Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

włókna ceramiczne sa uznane w UE za potencjalnie kancerogenne i oznaczane trupią czachą. Mi to wygląda właśnie na ceramike (jak potrzesz pomiędzy palcami to powinno delikatnie "chrzęścić") Tanie to pewno jest bo powoli ceramika jest wycofywana z rynku. Po co płacić za utylizcję jak można jeszcze komuś sprzedać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tanie to pewno jest bo powoli ceramika jest wycofywana z rynku. Po co płacić za utylizcję jak można jeszcze komuś sprzedać?

 

Tanie właśnie nie jest:

 

http://www.icmarket.pl/product_info.php?manufacturers_id=76&products_id=11049

 

włókna ceramiczne sa uznane w UE za potencjalnie kancerogenne i oznaczane trupią czachą. Mi to wygląda właśnie na ceramike (jak potrzesz pomiędzy palcami to powinno delikatnie "chrzęścić") Tanie to pewno jest bo powoli ceramika jest wycofywana z rynku. Po co płacić za utylizcję jak można jeszcze komuś sprzedać?

 

Chrzęści, sprawdzałem, daj link odnośnie tych trupich czach.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego linka - sprawa jest dośc świeża. Kiedyś sprzedawałem materiały termoizolacyjne dla przemysłu, od jakiś 10 lat sie mówiło o tym ze ceramika zacznie być wycofywana z rynku. Byłem w mojej starej firmie i dowiedziałem sie że właśnie w tym roku ostatcznie uznano ceramikę za produkt potencjalnie kancerogenny i traktuję się ją na równi z azbestem. Tak więc śliska sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno autorem patentu na hotbloka jest ten sam koleś od fortisa (takie informacje uzyskałem po kontakcie z producentem).

Zastanawiam się na wyborem technologi do mojego domku, ale faktycznie między 230 a 150 różnica spora. Sam już nie wiem na co się zdecydować, aby było ciepło, solidnie ale przy akceptowalnym obciążeniu portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły tani styropian lambda 0,04

BK-600 25 cm + 20 cm styropianu U=0,165

U-220 + 20 cm styropianu U=0,175

żelbet 10 cm + 20 cm styropianu U=0,187

 

dla ciepłego droższego styropianu lambda 0,031

BK-600 25 cm + 20 cm styropianu U=0,136

U-220 + 20 cm styropianu U=0,143

żelbet 10 cm + 20 cm styropianu U=0,148

 

Po co pisać takie niedorzeczności , jeszcze w tym temacie . Standard klasy A to minimum 30 cm wełny, czy styropianu ale bez mostka do gruntu i suche!

W programach tzw obliczeniewuch przyjmuje się "załozenia"

-ciepło idzie prostopadle do przegrody

'zawilgocenie nie ma wpływu na przewodność cieplną

 

Dom parter + poddasze przy takiej ścianie zużywa 130-140 kWh/m2 rocznie pod warunkiem,że dach i podłoga mają po 30 cm i jest reku. przecież to sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z podręcznika "fizyki budowli"

 

Z "fizyki budowli"

>>>>2. Przenikanie ciepła przez przegrody budowlane.

 

W analizie przenikania ciepła przez przegrody budowlane przyjmujemy następujące założenia upraszczające:

 

- pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie,

 

- przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody,

 

- długość i szerokość przegrody są nieograniczone,

 

- warstwy przegrody wykonane są z jednorodnych, izotropowych materiałów,

 

- wartości współczynników przejmowania ciepła są stałe na całej powierzchni przegrody.<<<<<

 

Albo:

>>>>Całkowity opór cieplny komponentu budowlanego z dobrze wentylowaną warstwą powietrza oblicza się, pomijając opór cieplny tej warstwy i innych warstw znajdujących się między nią a środowiskiem zewnętrznym i dodając wartość zewnętrznego oporu przejmowania ciepła, odpowiadającą nieruchomemu powietrzu <<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.itb.pl/porada2/porada2b.htm

 

Rzeczywiste pomiary wykazują w tego typu scinach zawilgocenie zimą od 5-12%!!!

a 4% zawilgocenia to 50% izolacyjności. Mało tego, im damy wiecej wełny czy styropianu tym więcej wilgoci, bo niższa temperatura tynku zawnętrznego, który " ma tę wilgoć wypuścić"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jak na razie jedynym zaśmiecaczem jesteś Ty w tym temacie pisząc wciąż te same teorie.

Do cholery przestań pier.... o tym gruncie już przecież mpopłav nic nie pisał odnośnie jego i nic nie pisał odnośnie standardu klasy i w ogóle tylko porównał obie przegrody- napisał tylko wyliczenia wspól u dla różnych przegród a Ty od razu z tym samym.

Czasem piszesz coś innego i to mozna czytać i jest OK ale już mnie ch.u.... trafia jak po raz 1000 w historii polskiego internetu czytam to samo i to w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB jak na razie jedynym zaśmiecaczem jesteś Ty w tym temacie pisząc wciąż te same teorie.

Do cholery przestań pier.... o tym gruncie już przecież mpopłav nic nie pisał odnośnie jego i nic nie pisał odnośnie standardu klasy i w ogóle tylko porównał obie przegrody- napisał tylko wyliczenia wspól u dla różnych przegród a Ty od razu z tym samym.

Czasem piszesz coś innego i to mozna czytać i jest OK ale już mnie ch.u.... trafia jak po raz 1000 w historii polskiego internetu czytam to samo i to w tym temacie.

 

Piszę od niedawna, bo od niedawna mam czas -emerytura- dom postawiłem jak radził Brzęczkowski dał architektów , polecił wykonawców, a że cię .... trawia to się nie dziwię. Przecież czytając założenia "fizyki budowli" znając fakty ile kWh zużywamy my a ile Norwegowie i nie wyciągać z tego wniosków to nic dziwnego, że trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomijać sobie zużycie energii na oświetlenie, ale 105kW/m2 rocznie na oświetlenie przy 15kWh na ogrzewanie.... to faktycznie wielkość pomijalna i nie godna uwagi, wręcz groszowa. Tyle, że gdyby dom nie był tak intensywnie oświetlany, zapewne automatyka włączałaby ogrzewanie znacznie częściej. Do takiego też wniosku zapewne doszli Lipińscy przenosząc część izolacji do środka. http://www.e-izolacje.pl/dom,energooszczedny,4874.htm

 

 

„Dla lepszego zobrazowania wartości określonych współczynnikami U wyjaśniamy, że założenia określone krajową normą dla ściany jednowarstwowej można uzyskać ocieplając ją (w ten sposób powstaje ściana dwuwarstwowa) styropianem lub wełną o grubości około 10-12 cm. Budując dom pasywny trzeba użyć izolacji zewnętrznej o grubości co najmniej 20 cm, do tego dojdzie jeszcze ocieplenie ścian od środka wełną o grubości około 5 cm”

 

 

 

Życzę dobrego humoru „15-to litr...” bo na niskie rachunki za grzanie fundamentu się nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomijać sobie zużycie energii na oświetlenie, ale 105kW/m2 rocznie na oświetlenie przy 15kWh na ogrzewanie.... to faktycznie wielkość pomijalna i nie godna uwagi, wręcz groszowa.

 

Pójdź dalej, proponuje dodać do siebie koszt wywozu szamba, podlewanie ogrodu i podatek gruntowy. Doliczyc do kosztu ogrzewania i przełożyć do kWh/m2/rok. Czy to do czegos prowadzi oprócz badania przyzwyczajań domowników? Po jaka cholerę mieszać tak różne sprawy??

 

Dla lepszego zobrazowania wartości określonych współczynnikami U wyjaśniamy, że założenia określone krajową normą dla ściany jednowarstwowej można uzyskać ocieplając ją (w ten sposób powstaje ściana dwuwarstwowa) styropianem lub wełną o grubości około 10-12 cm. Budując dom pasywny trzeba użyć izolacji zewnętrznej o grubości co najmniej 20 cm, do tego dojdzie jeszcze ocieplenie ścian od środka wełną o grubości około 5 cm
Lipińscy nic nie przenosili - zdjęcia pochodzą od lipińskich a tekst jest napisany przez Tomasza Dąbrowskiego - redaktora prowadzącego e-izolacje.

Dom pod Smolcem nie ma izolacji od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...