Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana kierownika budowy


Piotr B

Recommended Posts

Cześć. Nie jestem pirwszym budującym dom i niezadowolonym z kierownika budowy dlatego liczę na waszą pomoc.

 

Rozpoczęłem budowę w marcu br. Na kierownika wziełem nieznanego mi faceta - dużo i ładnie obiecywał :oops: . Umówiłem się z nim na konkretną kwotę 2000 zł. Pierwsza rata (dostał 1000) na początku, kolejne w trakcie budowy i na koniec. Na pierwszym spotkaniu dałem mu do podpisania umowę, ale pod pretekstem jej przeczytania wziął do domu i nie zwrócił podpisanej. W umowie była zawarta adnotacja o liczbie pobytów kierownika na placu budowy - 3 razy w miesiącu. Do tej pory pojawił się dwa razy. Obecnie dom jest w stanie surowym zamkniętym i szczerze mówiąc już nie liczę na jaką kolwiek pomoc kierownika. Z dziennikiem budowy jeździłem za nim, żeby raczył dokonać wpisów. Ostatnio mnie zwalił z nóg - przypomniał sobie że jest gwiazdka i mam mu dać resztę pieniędzy - to nic że jeszcze niezakończona budowa. Jak rozumiecie przesadził :evil: .

 

Chcę zmienić go na innego kierownika z którym już się dogadałem (za 500zł do końca budowy). Pytanie: jakich formalności muszę dokonać i jakich problemów mogę się spodziwać ze strony starego kierusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie zwracałbym uwagi na to, co jeszcze zrobi/może zrobić dotychczasowy kierownik. Wpisywał się do dziennika, stemplował te wpisy pieczątką, zaświadczał więc, ze prace są prowadzone zgodnie ze sztuką.

A teraz ani dnia więcej, Pisemna dymisja ("z dniem dzisiejszym, to jest... odwołuję Pana/ cofam pełnomocnictwo itp...."). I zacznij współpracować z człowiekiem, który chce pracować (ten pierwszy potraktował prace u ciebie jak fuchę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

my również zmienialiśmy kierownika budowy. "Stary" kierownik dokonał wpisu do dziennika, że rezygnuje z dniem takim, a takim, a następnego dnia "Nowy" dokonał wpisu w dzienniku o przejęciu obowiązków. Jeśli poprzedni kierownik nie ma zamaru wpisywać się do dziennika, możesz tego dokonać Ty jako Inwestor. Pozostaje jeszcze zgłoszenie do PINB decyzji o zmianie kierownika i zalączenie podpisanego przez niego odpowiedzniego formularza oraz koniecznych uprawnień.

Pozdrawiam

A.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi. Nie dodałem jeszcze że stary kierownik był na tyle leniwy, ze pozostawił nawet w dzienniku miejsce do uzupełnienia tzn. podbite i podpisane puste strony :o .

???? odważny facet.

Teraz możesz wpisać cokolwiek i to on będzie za to odpowiedzialny.

Moim zdaniem możesz spokojnie poprosić go o zwrot sporej części pieniędzy. A jak nie będzie chciał oddać to zanieś taki dziennik podpisany in-blanco do nadzoru budowlanego.

 

A w moim przypadku do zmiany kierownika budowy wystarczyło oświadczenie nowego, że przejmuje obowiązki. Poprzedni kierownik nic nie wypisywał.

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

 

A w moim przypadku do zmiany kierownika budowy wystarczyło oświadczenie nowego, że przejmuje obowiązki. Poprzedni kierownik nic nie wypisywał.

 

Grzegorz

 

A czy nowy kierownik musi (tak jak pierwszy) opisywać sytuację BHP na budowie? Pamiętam (jak przez mgłę) że w przypadku pierwszego kierownika coś takiego było potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ A jak nie będzie chciał oddać to zanieś taki dziennik podpisany in-blanco do nadzoru budowlanego.

 

 

Odpowiedzialnosc kierownia budowy zaczyna sie w momencie podpisania odpowiedzialnosci na pierwszej stronie dziennika budowy. Zlozenie oswiadczenia przy zgloszeniu rozpoczecia robot w pinb to nie wszystko!!!!! Jesli nie bylo pisemnego przekazania placu budowy to skarga nic nie wniesie nowego. Natomiast w dzienniku budowy sa kartki jako oryginaly i kopie moze kierownik budowy nie wlozyl kalki technicznej pomiedzy strony dziennika bo trudno juz ja dostac w sklepach. a jesli przybil tylko pieczatki to to tez nic nie oznacza inspektor nadzoru z pinb powinien skreslic te strony w momencie ogladania dziennika przybijajac swoja pieczatke i nie zmienia to stanu sprawy. natomiast jesli sam cos wpiszesz do dziennika pod pieczatkami kierownika budowy to przy pozniejszej weryfikacji tzn podczas kontroli moga z pinb wezwac kierownika budowy na przesluchanie gdzie on w protokole zapisze pieczatki przybito pod moja niewiedze bo znajdowala sie w baraku na budowie albo w kieszeni marynarki zawieszonej na slupku na budowie a pismo nie jest moje podpis na pieczatce jest nie moj oswiadczam ze budowa byla prowadzona bez nadzoru technicznego i pod tym wszystkim sie podpisze. On dostanie w izbie budowlanej tylko upomnienie ustne zacierane po roku natomiast inwestor bedzie mial samowole budowlana ze wszystkimi skutkami prawnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...