnie chyba zrobil skos zeby pokazac odrazu prawie caly salon.

- przesuniecie okna w sypialni srodkowej - wydaje mi sie ze jest za blisko sciany.

- przeniesienie drzwi tarasowych na sciane boczna - mam dzialke 24x42m wiec chyba miec lepiej wyjscie na taras w kierunku wiekszej czesci dzialki (dom stawiam wzdluz dzialki)

- zamiast dachu na garazu zrobic taras - zasugerowano mi ze szkoda takiej powierzchni nad garazem i zamiast dachu zrobic taras

- powiekszyc lazienke - 6.20 to nie jest za malo? z drugiej strony pokoj obok lazienki robi sie podluzny (waski)

- myslalem jeszcze o przesunieciu sciany dzialowej konstrukcyjnej pomiedzy pokojami tak aby powiekszyc ta sypialnie obok kotlowni a z pokoju obok lazienki czesc zabrac na powiekszenie lazienki a czesc przeznaczyc na pralnio-suszarnie

 

prosze o opinie na powyzsze propozycje zmian.

prosze rowniez o przeslanie zdjec na adres [email protected]

 

aha - ja chyba ekogroszek do tego solary na CUW- prad jest drogi i bedzie jeszcze drozszy

 

Anher gdzie chcesz przesunac schody?

tez chcialem zrobic przejscie do garazu - ale odradzono mi z kilku powodow:

- szkoda pow. uzyt. pokojow

- brudzi sie hol

- smierdzi spalinami z garazu przez drzwi

mysle ze jak bede mial piec z aut. podajnikiem to wracajac z pracy samochodem zawsze moge cos podrzucic do pieca. A nawet wyjsc przez podworko do kotlowni raz na pare dni to tez sie nic nie stanie.

 

pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

aha.. jeszcze jedno - okna na poddaszu

 

jak zaplanowac okna na poddaszu - czy zrobic najpierw bez okien i dopiero jak sie zrobi poddasze to zrobic okna?

Jezeli odrazu robic okna to gdzie jakie?

ja narazie mysle o zrobieniu dwoch pokoi lazienki i garderoby na poddaszu.

i tak dfo lazienki okno dachowe, do pokoju nad sypilaniami okno dachowe i drzwi na taras nad garazem, do pokoju nad salonem duze okno w scianie. No i jakies male okienko (swietlik) nad schodami. Co sadzicie o tym?

 

Czy mozna w trakcie budowy zmienic polozenie okien (dach - sciana) oraz dodac drzwi na taras?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Słonecznego:)

My tzn. Ja i Mąż też wybraliśmy Słoneczny z garażem i z poddaszem.Ja cały czas byłam zdecydowana na wersje słoneczny z garażem, bez poddasza, ale wybraliśmy z poddaszem ponieważ w tym projekcie jest kotłownia za garażem, a właśnie takie rozwiązanie nas satysfakcjonuje.Przewidujemy piec na ekogroszek i pozostałe śmieci. I chcemy mieć osobne wyjście z kotłowni, żeby bezpośrednio wrzucać opał do kotłowni...no i móc tyłami podążać po gałązki do lasu :wink: Poddasze, to także dalej nie określona przyszłość.

My zastanawiamy sie nad przejściem z domu do garażu i zrobienie takiego małego przedsionka, czyli podwójne drzwi i w tym przedsionku prawdopodobnie wypadną podciągane schody na poddasze.Wiem, że będzie to kosztem jednego z pokoi,ale to wszystko wyjdzie w trakcie budowy. Bo jesteśmy na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę :D

Tylko tak kiepsko trafiliśmy, że pan, który sie zajmuje naszą gminą poszedł sobie na 2tyg.urlop i czekamy. Może przy dobrych wiatrach otrzymamy pozwolenie w sierpnia :-?

Pozdrawiam Was :) Boss K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich już myślałem że nikt nie napisze a tu jaki wysyp osób, ja mam zamiar wprowadzić następujące zmiany zmniejszyć łazienke i w miejscu wc zrobić schody, przenieśc kominek na ścianę od kuchni, wstawić trzecie okno tarasowe no i wejście do garażu przez dom, ja mam zamiar zrobić ogrzewanie na wegiel, powiem szczerze nie wiem co to jest ten ekogroszek. Podobnie jak wszyscy jestem na etapie papierkologi, troche się to przedłuża , ale cóż warto czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszyć łazienke i w miejscu wc zrobić schody,
ja robie to samo

przenieśc kominek na ścianę od kuchni,
ja robie to samo

wstawić trzecie okno tarasowe

tzn? w ktorym miejscu?

 

no i wejście do garażu przez dom,
- podobno smierdzi z garazu jak masz wejscie bezposrednio no i sie brudzi.

 

Anher mozesz odniesc sie do moich dylematow z poprzednich postow? Bardzo ciekawia mnie opinie innych o tych zmianach.

 

ma ktos zdjecia gotowego domku??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boru wysyłałem ci zdjęcia ale widocznie nie doszły wiec wysyłam jeszcze raz, a wieć do okien ja robię okna połaciowe nie robie tych bocznych, jeśli kładziesz dachówke to niem problemu możesz takie okna wstawić póżniej jeśli jednak blache to lepiej wcześniej i tak ja robię , pomysł zrobienia tarasu nad garażem rewelacyjny też myślałem o tym ale narazie zostawia tak jak jest , ponieważ mam ograniczone środki finansowe, a w przyszłości nie bedzie problemów z wybiciem otworu na okno balkonowe, co do twojego pytania dotyczacego możliwości zmian rozmawiałem z architektem i drobne zmiany nie naruszające konstrukcje w domu może nanieść w trakcie budowy. Ja dodaje trzecie okno w salonie tam , gdzie są dwa tarasowe, bo jak zobaczysz na zdjęciach wydaje mi się , że czegoś tam brakuje, no i likwiduje okno z boku domu te co jest w salonie ( ty chcesz tam zrobić taras dobre rozwiązanie w twojej sytuacji jeśli z tej strony masz więcej ogrodu na twoim miejscu zlikwidowałbym poprzedni taras wstawił tam dwa okna normalne a taras zrobił z boku domu ) tyle moich rozważań . A jak sądzisz w jakiej kwocie zamkniesz stan surowy zamknięty ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się na razie orientowałem to:

 

Z12 - technologia Preafa + Legalett, stan developerski - 220-230 tys. zł.

Z12 - lokalna ekipa budowlana, sama robocizna do stanu surowego zamkniętego (fundamenty, ściany, dach, okna) - 30 tys. zł; wycenę drugiej lokalnej ekipy powinienem mieć jutro.

Z12 - wersja szkielet drewniany - 1650 zł za metr powierzchni po zewnętrznym obrysie ścian, czyli 143,5 tys. zł (dom całkowicie wykończony od zewnątrz - są tynki, parapety, okapy, tarasy itp.; w środku niepomalowane i niezaszpachlowane płyty GK; cena nie uwzględnia fundamentu).

 

Co do samych materiałów tradycyjnych, to na razie jeszcze nie liczyłem tego, bo ceny tak skaczą, że wkrótce to będzie nieaktualne. Ja planuję zacząć budowę na wiosnę przyszłego roku, a do tego czasu ceny materiałów mogą się bardzo zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie liczylem kosztow. wzielem kredyt na 300tys i chcem sie zamknac z calym domem i dzialka :D

z tymze surowy bedzie stawial moj wujek wiec nie zedrze ze mnie duzo pewnie.

 

z tym drugim dodatkowym oknem w salonie to ciekawy pomysl. zastanaowie sie nad tym.

 

szkoda ze nie znam kogos kto juz wybudowqal taki domek - fajnie by bylo zobaczyc wszystko jak juz stoi i porozmawiac z nim. Wiem ze taki ktos ma napewno duzo rad i uwag.

 

ja chyba jeszcze jedna zmiane zrobie: z pomieszczenia gospodarczego przy kuchni wyudziele miejsce na szafe w wiatrolapie a reszte dolacze do kuchni.

no i sie zastanawiam gdzie bede trzymal takie rzeczy jak szczotka, odkurzacz wiadro itp :D

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem o miejscu na tzw narzędzia domowe, że zrobie schowek pod schodami nysle ze to dobre rozwiązanie, ja też żałuje , że nie znam nikogo kto wybudował ten dom fajnie byłoby go zobaczyć w realu pozdrawiam

pod schodami w czesci wiatrolapu? czy po stronie przedpokoju? to drugie rozwiazanie chyba nie bedzie wygladac ladnie. No i ptanie kiedy robisz schody? bo jak mowiles, ze poddasze zostawiasz na lepsze czasy to po co Ci schody od razu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśłałem o stronie w przedpokoju widziałem takie rozwiązanie i wcale nie wyglądało to żle schody chce założyć odrazu bo póżniehj to troche zadużo zamieszania aby zrobić takie schody duzo bałaganu na parterze a tak zrobie schody zamknę góre jeszcze nie wiem czym ale bede miał tam zawsze dostęp jak przyjade aby tam pogrzebać porobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jezeli robisz schody betonowe to schowek jaknajbardziej..ja chyba bede robil drewniane wiec ladniej jest zostawic je niezabudowane.

Swoja droga to jak mi zostanie kasa na schody to tez moze zrobie je odrazu. Jak nie to bede mial takie skladane schodki za 100-200 pln do wejscia na poddasze. taka drabinka.

 

Te zdjecia co mi podeslales to skad one sa? rozumiem, ze to nie Twoi znajomi? Ciekawi mnie tam rozwiazanie wentylacji kuchni. Widac ze zrezygnowali z jednego komina po stronie kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...